Kezdőoldal » Utazás » Európa » Kinek melyik északi állam a...

Kinek melyik északi állam a kedvence, és miért?

Figyelt kérdés
Annyit tudok, hogy az északi orszagok kultúrája tetszik nekem, de meg nem volt szerencsém mindhez, egy hosszabb kiutazasra melyiket választanatok?

2012. okt. 28. 14:00
 1/4 anonim ***** válasza:
34%
Nekem Hollandia nagyon tetszik élet szempontjából, de ha csak turistáskodásról van szó, akkor Izland vagy Norvégia.
2012. okt. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
85%
Régóta szeretem Svédorszgáot, már valamennyire tudok is svédül, úgyhogy őt választanám. Nagyon tetszik a nyelv dallamossága. A finn táj, mentalitás viszont igazán bejön nekem, szóval ez lenne a második választásom.
2012. okt. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ mennyire hosszú kiutazásra. Én például jövő nyárra tervezek egy nagy európai vasúti túrát, érintve többek között Norvégiát és Svédországot. Így két legyet ütök egy csapásra, bár én elsősorban a vonatozás és a táj miatt mennék, nem annyira a kultúra miatt. Bár azt hallom, hogy ezek az országok nem igazán a magyar pénztárcákra vannak árazva. Ez sem utolsó szempont. Legalábbis nálam. Ez a tervezett túrám 15 napos lesz, amelyből 3-4 nap lenne Norvégia - Svédország. De hosszabb távra, mondjuk egy hónapra Norvégiát választanám. Az más kérdés, hogy a gatyám is rámenne.
2012. okt. 28. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
90%

Norvégia leginkább. Habár az összeset szeretem. De igaza van utolsónak, egy átlag magyarnak elég nehéz lenne ott huzamosabb ideig élni, a magas árak miatt. Én pl. ott szeretnék majd élni, szóval a pénz nem lenne nagy gond, csak addig, amíg munkát nem találok. Utána már sima, mert magas a fizetés is.

De azt még el kell döntenem, hogy hova megyek majd.


Szeretem a kultúrát, a történelmét ezeknek az országoknak, a tájat imádom, szóval kb. mindent.

2012. okt. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!