Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Aki volt már kint Los Angelesb...

Aki volt már kint Los Angelesben, az hogy csinálta ? Hogyan foglalt járatot/szállást, mennyiért, mikor tudott kijutni oda ? Mennyit kellett rá várakozni ? Hogy érdemes ? Stb...

Figyelt kérdés

Szeretnék kimenni, körülnézni Los Angelesben.

A 80as évek glam rockját játszom már egy ideje, s mindig is szerettem volna körülnézni arrafelé.

Főleg a Sunset Strip érdekelne.

Mintegy rajongónak egy "kötelező" kirándulási célpont, látványosság!

Spórolgatok már egy ideje erre az útra, angol tudás rendben van, jogsi van...(ez is érdekelne, hogy az autóbérléssel mi a helyzet az Usa-ban. Még sosem voltam úgy külföldön, hogy bérelnem kellett volna kocsit).


Szóval aki volt már arra, az tudna mesélni, hogy hogyan zajlik ez az egész ?


Mikor tudnék kimenni oda ?

Olyan értelemben, hogy most néztem az árakat és szeptember/október körül olyan 150 körül a legolcsóbb, ami meg közelebbi, az kapásból 300-400ezer.


Azért tettem fel a kérdést célirányosan Los Angelesre, mert pl Milánóba 4-5000ért is ki lehet már menni, pár hét múlva, de itt pl Los Angelesnél 400ezer most, vagy októberben 150ezer.


Köszönöm szépen előre is az információkat! :)


Ja plusz, mikor érdemes, aki járt már ott ? ;)



2022. jún. 14. 15:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

2012--ben voltam kinn, de nem közvetlenül LA-be mentem, hanem NY-ba, onnan Orlandóba, majd San Franciscóba és onnan LA-be. USÁn belül repülővel utaztam.


Mindent neten foglaltam, várakozni csak azért kellett, mert direkt jó előre kezdtem intézni. (Nyár végi-ősz eleji utazást tavasszal). De amúgy nem értem, milyen várakozásra gondolsz? Akkorra foglalsz, amikorra akarsz. A lényeg, hogy legyen útleveled, és az ESTA-t kapd meg. Ha ESTA valamiért nem jöhet szóba, akkor kell vízumot kérnek, amire esetleg várni kell(het).


Hogy tíz éve mennyiért foglaltam, az szerintem már nem releváns, és sajnos nem is emlékszem. Azt tudom, hogy olyan hostelekben laktam, ahova a mostani korommal már nem is mehetnék, mert direkt fiataloknak van fenntartva - így olcsóbb is volt, mint most lenne.

Abban biztos lehetsz, hogy LA-be repülni drágább lesz, mint Milánóba, szóval ezt jól láttad.


Autót nem béreltem, tömegközlekedéssel simán elvoltam. A nagyvárosokban nem olyan lehetetlen, mint ahogy a mítoszok mondják, LA-ben is van még metró is, meg buszok.

2022. jún. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Mire mennyit kell várakozni?
2022. jún. 14. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

A naiv kérdéseid alapján eléggé tájékozott vagy, avagy csak egy fiatalkorú.

Amíg nincsen erre az útra min. egy milliód addig ne is törd a fejed rajta túlzottan.

Ha csupán L.A.-ben maradsz, oda nem kell autó a városon belül, mert a fontosabb helyekre elvisznek a helyi járatok.

A szállások és a belépők drágák, a kajával -némileg- tudsz spórolni.


(Amúgy ha már eljut az ember az USA-ba, akkor hülyeség egyetlen városban maradni és érdemesebb legalább 2-3 hétben gondolkozni.)

2022. jún. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Mi egy 1 hetes utat tervezünk márciusban.

Nem kell ezt túlgondolni, sima ügy ha megy az angol. Ami kell az ESTA (csak a hivatalos oldalon foglalj), repjegy oda-vissza, és ennyi. Szállásigazolást nem kértek tőlem sehol, nem is írtam még be sosem, de ha megnyugtat akkor legyen nálad ez is. Összesen Kb. 3 perc a határátlépés.

Autót neten kell foglalni, el kell olvasni a szerződési feltételeket és eldönteni melyik a legjobb. Mondjuk amúgy Los Angeles nem nagy durranás, mi is csak a repjegy olcsósága miatt megyünk oda, a végcél Las Vegas és környéke.

1 millió azért nem kell, de jó ha van vésztartalék a számlán. Mi nemrég, 2 hetet kihoztunk 500-ból, igaz NY-ban.

