Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Milyen bőröndöt vegyek?

Milyen bőröndöt vegyek?

Figyelt kérdés

Első bőröndömet szeretném beszerezni, nem igazán értek hozzájuk, ezért szeretnék egy kis segítséget kérni.

Információk rólam, leendő bőröndömről:


-Országon belüli utazáshoz kell, viszont csak évi pár alkalomra

-Vonattal,autóval fogok utazni vele

-3-4 napos, max 1 hetes utakhoz kell, viszont nő vagyok, ezt a ruhák mennyisége miatt megemlítem:D Nem egész gardróbbal utaznék, viszont nem 3 póló, 2 nadrág a mennyiség, amit vinnék

-Nekem alapvetően a műanyagok jobban tetszenek, bár azt olvastam azok törékenyek (repülőút nincs betervezve, viszont ha pár éven belül lenne akkor nem feltétlen szeretnék új bőröndöt venni), de a szövetről azt olvastam jobban pakolhatóak (?)

-Milyen méret lenne nekem a megfelelő? Közepesen gondolkodtam, az nem túl kicsi, nem is túl nagy, milyen hosszú utakra elég egy közepes bőrönd,illetve általában mekkora? Több oldalon is néztem, de különböző méreteket láttam.

-Műanyag/szövet lenne a jobb?

-Esetleg konkrét bőröndöt tudnátok ajánlani,mutatni? Tízenezres kategóriákat nézek, többet semmiképpen nem szánnék rá, mivel tényleg évi pár alkalomról van csak szó, nem heti/havi használatra kell.

-Bontour bőröndökkel szemezgettem, valakinek van tapasztalata,véleménye róluk?


Előre is nagyon köszönöm a segítséget!:)



2021. jún. 9. 17:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem kibővíthető kabin bőröndöt vegyél.

Ha mégis repülnél a legtöbb jegy árban nincs benne a nagy bőrönd, és egy nagyobb plusz költség.

Ami kibővíthető, azt tudod szélesíteni, így több helyed van pakolni amikor nem repülsz.

Nekem American Tourister márka van, szoktak akciók lenni, jó minőségű.

2021. jún. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

az első és második nagyobb bőröndöm valami 5-10 ezres Tesco/Auchan szövet falú volt. igazából tökéletesen megfelelt, a szövet résszel nem volt semmi gondom. amiben szerintem gondot okozhat, hogy a szövet könnyebben átázhat esőben, vagy pl, ha bármi ráfolyik egy busz/repülő csomagterében. (mondjuk ha repülőn fólizátatod, az részben meg is oldja ezt.

szerintem egy darabig nem lesz vele gondod. főleg, ha vonat/busz/autó utazol és te mozgatod, nem reptéri dolgozók és automata csomagdobáló rendszerek.


ami miatt szívás az olcsó bőrönd, hogy a kerekei, húzó karja, zipzárja hamar tönkre mehet és bizonytalan, hogy mennyire és mennyiért lehetne javítani. persze még így is olcsóbb lehet 5-10 ezerért újat venni, ha tönkremegy, mint 3-4x annyiért venni egy tartósabbat. viszont a hibákkal küszködni már sokkal nagyobb gáz lehet. pl. ha letörik az egyik kereke, akkor cipelheted, vagy egyensúlyozhatsz vele, hogy a másikon guruljon és ne a földön húzd a sarkát. ha meg a zipzár megy tönkre, akkor agyalhatsz, hogy ne szórd szét a cuccaidat.


amikor elkezdtem gyakrabban (évi 2-4) utazni, vettem Spar akcióban max 20-40 körül egy Ellehammer(?) puha műanyag falú nagy bőröndöt. nagyon minőségi kidolgozás, tartós anyagokból. sokat utaztam azóta vele, sehol semmi gond nem volt vele, nem sérült, hibátlanul működik (kivéve, amikor 2 nappal később érkezett meg, mert másik irányba küldték a reptéren)


a méretet a szükségletekhez érdemes igazítani. repülős utazásnál a kézi poggyász méret olcsóbb és rövid útra elég is lehet, viszont limitálja a lehetőségeket. rövid útra a kézi poggyász méretű hátizsák sokkal praktikusabb lehet a bőröndnél. de attól is függ, ki és milyen útra megy.

ha most még nem repülsz és nem is tudod, mikor, hova fogsz, akkor most nem érdemes a bizonytalan jövőbeli igényekből kiindulni. ahhoz válassz most bőröndöt, amire, ahogyan most szükséged van.

2021. jún. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem először egy tescos bőröndöm volt a második repülőútnál letörtek a kerekei, azután vettem egy Touareg kabinbőröndöt, majd egy közepes méretűt is. Azóta már repültem 30-40-et mindkettővel, eddig bírja. Én mindig szövet bőröndöt használok a műanyag törik. Ha 10k-t szánsz rá, akkor mindegy melyiket veszed, annyiért nincs minőség.
2021. jún. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!