Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Hogyan hajtják be rajtam a...

Hogyan hajtják be rajtam a booking.com-on foglalt szállás lemondási díját, ha a foglaláskor nem kellett bankkártya-adatokat megadni?

Figyelt kérdés
Foglaltam egy szállást, ahová mégsem mennék el. Ha most mondom le, már kellene fizetnem lemondási díjat. Mi fog történni, miután lemondtam? Semmilyen bankkártyára vonatkozó adatot nem kellett megadni a foglaláskor.

2016. okt. 28. 09:50
 1/8 anonim ***** válasza:
50%
Sehogy.
2016. okt. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%
Gondolom, nevet, gem címet azért megadtál - ezek alapján megtalálnak. Ha nem fizetsz, akkor adott esetben jogi utra terelik, és akkkor sokszorosát fizeted vissza. (Mellesleg ha "csak" a neten keresztül foglaltad le, ott is vissza tudnak keresni, ha van hozzá engedély - és ezt csak kérniük kell a bíróságon)
2016. okt. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Bízom benne, hogy 7000Ft miatt nem fogják jogi útra terelni a dolgot. Főleg, hogy azért mondom le, mert kiderült, hogy félretájékoztattak egy fontos dologban.
2016. okt. 28. 11:33
 4/8 anonim ***** válasza:
71%
A 7000 Ft miatt már böven lépnek, ez nem semmi pénz. Emellett ha jogi úrta terelik, akkor pillanatokon belül ennek sokszorosa lesz (késedelmi kamat, perköltség, stb) mire észbekapsz, additra már 70000 körül van. Ha tovább akadékoskodsz, akkor ez az összeg exponenciálisan emelkedik,addig, amíg vagy nem fizetsz, vagy amíg nem adják át végrehajtónak.
2016. okt. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Felhívod őket, elmondod, hogy félretájékoztattak, ezért lemondtad. Ha ők eltekintenek a lemondási díjtól, akkor te sem jelented sehol, hogy nem valós információkat adtak meg. (már ha tényleg így volt)

Egyébként meg az oldal használatával elfogadod a feltételeket, a foglalás is egy szerződés, ami rád nézve is kötelezettséget jelent. Nem játék, hogy csak úgy össze-vissza lemondom, amikor kedvem tartja.

2016. okt. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Írsz egy e-mailt, vagy felhívod őket, elmondod, mi a helyzet (nem utolsó pillanatban, hanem MOST!), és kéred, hogy ezt vegyék figyelembe, ezért ne számolják fel ezt a díjat. 99%, hogy ezek után eltekintenek tőle, nekem is volt már hasonló.

Ha sunyizol, akkor berágnak, és már csak azért is utánad mennek.

2016. okt. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
#4 7000 Ft semmi egy külföldi szállodának, ezt elhiheted. Emiatt aligha fognak jogi utat választani.
2016. okt. 28. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Ezt nem írtam, de belföldiről volt szó.


Köszönöm mindenkinek, sikerült megbeszélni velük a dolgot.

2016. okt. 28. 17:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!