Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Mely skandináv országokban...

Mely skandináv országokban (+hollandia) a legjobb a klíma egész évben?

Figyelt kérdés
Mármint hol a legkevésbé szélsőséges, legkevésbé hideg, esős
2022. aug. 9. 21:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Az eső a szélsőséges ellentéte. Sehol nem szélsőséges, leszámítva az extrém északi részeket, cserébe mindenhol esős és magyar szemmel "hideg", de nem fagyos.
2022. aug. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Akkor kb egyformának gondolod az összeset? Nincs nagy különbség közöttük?
2022. aug. 9. 22:28
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Leginkább túl szubjektívnek gondolom a kérdést. Nyilván Dél-Hollandia átlagosan melegebb, mint Oslo környéke, de ettől még nem fogod közvetlenül egyre jobban érezni magad, ahogy délebbre mész.


Főleg a sok eső készíti ki a legtöbb felkészületlen kiköltözőt, nézd meg a csapadéktérképet és relatíve száraz helyre menj. Arra a legszárazabb részek Magyarország legesősebb részeinek (DNY-Dunántúl és hegységek) felelnek meg. Ilyen pl. a német-holland határ környéke vagy Svédország balti-tengeri partja. Norvégia ilyen szempontból felejtős.

2022. aug. 9. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2022. aug. 9. 23:06
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Óceáni éghajlaton alapból sokkal kiegyensúlyozottabb a hőmérséklet. Nincs forró nyár, de a tél sem fagyos (pl. Hollandia). Én Koppenhágában november végén voltam és annyira nem volt durván hideg, ugyanaz a kabát amit itthon hordok bőven elég volt.
2022. aug. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

" Én Koppenhágában november végén voltam és annyira nem volt durván hideg, ugyanaz a kabát amit itthon hordok bőven elég volt."


Itthon joideje nincs durvan hideg, november vegen inkabb valami dzsekit, oszi kabatot hordok, es altalaban december-februarban is ugyanazt. :D

2022. aug. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!