2022. jún. 15. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Haaaaat a hataratlepes nem 3 perc. Konnyen lehet 45 perc is. LAX hatalmas forgalmat bonyolito repter. Az utlevelesek szeretnek kerdezgetni is. Ugyes vagy ,hogy ennyibol megoldottad. Szoval: 3☆ motel teljesen rendben van. A legtobben van kavefozo, mikro es egyszeru reggeli. 50-70 dollart szamolj ejszakankent. Kaja nem veszes. Mindenhol van gyorskaja, kozertekben mikrokesz, s az egyszerubb ettermek se veszesek. De azert nem filleres ut! Ha latni akarod a studiokat vagy nemzeti parkot, ott mindenhol kemeny belepo van. Sunset, Venice beach, Holywood ingyen van. LA oriasi lazan kapcsolodo varosreszekkel. A barokban, clubokban fogyasztanod kell. Rajon a kotelezo ado es a szinte kotelezo borravalo.
2022. jún. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Azon én is meglepődtem, hogy a határátlépés 3 perc lenne... Mondjuk én NY-ban léptem be, de ott eleve a sorban állás legalább háromnegyed óra volt, és utána jött a beléptetés maga, ahol igenis mindent elkértek, megkérdeztek, megnéztek... Az egész három hetes utamat le kellett vezetni, megmutatni a foglalásokat, megkérdezték, mennyi kp van nálam, mire kell ennyi, mit akarok csinálni... Emellett érdekelte őket, hogy itthon mit dolgozom, hogyan élek, milyen a családom. Kedvesek voltak, de nagyon alaposak, szóval azért nem három perc volt ez az elbeszélgetés.
2022. jún. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Kedves 4-es semmi bantas, csak keedezem 500 - bol ketten...... csak a repjegy tobb. Hol aludtatok? Lakoauto elkepzelheto, de nem N.Y.- ben. A keleti part joval dragabb mint a nyugati. A nagy alma kulonosen. Esetleg rokonoknal vagy ismerosoknel volt a szallas? Szoval ez az osszeg nagyon nem stimnel. Hova erkeztetek? Kennedy? La Guardia? New Yersey? Sehol nincs 3 perces hataratlepes!
2022. jún. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

4-es vagyok, 1 évvel előre leszerveztünk mindent a New York-i útra, gondosan választottunk és kihoztuk ennyiből. A repjegy 150/fő volt. Igaz félreérthetően írtam, 500/fő természetesen. Nekem eddig sosem volt gondom a határon, tényleg ennyi szokott lenni hogy köszönnek, ujjlenyomat, pecsét, megkérdezik meddig maradunk és viszlát.

A leggyorsabb legutóbb a JFK 4-es terminál volt, ott kb. 10 perc alatt végeztünk. Kiszálltunk a gépből, gyors léptek az I.O-hoz, üres volt a csarnok szóval azonnal túlestunk egy sallangmentes procedúrán (tényleg csak üdv, ujjlenyomat, meddig maradtok, viszlát), majd bőrönd és kint voltunk. Nyilván volt már hosszabb is a sor, de maga az I.O tényleg csak percek.

2022. jún. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Akkor lehet, hogy én, egyedül utazó (akkor még) fiatal nőként gyanúsabb voltam nekik, és ezért kérdezgettek többet.
2022. jún. 16. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Én 2018-ban voltam kint utoljára. Akkor ha jól emlékszem májusban foglaltam novemberre és bő 3 hetet voltam kint.

Repjegyet skyscanneren kerestem én más oldalt bevallom nem is nagyon szoktam nézni. Akkor 135 ezer volt a jegy oda vissza természetesen. Ez egyébként Swiss volt Zurichen keresztül. Érdemes ennyivel előre lefoglalni mindent, ha van rá mód mert mint te is írtad, ha 1-2 hónappal indulás előtt próbálsz foglalni akkor jóval húzósabb árakkal találkozhatsz. Ugyanez vonatkozik a szállásra is.


A határátlépéssel kapcsolatban is kicsit zavaros dolgokat írtak fentebb. Kezdjük azzal, hogy – és ez lehet nem az összes reptéren van így, de NY, LA, Atlanta és Bostonban biztosan – először is be kell scannelned az útleveled és kapsz egy cédulát amin egy kör vagy egy X van. Ha kört kapsz (magyar útlevéllel nem fogsz) akkor értelemszerűen beállsz a körös sorba és ott egyáltalán nem kérdeznek semmit. Ha X-et kapsz akkor mész az X-es sorba ami sokkal hosszabb és itt feltesznek pár kérdést. Kutya nem kérdezi meg, hogy menyi pénz van nálad stb. Tőlem két kérdésnél többet eddig sehol nem kérdeztek.


Autóbérlésnél arra figyelj, hogy legyen a bérlés + biztosítás összegénél (ez a végösszeg amit látni fogsz amikor foglalsz) szóval ezen felül legyen még pár ezer dollár a számládon mert simán lehet hogy zárolnak valamekkora összeget. Hogy mennyit az függ a cégtől, autótípustól stb... szóval sok mindentől. Sok helyen olvashatod, hogy dombornyomott kártya kell autóbérléshez, de ez egyáltalán nem igaz. Nekem pl. soha életemben nem volt dombornyomott kártyám mégis minden alkalommal szó nélkül tudtam autót bérelni az államokban bárhol.


Az #1-es és a #3-as válaszolók írták, hogy LA-be nem feltétlenül szükséges autó. Ez tulajdonképpen igaz, de azt azért tudni kell, hogy az ottani tömegközlekedés nem a biztonságáról meg a makulátlan utazó közönségéről híres. Főleg a helyi buszok, de a metró sem, szóval én az autóbérlést erősen ajánlom.


Szállás kb. ugyanúgy működik mint Európábn bárhol, lefoglalod, kifizeted foglaláskor vagy a szálláson becheckolsz és kész.

Sok helyen főleg nagyvárosokban LA is ilyen érdemes lehet megnézni az airbnb-t mert sokszor nagyságrendekkel jobb ajánlatok vannak mint hotelekben.


Hogy érdemes-e kimenni az nyilván szubjektív, akit érdekel annak biztos érdemes, de ezt már meg is válaszoltad a kérdésedben mint "kötelező" célpont. Én azt javaslom, ha már kint vagy és autót is bérelsz próbálj meg beiktatni minimum pár napot San Fransiscoba is. Nagyon megéri.

2022. jún. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!