Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Annak mi az oka, hogy Prága...

Annak mi az oka, hogy Prága sokkal szebb Budapestnél?

Figyelt kérdés
De ez egyébként országos összehasonlításban is így van, sőt, még az összes szomszédos ország is sokkal szebb, turisztikailag érdekesebb, mint Magyarország, és ez eléggé elszomorít.

2021. szept. 24. 22:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%
Mert több történelmi épület maradt fenn meg hamarabb rájöttek hogy nem ledózerolni kell mindent ami régi hanem megőrizni aztán az EU tagsággal megnyílt a pénzcsap és szépen kivakarták az egészet a mocsokból.
2021. szept. 24. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%

Prágának van egy központi óvárosa és a turisták kizárólag ott mozognak, a helyiek meg nagyrészt elkerülik. Ez az 1-es és részben a 2-es kerület. Az ilyet nyilván egyszerűbb tip-top állapotban, felújítva tartani.


A maradék 8,5 szerintem átlagosan picit csúnyább, mint Budapest, de ez ízlés kérdése is. Budapesten jobban keverednek a turistalátványosságok, történelmi épületek és az "élő város", ami funkció szerint a helyieknek szól. Ez főleg a sok klasszicista lakóépületre igaz, amik ugyan mind műemléki védettségűek, de mégis a benne lakó nyugdíjasoknak kellene kigazdálkodniuk a sokszázmilliós felújítások költségét.


Összességében én jobban szeretem ezért Pestet, mint Prágát. Egyszer-egyszer lehet, hogy jobban lenyűgöznek a csehek, de ez néhány napig tartó varázs csak.

2021. szept. 24. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Jobban karbantartják. Nekem az volt a benyomásom, hogy Prága pont olyan, mint amilyennek Pestnek lennie kéne. Szépen felújították a legtöbb régi házat, és minden nagyon tiszta (pl nincs kutyagumi).
2021. szept. 24. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%
Prágát nem bombázták-lőtték rommá a háborúban, mint Budapestet.
2021. szept. 25. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
49%

Nekem nem tetszik prága, de megértem azokat akiknek tetszik. Lehet a szomszéd fűje mindig szebb effektusod van, és Budapestet már megszoktad és nem tudod értékelni.

Én így vagyok kecskeméttel. Hogy itt lakok, nap mint nap látom. De ha megnézek másik magyar várost, hasonló, vagy kisebb méretűeket, mindegyiket szebbnek találom, hangulatosabbnak, élhetőbbnek, tisztábbanak, szebb épületekkel. Pedig magyar viszonylatban sokak szerint nem olyan csúnya város.

2021. szept. 25. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
50%
Négyesnél az igazság. Prágát elkerülte a front, nem bombázták szét, Budapesttel ellentétben. Így jóval egységesebb építészeti képet tud mutatni. Mondjuk ettől még nem lesz számomra szebb Budapestnél, de hogy a turistagettó részt leszámítva amúgy remek város, az is biztos!
2021. szept. 25. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
69%
Nem lopják szét a fejlesztési pénzek 90%-át, hanem javarészt arra költik, amire kell.
2021. szept. 25. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
70%
Prága szép, átlagosan szép. Soha nem értettem, hogy miért sztárolják annyira. Számomra Budapest sokkal szebb, érdekesebb, amellett, hogy természetesen van egy csomó hibája. A legtöbb európai fővárost volt szerencsém látni. Tulajdonképpen egyik sem szebb, mint Pest, legfeljebb más a hangulata.
2021. szept. 25. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
78%

Budapest adottságait tekintve gyönyörű: a Gellért-hegy, a vár, a Dunakorzó. Tényleg nagyon szép. De amit kihoztak belőle: zsúfolt, végig leaszfaltozott, parkoló autókkal teli utcák. Lerobbant házak. Hatalmas autóforgalom a belvárosban. Minden zöldet beépítenek, a történelmi épületek közé stílusban abszolút oda nem illő êpületeket építettek... stb


Na most Prága adottságait tekintve hasonlóan szép, de ott ezekkel az adottságokkal sokkal jobban élnek.


Aztán ott van pl Bécs vagy München, amik adottságaikat tekintve semmi extra, viszont úgy alakították őket, hogy iszonyat jó városok lettek.

2021. szept. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem is Budapest szebb, földrajzi és történelmi adottságai páratlanok.


>ui: Abszurd, de Hitlernek is bp. volt a kedcence

2021. szept. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!