Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Az utazgatás Magyarországon...

Az utazgatás Magyarországon miért olyan lenézett dolog?

Figyelt kérdés
2020. nov. 21. 11:13
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Haverom megveszi az IPhone 11-et és elkölti a cafeteriát a Spiritben, de neki a külföld a Krk-szigetek, Velence, és az osztrák karácsonyi vásár. Barátokkal/családdal
2020. nov. 21. 14:36
 12/21 anonim ***** válasza:
83%

Ki nézi le? Te, kérdező?


Mert én m3g egyetlen ilyen v3lem3nyt se hallottam...

2020. nov. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
71%
Irigység részben, meg persze amikor deviza hitelt vettek fel sokan a külföldi utazásokra aztán az adófizetők pénzéből lettek "megmentve" az sokaknál kiverte a biztosítékot. Meg persze a parasztoknál az utazgatás nettó pénzkidobás, ami valahol az is persze ha az élményeket amiket szerzel nem számítjuk.
2020. nov. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

És akkor mi van? Az talán nem ugyanolyan értékű élmény, mint valami puccos sziget vagy a világ másik fele?

Elárulom neked, hogy az igazi utazó egy szomszéd településbeli kempingben is jól tudja érezni magát és talál látnivalót.


Szerintem te vagy az, aki baromira lenézi ezt az illetőt az utazási szokásai miatt. Vagy irigy vagy rá és ezzel palástolod (jaj tudom, most mindjárt írod, hogy hát te Ausztráliát is megengedheted magadnak).

2020. nov. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Nyilvan kulfold nem lehet Sopron vagy Szeged.
2020. nov. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem lenézett, hanem irigyelt dolog. Ha neked telik rá, irigykednek rád azok, akiknek nem telik.
2020. nov. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem lenézett dololg.


De gondolom megvan az a réteg akik szerint ez "felesleges pénzköltés". Ilyen proli gondolkodás ez de nem lehet mit csinálni, megvannak azok a szintű emberek akiknek eddig jut az agyuk.


Pl éltem éveket Nógrád megyében ott azért tényleg megkérdezik hogy "mibűűűű? Hogyan?" meg ment az "hát akinek annyi pénze van...."duma. (és a legjobb ében hogy azok akik ezeket mondták azok minden pénzüket cigire/ és alkoholra költik, a falut is ritkán de a megyét biztos nem hagyják el.


Ott is megvolt az a réteg is viszont aki ugyanúgy utazott mint mi....

2020. nov. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Miert? Lenezett dolog??
2020. nov. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Inkább irigyelt. Főleg ha hosszabb időre utazol el turistaként.


Itthon nem élményekre szokás költeni, hanem a társadalmi elvárásoknak illik megfelelni. Nagyobb autó, feleslegesen nagyobb ház, öltözködés, csemeték tutujgatása feleslegesen...


Hopp, máris elúszott egy kéthetes tengerparti nyaralás ára azért, hogy nekünk nem szimpatikus embereknek megfelelhessünk.

2020. nov. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Mi az a hosszabb idő?
2020. nov. 22. 12:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!