Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Ez megvalósitható ötlet?

Ez megvalósitható ötlet?

Figyelt kérdés

Ugye napról napra idiótább és szigorúbb korlátozások vannak.


Ezt ki akarom kerülni.


A tervem az hogy mivel van home office és ahhoz hogy úgy dolgozz csak net kell. Így a világ bármely pontjáról tudok dolgozni csak net legyen.

Azt csinálnám hogy fogom magam és elutazok egy olyan országba ahol nincsenek korlátozások. Onnan dolgozom. Majd ha az adott ország kormánya elkezdi sz*patni a népet akkor továbbállok egy másik korlátozásmentes országba.

Mivel mindig van olyan ország ahol ha csak átmeneti ideig (nyárra) nincs korlátozás így mindig lenne hova mennem.


(a beutazáskor kötelező kethetes karantént kibirom ha utána hónapokig semmi korlátozás).


Ez afféle tigitális nomád életmód, ez létezik,nyugodtan rá lehet keresni.


A kérdés csak az hogy még lehet-e ezt igy csinálni?



#maszk #kiskapu #Letárás
2020. nov. 12. 11:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Elképzelhető, bár nem látom sok értelmét. De hogy komoly választ adjak: eleve a fél világ le van zárva Európa elől, a helyzet kiszámíthatatlansága miatt pedig előfordulhat, hogy hamarabb tovább kellene állnod valahonnan. Pl. megérkezel Sri Lankára, ahol eddig semmilyen korlátozás nem volt, majd hirtelen bezár minden (ahogy itt is egyik napról a másikra), a járataid törlik, tovább menni sem tudsz. Amúgy sem engednek be vsz. egyirányú jeggyel, így mindegy is.
2020. nov. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%

"Ugye napról napra idiótább és szigorúbb korlátozások vannak.



Ezt ki akarom kerülni."

és csodálkozunk, hogy miért tart ott az ország, ahol

2020. nov. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

ahol nincsenek korlátozások, ott eü. ellátás sincs... Kivéve a felső 10%-nak....


De csak nyugodtan menj! :)))

2020. nov. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 BeefEater ***** válasza:

Igen, néhány ország speciális vízumot is kínál erre. Bár azt nem tudom, hogy mennyire gondolod komolyan, hogy nekem kellett 10 másodpercet eltölteni azzal, hogy rákeressek. Például: [link]


Azért a munkaügyissel és egy adótanácsadóval beszélj előtte.

2020. nov. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem így értettem hogy téged kérlek még hogy keress rá valamire helyettem hanem azt gondoltam hogy biztos van aki nem hiszi el hogy van ilyen.
2020. nov. 12. 15:25
 6/11 anonim ***** válasza:

Elvben nyilván megvalósítható. A problémát meg a részletek jelentik.


Pl oké hogy home office-ban vagy, de ehhez pontosan milyen eszközökre van szükséged? Én pl a laptopot nem szeretem, monitorból is minimum kettő kell. Tényleg soha nem kell bemenned az irodába, és az se fordulhat elő, hogy behívnak? Hívnak-e üzleti okból telefonon úgy, hogy nincs előre lefixálva, vagy kapsz-e sürgős emaileket - ha mondjuk Balin vagy, ezek lehet hogy éjjelre esnének. Mi van ha érkezés után derül ki, hogy nincs vagy rossz a net? Eü ellátás feltételei milyenek? És ami a legfontosabb, csinálnál-e ténylegesen olyasmit, amit itthon jelenleg nem tehetsz meg?

2020. nov. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Igen. Nem hordanék maszkot, buliznék, kB folyamatosan megsérteném a lockdownt.
2020. nov. 12. 20:56
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Svedorszagban berelj egy hajot es vergodj a beltengeren. Ott sem az lesz, amire szamitasz, amugy.
2020. nov. 14. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ja, hogy ezt akarod? Akkor most pont nem ajanlanam a Fold bolygot. Ahol polgarhaboruk dulnak, ott tudnal talan korona elotti filinget kapni.
2020. nov. 14. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

8: ő lenne a Bolygó hollandi...


:-D

2020. nov. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!