Kezdőoldal » Utazás » Európa » Szerintetek megvalósítható ötlet?

Szerintetek megvalósítható ötlet?

Figyelt kérdés
Az osztálytársaimmal sokat álmodoztunk arról, hogy körbejárjuk a világot. Nemrég olyan ötlet született, hogy mi lenne, ha Szegedtöl elmennénk Coquelles-ig, ahol vonatra szállnánk és kimennénk Angliába. Elmennénk biciklivel, vinnénk sátrat, ruhákat, stb, ami az alapvetö élethez kell, és valamennyi pénz (vonatjegy, kajára, és Angliában, hogy kezdjünk valamit.) Mit gondoltok, nagyon álomszerü, vagy reális?

2013. szept. 24. 22:43
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja és mindenkinek az a hozzáállása, hogy többet nem jövünk vissza, szóval kimegyünk, és ott kezdünk új életet élni.
2013. szept. 24. 22:47
 2/9 anonim ***** válasza:

A sátorozás nem fog menni, ugyanis Angliában a vadkempingezés tilos, büntetik.. Amúgy sem a legjobb megoldás Angliában sátorozni ahol szinte minden nap esik..

Ha meg vissza sem akartok jönni,hanem Angliában akartok élni dolgozni, akkor szintén rossz ötlet a sátorozás..Munkához bejelentett lakcímre lesz szükségetek..

<Angliában élő>

2013. szept. 24. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha ki akarsz költözni akkor inkább ülj fel egy repülőre és hajrá. Ha biciklizni akarsz, akkor pedig hajrá. :) Nem azt mondom, hogy mindennapos, de azért páran elkerékpároztak már Londonig meg vissza illetve szerte Európában. Szóval nem lehetetlen nektek sem. Sátorral is mehettek vagy sátor nélkül, ahogy tetszik. Csak legyetek mindig tisztában azzal hogy az adott országban ahol épp jártok mik a szabályok. Mert ugye van ahol tilos a vadkempingezés mint ahogy az első is írta. Persze ilyenkor is van aki csinálja, azért nincs minden sarkon rendőr... csak legalább azzal legyetek tisztában, hogy tilosban jártok és ennek megfelelő éberséggel tegyétek amit tesztek. :)
2013. szept. 25. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A legtöbb vonaton borsos árat kérnek a bicikli szállításáért is. Nem tudom hol akartok mosakodni és mosni, ami cuccot a biciklin magatokkal tudtok vinni, az pár napra, egy-két hétre elég. Azalatt oda sem értek. Ha minden nap megszálltok valahol, az sokba fog kerülni, a gatyátok rámegy a biciklis útra.
2013. szept. 25. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ez így nem egy jó terv. Ahhoz hogy ki tudjatok költözni rengeteg előkészület kell. Nem lehet hogy elindulsz sátorral. Mi most költöztünk ki párommal Londonba, ez a mutatvány 3 millióba került körülbelül.


Az európát körbejárni nem rossz ötlet. Én nem voltam, de több haverom is elmentek egy 3 hetes körútra. Vettek egy ilyen vonatjegyet, amit a megadott idő alatt akárhányszor használhattál, és bármire jó volt. Azzal elmentek olaszországba, franciaországba, angliába. Nem tom hogy megálltak-e spanyolban és németországban. Szóval attól függ hol mennyi ideig időzöl. Nem olcsó mutatvány, asszem nekik körülbelül 500-ba volt ez a nyaralás, de legalább sokmindent látsz. Már ha téged ez vonz. Én inkább elmentem egy hétre all inclusive Egyiptomba, és fele ennyit sem költöttem, szóval. :)

2013. szept. 25. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

ma 17:44

Akkor valamit ti is nagyon rosszul csináltátok ha 3 millióba került a londoni kiutazásotok..

Ennél sokkal olcsóbban meglehet úszni..

Tudom miről beszélek mert mi már elég régóta kint vagyunk, és messze nem 3 millióval kezdtük..

2013. szept. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Persze, minden relatív. Mi kivettünk egy lakást. 2 havi kau plusz 3 havi előleg és máris 8ezer elment. Ettől nyilván olcsóbban is meg lehet úszni, de ezt csak azért mondtam, mert a sátorral nekivágokra akartam egy ellenpéldát mondani. Mert az nagyon nem fog menni.
2013. szept. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
engem is elvisztek? :)
2013. szept. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

"ami cuccot a biciklin magatokkal tudtok vinni, az pár napra, egy-két hétre elég."


Ne magadból indulj ki már megbocsáss. :) Nem mondom, hogy kérdezőnek menni fog, de azt sem mondanám hogy nem. Viszont van rá példa, hogy valaki hónapokig, évekig, sőt évtizedekig biciklizik és sátrazik és valahogy mégis megél. Persze ha 10-20 évig csinálja akkor már szinte abból meg lehet élni, hogy ezt csinálja hiszen ez annyira átlagostól eltérő, annyira érdekes, hogy szinte minden országban befogadja, támogatja valaki. Netán még hivatalos szponzor is.

A kérdezővel nekem csak az a bajom, hogy igazán ő se tudja mit akar. :)

2013. szept. 27. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!