Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Utazni olcsó? Hogyan, hova?

Utazni olcsó? Hogyan, hova?

Figyelt kérdés
Rengetegen mantrázzák, hogy ma már egyáltalán nem drága utazni, bárhova el lehet jutni fillérekből, vagy viszonylag olcsón. Kicsit próbáltam ebbe beleásni magam, hát, nem igazán ezt látom. Most vagy én vagyok béna, vagy ez alatt azt kell érteni, hogy mindenhova szezonon kívül jutsz el, amikor nem tudod úgy kiélvezni az adott hely adottságait? Illetve legyen kb. mindegy, hogy mikor mész és hova, menj oda és akkor, ahogy éppen találsz olcsó repjegyet, szállást?
2022. ápr. 30. 14:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Rutinosan, rendszeresen keresve lehet találni nem egyszer fapadoson pl. Bp-Róma oda-vissza 10e és hasonlókat is.

De ezt és hasonlókat, ne kérdezd! Figyelj, keress.

És lehet ha találsz, 1 óra múlva már több lesz.

Valamit-valamiért.

2022. ápr. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Attól függ kinek mi a drága, és mennyire vagy rugalmas. 15 éve az volt hogy bementél a Neckermannhoz és lefoglaltad 2 főre 1 millióért a 8nap7éjszaka nyaralást, ehhez képest ma már valóban sokkal olcsóbb. Nyilván normális helyekre fillérekből ma se lehet eljutni, és rendben hogy van olcsó repülőjegy (én is ma vettem pl. Ciprusra, június közepére jegyet 40 fontért oda-vissza), de azért valahol lakni is kell, meg enni, meg valamit csinálni, úgyhogy a repjegy csak egy része. De ha megekeresed az olcsó repjegyet, az olcsó szállást, és mondjuk nem akarsz étteremben enni napi háromszor, akkor valóban jobban ki lehet jönni, mint régen.


A másik, hogy ez nyilván akkor működik ha valamennyire rugalmas tudsz lenni, ha fixen nyáron tudod kivenni az éves szabadságodat és akkor szeretnél nyaralni menni, akkor nyilván mindig rohadt drága lesz minden, mert mindenki akkor megy nyaralni. De ha ki tudsz venni februárban egy hetet és elmenni Tenerifére akkor miért érdekel hogy "szezonon kívül jutottál el oda", amikor februárban ugyanúgy 25 fok van, mint augusztusban?

2022. ápr. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A vonatok díjai 10 éve nem emelkedtek, sőt csökkentek is az okosjegyek bevezetésével, csak nem a pénztárban kell megvenni, hanem okosan. Úgyhogy Magyarországon belül bárhova elmehetsz olcsón.
2022. ápr. 30. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

3: most inkább külföld érdekel, Magyarországon belül annyira nem nagy ügy, kocsival is bárhova elmegyek pár óra alatt.

De ahogy látom, külföld kb. úgy van, ahogy gondoltam.

2022. ápr. 30. 16:23
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha nálad az utazás a tengerparti augusztusi tespedést jelenti, igen azt nehéz olcsón kihozni. De az utazás nem ennyiben merül ki. Az hogy egy helyet csak szezonban lehet kiélvezni amikor heringelsz a turistákkal az külön mókás. A legtöbb helyen októberben is minden nyitva van, a tenger is kellemes csak nem égsz rommá a napon meg nem kell megverekedni egy törülközőnyi helyért a strandon. De még egyszer az utazás nem annyiból áll hogy elmész tespedni a tengerpartra, mehetsz hegyekbe, túrázni, trekkingelni, mehetsz a sivatagba, várost nézni. Ezek egész évben elérhető programok.
2022. ápr. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

5: alapvetően igazad van, de nekem jelenleg kettő 7 év alatti gyerekem van, velük nem megyek a hegyekbe túrázni, mert nem bírják, ahogy a 45 fokos sivatagot sem, és az sem opció, hogy októberben még azért kicsit összeszorítva a fogunkat ugyan, de úszunk egyet a 20 fokos tengerben. Mostanra jutottunk el egyáltalán oda, hogy a kicsi van már akkora, hogy fel merek ülni velük repülőre (3 éves). Szóval ja, én szívesen túráznék és mennék a sivatagba is akár, de most nem abban az életszakaszban vagyunk, amikor ez opció, hanem abban, amikor a nyaralás a tengerparton döglést jelenti, esti városi sétákkal, meg esetleg pár nevezetesség megnézésével, annyit még kibírnak :)

De akkor jól sejtettem, az olcsón utazás kategóriában ezek nem szerepelnek. Majd tizenpár év múlva, amikor már nem feltétlenül akarnak velünk jönni nyaralni, addig meg nyitom a bukszát nyaranta :D

2022. ápr. 30. 17:43
 7/11 anonim ***** válasza:

El nem tudom képzelni, mi a nehézség abban, hogy felmész pl a ryanair oldalára és megnézed, mi mennyibe kerül épp.

