Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Élhetek panasszal a MÁV-nál...

Élhetek panasszal a MÁV-nál ha többször taxit kellett hívjak mert késett a vonat, közben pedig havibérletem van?

Figyelt kérdés

Kifizetek X összeget havibérletre hogy azzal járjak a hónap minden napján. De 3-4 alkalommal annyit késett a vonat hogy taxit kellett hívjak, különben nem értem volna oda ahova akartam időre. Ez többletköltséget jelentett számomra, amit nyilván zsebből fizettem ki.

Ilyen esetben élhetek panasszal a MÁV-nál, illetve tarthatok igényt a taxis által elkert összeg számomra való megtérítésére?


(a kérdes elméleti)


2021. okt. 31. 12:41
 1/8 A kérdező kommentje:
De beszélhetnénk Vonálbuszról is.
2021. okt. 31. 12:41
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Le van írva a szabályzatukban mikor vagy jogosult kártérítésre. Ez mondjuk max a jegy árának visszatérítése, nem taxi költség.
2021. okt. 31. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Átalánykártérítés belföldön akkor jár, ha helyjegyes távolsági vonattal utaztál és 30 perc felett késik.
2021. okt. 31. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
De nem jeggyel utazok hanem havibérlettel.
2021. okt. 31. 13:03
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

[link]



"Bérlet:


Belföldi forgalomban a bérlettel vagy bérlet jellegű más jeggyel, igazolvánnyal történő utazás esetén az átalány-kártérítés alapja az ugyanazon viszonylatra érvényes teljesárú egy útra szóló menetjegy ára, tanuló bérlet esetén az ugyanazon viszonylatra érvényes 90%-os mérséklésű egy útra érvényes menetjegy ára."

2021. okt. 31. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Panasszal bármikor élhetsz.

Menj be az állomásfőnökségre, ott ki tudod tölteni a formanyomtatványt.

Az, hogy miként bírálják majd el már más kérdés.

2021. okt. 31. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

"különben nem értem volna oda ahova akartam időre."


Ez nem a MÁV problémája vagy felelőssége a már linkelt kártérítésen túl.


Lehet korábban is indulni és nem mindent az utolsó szóbajöhető járatra bazírozva kicentizni.

2021. okt. 31. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Panasszal élhetsz csak semmit nem fogsz elérni vele
2021. okt. 31. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!