Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Andalúziában, vagy Szicílián...

Andalúziában, vagy Szicílián tengerparti házat vásárolni jó választás lenne nekünk, ha télen is szeretnénk gyakran napsütést látni?

Figyelt kérdés
Marokkótól és főleg Algériától nüansznyit tartunk.

2016. máj. 12. 14:57
 1/8 A kérdező kommentje:

A magyarországi, itt megszokott telekhez képest szeretnénk több napsütést látni. :) Ez lemaradt. :)


Esetleg aki tapasztalta már az Atlanti-óceánt, mi a véleményetek a galíciai, a portugál és a francia januári-februári időjárásról?

2016. máj. 12. 15:05
 2/8 anonim ***** válasza:

Külföldön vennétek házat, de eljutni még nem sikerült ezekre a helyekre a nyári szezonon kívül?


Nem nevezném különösebben naposnak ezeket a környékeket sem télen, egy hónapon belül kb. 7-10 szokott napos lenni. Azt én nem nevezném gyakorinak. De persze jobb idő lesz, mint itthon, csak ettől még felhős és gyakran esős is. Legalábbis én ezt tapasztaltam Spanyolországban, Portugáliában és Tunéziában, ezeken a helyeken jártam téli hónapokban.

2016. máj. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Portugáliát még csak-csak megértem a nyílt óceán partján, az nem a meleg és zárt Földközi-tenger, de, hogy még Tunézia sem valami napos?


Valóban jártál már ott direkte valamely téli hónapban, és a hónapban volt pár NAP napsütés? (Mi konkrétan arra számítottunk, hogy MINDEN egyes nap van öt-hét napsütötte óra. Az nem számít ha mellette esik, csak a nyomasztó, depresszív (és korán sötét) magyarországi téli hónapokat tudjuk magunk mögött hagyni örökre.)


Az első kérdésedre a válaszunk, hogy meg lehet könnyedén oldani. (Nem lenne itt kiírva, ha nem gondoltuk volna ezt százszor át.) Az itteni családi házunkat és a nyaralót eladjuk, a két autóból pedig marad egy, így egy nem túl felkapott partszakaszon (akár egy kicsi faluban) veszünk egy kisebb házikót.


De a fentiek tükrében kissé elbizonytalanodtunk...

2016. máj. 12. 19:40
 4/8 anonim válasza:
0%
Én, a helyedben, spanyolországi stb. házvásárlás helyett egy helyesírási tanfolyamra íratkoznék be!!! Hidd el, rád férne!!!
2016. máj. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Megnevettettél téveszméddel! :D Valóban! :D


Azért némileg látszik a százalékodon, mennyire (nem) vehető komolyan a hozzászólásod. :)


Hidd csak el szépen, minden egyes hozzászólásomat (nem csak itt) tudatosan átnézem, nem amiatt, hogy ne lehessen belekötni (bár ennek sem utolsó), hanem mert adok magamra, így a helyesírásra, mondatszerkesztésre is. Ha valaki, akkor én igen. Nem volt sem ebben, sem a többi (általad nem látott) megjegyzésemben az ég világon semmi hiba.

Ha valaki itt valóban segítségre szorul, akkor az az illető, aki ilyesmiket ír: "!!!!!!!" :D


(Hacsak nem ok nélküli, alaptalan trollkodásnak szántad rettenetesen mellélőtt "építő jellegű kritikádat", akkor teljesen felesleges a hozzád hasonlóakkal szóba állni.)


Máskor köss bele abba, aki meg is érdelmi! ;)

2016. máj. 15. 17:25
 6/8 anonim ***** válasza:
Azt hittem csak én vagyok rosszul a magyar téltől.
2016. jún. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Jobban jársz, ha bérelsz. A baráti körömben és nekünk is volt apartmanunk Spanyolországban. Tiszta ráfizetés! Bármi bármikor elromolhat, ha nem tudsz felülni azonnal a repülőgépre anyagi vagy egyéb okból, akkor kell valaki, aki ott helyben helyetted megoldja. És itt kezdődik az anyagi lehúzás! A kedves déliek, ha pénzt szimatolnak elrugaszkodott áron vállalnak mindent. A külföldit teljesen idiótának nézik, főleg, ha nem élsz ott, csak befektetted a pénzed. És akkor az adókról még nem szóltam! Ingatlan adó csak a tengerparttól távolabb kisebb, rá kell jönnöd, hogy amikor nem vagy a lakásban, legjobb, ha kiadod. És akkor jönnek a közvetítők, ügyvédek, gondnok bácsi aki beszedi a pénzt és javítgat. És a végén semmi hasznod nem lesz az egészből. És a jogszabályok, hát igen, az öröklés kész rémálom, arra is kell gondolni, hogy a befektetett 20 mft-os lakásod házad egyszer örökli valaki. És ha tolmács kell, mert a nyelvet nem tudod, 1-2 közhiteles a jellemet nem ismerő tolmács él Spo-ban. Szicíliában sem jobb a helyzet, most tele van bevándorlóval. Ráadásul az olaszt az átlag kicsit másképp beszéli, mint a tk-ben látható.
2016. júl. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Régi a kérdés ugyan de én is azt tanácsolom hogy legyen spanyol/olasz nyelvtudásod ha belemész továbbá legyen itthon olyan jogász ismerősod aki spanyol /olasz jogi nyelvvel tisztában van.
2019. aug. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!