Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Utazás Japánba gyalog?!...

Utazás Japánba gyalog?! Hátizsákos utazás.

Figyelt kérdés

…Egyik ismerősöm egy beszélgetés közben, poénból felvetette, hogy Japánba csak kb 90 nap az út gyalogosan. Nem kell 350-450 ezreket elkölteni a repülőre.


Amilyen hülye vagyok, azóta is ezen gondolkodom… Megcsinálom, neki fogok (lehet keróval), gyalogosan, tömegközlekedéssel így akár 50 nap alatt oda érhetek. Közben bejárom a keleti országokat.


Mit vigyek a táskába? Egy Elcaminora mit visz az ember? Lehetséges egyáltalán ez a terv? Úgy állok hozzá, hogy nincs lehetetlen, de azért érdekel a ti véleményetek is, mint tapasztalt utazóknak.

Tapasztalt hátizsákos utazók, szerintetek, hogyan lehet erre felkészülni? Ti, hogyan kezdenétek hozzá? Fizikai erőnlét nem probléma.



2022. ápr. 3. 21:58
1 2
 1/14 D. Brasco ***** válasza:
82%

"Amilyen hülye vagyok, azóta is ezen gondolkodom…"


Tényleg jó hülye vagy....vagy ha csak a szokásos napi bohóc faxkalap kerdes kiírása volt a cél,akkor nagyon ügyes vagy.

2022. ápr. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Közben ússzál át 1-2 folyót, tengert, kerüld ki Afganisztánt és az egyéb instabil országokat, ha Kínába belépsz illegálisan, felnégyelnek, menjél akkor Szibéria felől, de vigyázz, mert ott kicsit hideg van és kevés az éjjel-nappali, hogy vegyél valami kaját. Ja és a Himalája megmászásához is kellene valami. Meg még akad útközben néhány hegy. Ez nem 50 és nem is 90 nap. Emellett szerintem nem tűnik olyan drágának egy repülőjegy.
2022. ápr. 3. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
39%
Pár váltás ruhát, csak gondoskodj arról, hogy heti egyszer el tudj jutni mosodába. Némi gyógyszert, kötszert, sose lehet tudni.
2022. ápr. 3. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
90 nap alvással vagy alvás nélkül? 2x90 napnyi szállás lehet kicsit drágább lesz, mint egy oda-vissza repülőút, pláne, ha a napi élelmet is beleszámuljuk, a kis vonatozásaidat, egyéb plusz költségekkel
2022. ápr. 4. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Megnéztem térképen, a Budapest-Vlagyivosztok távolság 10 340 km. Ez 400 nap!!

Hidd el, nem lehet huzamosabb ideig többet gyalogolni, mint 5 óra/nap. Hátizsákkal pedig nem tudsz gyorsabban haladni, mint 5 km/óra, tehát csak 25 km-t tehetsz meg egy nap!

Nekem volt gyaloglós munkahelyem egy raktárban, egyfolytában mozognom, járkálnom kellett, ha túlóráztam, tehát 9 vagy 10 óráztam 8 helyett huzamosabb ideig, már fájt a talpam a műszak végére, pedig szuper kényelmes cipő volt rajtam. És annak ellenére, hogy folyton gyalogoltam, azért mégsem teljesen, hiszen itt-ott meg is kellett állnom közben, tehát azért mégsem arról szólt, hogy megállás nélkül menetelek. De te egyfolytában gyalogolnál, azt pedig nem lehet bírni napi 5 óránál többet. Most ne egy-egy napra gondolj, hanem hogy minden nap hónapokon keresztül, lehetetlen így többet gyalogolni, mint 5 óra. Vagyis kéne bő 13 hónap, mire odaérnél.

2022. ápr. 4. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Budapest-Tokio gyalog 11 912 km. Ha naponta megtennél 30 km-t (amit nem hiszek, beszrnál már az első tiz km után), szóval napi 30km megtételével 397 napba tellene. És akkor nem számoltuk bele, hogy mindjárt az elején, Ukrajnában szétlőnék az oroszok a segged. Utána Oroszországban a semmi közepén gyalogolnál. Hja, és a végén meg le kellene úsznod laza 160 km-t, de legjobb esetben is legalább 50km-t, az orosz szárazföld és a Szahalin sziget között, aztán még 100 km-t Szahalin sziget és japán első szigete között, de akkor még messze van Tokio.

Szerintem inkább vegyél egy egyirányú repülőjegyet, és maradj ott, az eszed meg van hozzá.

2022. ápr. 4. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
A gyaloglás költségeit erősen alulbecsülted, kedves kérdező. Az ugyanis sokkal-sokkal drágább, mint a repülés. Önmagában a vízumdíjak is magasabbra rúghatnak, ha nem akarsz többheti elemózsia alatt görnyedni Oroszország gyakorlatilag teljesen üres részein.
2022. ápr. 4. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Június 2-23 időszakra a LOT kínál 150.000-ért repjegyet. Ez a töredéke annak, amit az áthaladó országok során vízumra költenél, nem beszélve az élelemről, szállásról. Szívesen.
2022. ápr. 4. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha 50 napra célzod be, akkor napi 240 km-t kell haladnod. Ha nem viszed a kerékpárt, akkor kb. az út 10%-ában gyalogolnál csak, a többit tömegközlekedéssel tennéd meg. Az ilyen nem számít gyalogos utazásnak. Hátizsákos lehet, csak nem gyalogos. Ha vinnéd a biciklit is, akkor nyilván nem tolnád magad mellett, hanem tekernéd. Napi 100 km-nél többet azzal se igen haladnál, nem lehet olyan sokáig egy kényelmetlen biciklin ülni. Ekkor is az út nagy része tömegközlekedési eszközzel történne.
2022. ápr. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Hat ez a Balazska, megint kiengedtek kicsit szellozni.
2022. ápr. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!