De segítek neked: [link]

Első körben ezt tanulmányoznám a helyedben.

A második körben nem sajnálnám az időt és energiát az olvasásra és keresésre.

Yield management az egyik kulcsszó, amit nézegetnék. Aztán nézegetném, ezek az árak időben hogan változnak.


Mehetsz te nyáron is emberi áron, de az időt rá kell szánnod.

2022. ápr. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 aHermann ***** válasza:

Szia!


Ha most nézelődsz a nyári főszezonra (július-augusztus), már nem nagyon fogsz olcsó dolgokat találni. Egész Európa akkor utazik.

Kifoghatsz még olcsó repjegyet, ha mobil vagy, de a klasszikus nyaralóhelyekre Bp-ről egyre nehezebb. Esetleg nézd meg Bécsből, ha nincs messze tőletek, illetve jó opció lehet még az átszállás (igaz ilyenkor duplán számolj a csomaggal).


Mondjuk mivel a - homokos - tengerpart a cél, lehet néznék egy apartmant, v. közvetlen tengerparti kempinget mobilházzal Lido di Jesolo, Bibione környékén, és kocsival vágnék neki. Egy ilyen kemping full extrás.

[link]


Mivel kicsik még a gyerekeid elgondolkodnék egy szeptemberi nyaraláson is, a tenger meleg, jó idő van, viszont kevesebb a tömeg, és az árak általában esnek. Pl. Bécsből szeptemberben oda vissza 50-60 euróért van jegy Mallorcára a Ryanairnél.


Igen ki lehet hozni gyerekekkel is olcsóbban nyaralást, és nem kell feltétlen a tengerparton döglődést választani. 3 gyerekkel utazunk, és tengerparton voltunk a legkevesebbszer.

Nem kell hegyi teljesítménytúrában gondolkodni, de sok hegyen/külföldi természetvédelmi területen gyereknek is élvezetes tanösvényt/túrát alakítanak ki, hogy kiskorban már megszeressék a gyerekek a túrázást/természetet. Fel se tűnt nekik, hogy 2 órát csatangolunk az erdőben/hegyen.

Rengeteg család háti hordozóval túrázik, éppen csak ülni tudó gyerekkel.


Illetve családi gazdaságok állatokkal is jó opció lehet, sok ilyen van Ausztriában, Németországban. A környéket simán be lehet járni.

2022. máj. 1. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszi, utolsó! A nagyobb gyerek 7 éves lesz nyáron, ő szeptemberben sulit kezd, miatta most már nem opció a szeptember sajnos, pedig jó lenne, én is néztem már.

Félreértés ne essék, járkálunk egyébként velük kirándulni is, egész pici korukban is mentünk, pont háti hurcival sokat. Viszont ezek nálunk ilyen 1-3 napos tripek, általában Magyarországon belül, emellett van évi egy ilyen strandolós, döglős nyaralás. Amíg kicsik voltak nagyon, addig a Balatonra mentünk, leginkább a távolság és a macera miatt, most már vannak akkorák, hogy kicsit jobb helyekre is elindulnánk velük. Elkezdtem nézelődni, de repülővel azt a nagy olcsóságot én nem vettem észre, ezért gondoltam, hogy az akkor valószínűleg nem az ilyen utazásokra vonatkozik :D

Idén egyébként csak Horvátország lesz végül, autóval, a jövő évi nyaralást illetően pedig kicsit korábban elkezdem a nézelődést, hátha sikerül olcsóbban kifogni a repülőt. De kocsival Olaszország sem rossz ötlet, köszi a tippet :)

2022. máj. 1. 10:04
 10/11 aHermann ***** válasza:

Idei tapasztalatunk az ami célpontunknál (Anadlúzia), hogy Bp-ről január/februárban voltak elég alacsonyak főszezonra az árak a Ryanairnél, Bécsből akár tovább is. Mi velük utazunk szívesebben mert a gyerekeknek+1 felnőttnek ingyen van a helyjegy. Most ugyanoda már több mint 2x áron van a jegy oda is és vissza is. Emelkedő fázisban van.

Wizzairnél még mindig magas.


Június minden tekintetben olcsóbb szokott lenni, mert sok helyen még suli van, és ha délre mész (Ciprus, Kréta, Rodosz), a tenger már elég meleg. Északibb hely is jó opció lehet (Korfu, Mallorca). Vagy egy Barcelona és környéke (vidámpark, tenger, látnivalók) ez akár később is. Június közepéig tart nálunk a suli, rákövetkező héten max az évzáró van, már akkor sokan elmennek nyaralni.

Mi is kihasználjuk ezt a mai napig, június végén van mindig valami, mert kevesebben vannak, és olcsóbb.

2022. máj. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!