Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Utazás Japánba gyalog?!...

Utazás Japánba gyalog?! Hátizsákos utazás.

Figyelt kérdés

…Egyik ismerősöm egy beszélgetés közben, poénból felvetette, hogy Japánba csak kb 90 nap az út gyalogosan. Nem kell 350-450 ezreket elkölteni a repülőre.


Amilyen hülye vagyok, azóta is ezen gondolkodom… Megcsinálom, neki fogok (lehet keróval), gyalogosan, tömegközlekedéssel így akár 50 nap alatt oda érhetek. Közben bejárom a keleti országokat.


Mit vigyek a táskába? Egy Elcaminora mit visz az ember? Lehetséges egyáltalán ez a terv? Úgy állok hozzá, hogy nincs lehetetlen, de azért érdekel a ti véleményetek is, mint tapasztalt utazóknak.

Tapasztalt hátizsákos utazók, szerintetek, hogyan lehet erre felkészülni? Ti, hogyan kezdenétek hozzá? Fizikai erőnlét nem probléma.



2022. ápr. 3. 21:58
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát te tényleg hülye vagy, ahogy fentebb kifejtették többen is.
2022. ápr. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:

Egyik kérdező poénból felvetette, hogy Japánba csak kb 90 nap az út gyalogosan. Nem kell 350-450 ezreket elkölteni a repülőre. Ezért elgondolkodztam, hogy minimum 90 napra, hosszú túra alkalmával mennyibe kerülhet a megélhetés: kaja, az esetleges tigriscicókák általi sebek kezelése kórházban, vadkempingezés közben, továbbá a skorpió- és viperamarás kezelésének költségei. Néha le lehet dolgozni, ha valaki van annyira jó fej, hogy befogad éjszakára, amikor már a kimerültségtől szédelegsz, mármint jó esetben alvás után ledolgozod neki.

Vagy bankártyádról fedeznéd a kötlségeidet? Az jó, mert akkor a kórházi költségeket tudod állni majd. Ne feledj hozzáadn inéhány napot a kilencvenhez, amikor malária szuncsikkal akadsz össze. Kicsit kimerült leszel, esélyesen. Már ha mindezek után életben maradsz a gyalogtúrád során.


Adjuk csak össze.... Jaj, nem lehet, hogy egy kicsit már a repcsijegy ára felett járunk...? Mármint úgy, hogy egyelőre csak néhány fajta, valószínűsíthető költséggel számoltam.


Jóból mondom.

Nem rossz dolog a vadkemping, egyedül is csináltam egyszer-kétszer. De csak 1-2 hetekre és csak a környező országokban. Úgy elég olcsó volt.

2022. ápr. 6. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Útnak indultál már? Lol
2023. jan. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Na meg az utazás hónapjai alatt nem keresnél pénzt. A visszaút is gyalogos lenne? 2,5 évre kiesnél a munkából, nem lenne fizud ennyi ideig. Marhára megéri.
2023. jan. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!