Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Valaki, aki már volt au-pair,...

Valaki, aki már volt au-pair, letudná írni a tapasztalatait és, hogy melyik közvetítő ügynökséget ajánlja és,hogy mennyi idő alatt tudta elsajátítani a nyelvet?

Figyelt kérdés

2021. jan. 27. 19:41
 1/5 anonim ***** válasza:
88%

Ugyan már jópár éve, de nem ügynökségen keresztül mentem, hanem regisztráltam az aupairworld.net-en (valahol van benne egy kötőjel).

A nyelvet viszonylag társalgási szinten beszéltem, úgyhogy azzal nem volt gondom.

2021. jan. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Vág az eszem válasza:
4%

Nem voltam bébiszitter. De azt tudom, hogy a le tudja írni 3 szó.

Mostanság mivel van ez a világjárvány dolog, tudod, ami miatt emberek milliói halnak, nem utazik senki, és nem fogad bébiszittert sem senki.

Nem lehet, hogy kb még egy évig rossz úton jársz, ha a bébiszitterség a legjobb gondolatod????

2021. jan. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%

Utolsónak: pedig most rengetegen keresnek au-pairt, mivel a járványhelyzet miatt nehezebben tudják elhelyezni a gyerekeiket, mert mondjuk féltik őket, vagy nincs nyitva az óvoda stb.

Amúgy is ha betartod a "szabályokat" és óvatos vagy akkor utazás közben sem fogod elkapni a vírust, ha meg nem akkor a sarki kisboltban is ugyanúgy megfertőződhetsz

2021. jan. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Még várok válaszokat,viszont,ha valaki olyan stílusban fogalmazza meg, mint az utolsó előtti "kisokos" válaszoló,akkor inkább tartsa meg magának.
2021. jan. 28. 15:17
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is már jó pár éve de 2x is dolgoztam az-pair-ként. Először USA-ban ahova ismerősön keresztül mentem egy általa "szerzett" családhoz, mikor kimentem már megvolt a középfokú nyelvvizsgám, de persze beletelt egy hónapba, hogy úgy igazán megszokjam az amerikai angolt. Először egy ingyenes angolórára jártam délelőttönként, ott 4 szinten tartottak tanfolyamot és rögtön a 4. szintre kerültem, csak túl sokan jártunk a csoportba és inkább egy teadélután jellege volt, nem igazán haladtunk és időpocsékolásnak tartottam. Úgyhogy inkább befizettem egy helyi főiskola angoltanfolyamára, kis csoport és heti csak 2x volt óra, de nagyon megérte.

A családnál 2 gyerekre vigyáztam iskola után, (5 és 8 évesek voltak), jól kerestem, de nem éreztem magam családtagnak.

Aztán pár évre rá Belgiumban dolgoztam az-pair-ként, egy honlapon regisztráltam, és így találtunk egymásra a családdal. Ott csak egy 8 hónapos kisfiúra kellett vigyáznom napközben, havi 450 EUR -t kaptam, de jobban éreztem magam, nem csak sima alkalmazott voltam. Eleinte angolul beszéltük meg a fontosabb dolgokat mert a holland tudásom még csak olyan B1 szinten volt, de aztán szépen belejöttem. Először itt se jött be a suli ahova esténként jártam, nagyon gáz volt a csaj aki tartotta az órákat, úgyhogy váltottam és a másik suli szuper volt. Kb fél év után mentem el B2 vizsgára, és még megcsináltam egy egyetemi tanulmányokhoz szükséges nyelvi felmérőt a végén ami nem nemzetközileg elismert nyelvizsgát ad, de már C1-es szintű volt, azt a következő évben már Bp-n tettem le. Szóval azt tudom tanácsolni, hogy rögtön keress nyelvtanfolyamot de ha nem jön be akkor merj lépni.

Ja amúgy ha már Németországot írod, akkor arról is írnék... bár itt nem jártam nyelvtanfolyamra, de a férjem német. Vele is eleinte angolul beszéltünk, vagy ő németül mondta és én angolul válaszoltam. Aztán mikor kiköltöztem hozzá akkor elhatároztam, hogy át kell állnom a németre, meg kell mernem szólalni hogy belejöjjek... Hát nagyon frusztráló volt eleinte, angolul vagy hollandul jutott eszembe minden. Az első 2 hónap gáz volt, a fontosabb/hivatalos dolgokat átbeszéltük angolul is, aztán egyre könnyebb lett szép lassan. Mikor babát vártunk akkor vicces módon a szülésfelkészítő tanfolyam és a vizitorna nagyon jót tett a némettudásomnak. Járj egy olyan helyre is ahol anyanyelvüekkel vagy együtt, teljesen mindegy milyen... szervezett túrák, sportegyesület, stb. Most 5 év után ott tartok hogy hollandul és angolul nem jutnak eszembe szavak. Ja és a der die das az még mindig mumus, de javult így idővel és kb senkit nem zavar ha rosszul mondom.

És ha lenne plusz egy szobánk akkor mi is fogadnánk au-pairt covid ide vagy oda. Így hogy semelyikünk szülei nem a közelben laknak, nagyon jól jönne egy fix segítség.

2021. jan. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!