Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Utaztatok már egyedül távoli...

Utaztatok már egyedül távoli országokba?Könnyen elboldogultatok?

Figyelt kérdés

2022. aug. 12. 13:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de erre nincs általános válasz. A tagekben szereplő 3 országban nem nehéz egyedül utazni. Thaiföld kifejezetten könnyű, Indiában és Peruban pedig jól bejáratott turistaútvonalak vannak, amíg azokon maradsz, azok is könnyűek. Más, kevés turistát és angoltudást látó helyeken már nagyobb kihívás lehet. De az is csak a kommunikáció miatt.
2022. aug. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen. USA-körút és Hong Kong volt a legtávolabbi. Európán belül is vagy 15 országban voltam már egyedül.


Simán elboldogulok bárhol, három idegen nyelvet beszélek, nem vagyok félős, jól tájékozódom... sosem volt ebből gond.


37/N

2022. aug. 12. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Thaiföldön el lehet lenni egyedül, több nővel is találkoztam, akik egyedül járták. Persze készülni kell azért rá.
2022. aug. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Thaiföldön jártam, életem első komolyabb külföldi utazása (és legelső repülésem) volt. Mindent egyedül intéztem, semmi nem okozott nehézséget.


Kb. egy hónappal az utazás előtt már mindent tudtam, hogy mi merre hány méter ( a technológia rengeteget tud segíteni)

2022. aug. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Thaiföld teljesen OK egyedül, nagy élmény.

Perut full tapasztalatlan utazónak egyedül nem ajánlanám elsőnek, de ez sem jelent gondot.

India strapásabb ország, ha nem csak Goába mész akkor érzelmileg is megindító, felkavaró lehet. De a biztonság itt is elfogadható.

2022. aug. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Igen. Igen.
2022. aug. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom. Elsőre Thaiföldet ajánlanám, azzal tényleg nem lehet melléfogni.
2022. aug. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
93%

Indiában többször is voltam már egyedül, angollal tökéletesen el lehet bárhova jutni. Voltam mindenféle helyen: üzleti utakon is, turistaként is, voltam ashramban, aludtam hindu templom zarándokszállójában is, 5* szállókban és alja putri 1500 ft/éjszakás "szállóban" is. Jártam szent helyeken és nyomornegyedekben. Ettem 15000 ftért egy sima olasz spaghettit puccos étteremben, és ettem 800 ft-ért 5 fogásos ebédet "alja" étteremben.

Sétáltam mezítláb patkányok társaságában az utcán amikor ellopták a papucsomat egy templom előtt (egyetlen eset amikor "bűncselekmény áldozata lettem :D), és furikáztam saját sofőrrel aki akár 8 órán át is megvárt a kocsiban, bárhova mentem :)

Ennyire változatos élményeim még semelyik másik országban nem voltak :) Csak ajánlani tudom, nekem nagyon bejött!

2022. aug. 14. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Thaiföld tényleg jó lehet, én is elmennék simán egyedül, ha lenne pénzem meg szabadságom. :) Amúgy is nagyon jó dolog egyedül utazni, annyival szabadabb az ember, azt nézi meg, ami őt érdekli, annyit megy, amennyit szeretne.
2022. szept. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!