Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Történt már veletek olyan,...

Történt már veletek olyan, hogy elbizonytalanodtatok és lemondtatok utazásról?

Figyelt kérdés
Például eldöntöttétek hogy xy helyre mentek, elkezdtétek szervezni fejben, videókat néztetek róla, és amikor már le kéne fixálni dolgokat, hirtelen meggondoltátok magatokat?

2022. nov. 3. 13:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
91%
Nem. Általában elég biztos vagyok addigra, mire megveszem a jegyeket.
2022. nov. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Utazás közben is mondtam le szállást. Szerencsére érkezés előtti napon is meg lehetett tenni, így nem buktam el az árát. Elfáradtam.

Tervezgetésben megy gyakran. Volt olyan, hogy teljesen elmaradt az utazás, meg olyan is, hogy a jónak tűnő szálláshely mégsem volt az, és gyorsan mást kellett keresni.

2022. nov. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Rengetegszer. Kb leszervezek virtuálisan magamnak több tucat utat amiből aztán egyet meg is valósítok. De ezekbe annyira nem élem bele magam. Csak kvázi eljátszok a gondolattal.
2022. nov. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
75%

Elbizonytalanodás úgy még nem, hogy az úticélban ne lettem volna biztos. Olyan volt, hogy kettő közt vaciláltam, végül a választott cél nem adott annyit mint vártam és kicsit megbántam (pl. Jeruzsálem), de olyan is hogy végül az úticél baromira nem jött be (Malaga, Mallorca, Málta).


Mikor nagyon kezdő backpacker voltam, egy-két út előtt nagyon be voltam tojva. Mikor elindultam a reptérre, a tudat, hogy most megyek Brazíliába olyan félelmetesnek tűnt (főleg, hogy ezekre az utakra csomót spóroltam) és aztán álltam a reptéren és azt éreztem, hogy miért csinálom ezt magammal. :D Persze mindig imádom utólag.


Olyan is volt, hogy rögtönözni kellett a szállást (valami csőtörésről magyaráztak), ezért az előzetesen kigondolt tervem borult, dehát ettől is szép. Az meg többször előfordult, hogy találtam jobb ajánlatot ezért az eredetit lemondtam.


Majdnem elfelejtettem: mikor bejött a covid azért mondtam le utat, igazából ott voltam úgy, hogy mérlegeltem és azt mondtam hogy most nem ez a legfontosabb.

2022. nov. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

" Mikor elindultam a reptérre, a tudat, hogy most megyek Brazíliába olyan félelmetesnek tűnt (főleg, hogy ezekre az utakra csomót spóroltam) és aztán álltam a reptéren és azt éreztem, hogy miért csinálom ezt magammal. :D Persze mindig imádom utólag "


Konkrétan nálam is ez zajlik most le. összegyűjöttem rá a pénzt nagy nehezen (az inlfáció sajnos lefölözte rendesen), már ott vagyok hogy le kéne foglalni a repjegyet, és most vacilálok. Könnyebben menne, ha még egy 0 lenne a megtakarításaim végén :D


De tényleg évek óta el akarok jutni már oda, lehet lesz egy világháború jövőre vagy valami hasonló (mint ahogy a covid betett).


Braziliába azért egyedül kezdőként hmmm kellett merszség :D

2022. nov. 3. 14:08
 6/16 anonim ***** válasza:
65%

Egyébként lehet lepontoznak, de én most várnék a helyedben egy évet, nézzük meg mi lesz jövőre. Irtó árak vannak most mindenhol, lehet itthon is jobban fog kelleni a pénz. Születésnapomat Koppenhágában tartottuk volna, csak 3 napra kis hosszúhétvégére és lemondtuk, mert most azt éreztem felelős döntésnek. Én legalábbis nem mindenáron megyek.


Amúgy kicsit túloztam, nem voltam már annyira kezdő. Brazília meg nem olyan nehéz terep, csak a vagyontárgyaid biztonságára oda kell figyelni. Ha kérdésed lenne írj nyugodtan privátban és segítek ;)

2022. nov. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
74%
Nem. Mindig alig várom, hogy utazhassak.
2022. nov. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Elbizonytalanodás miatt nem, de jártam már úgy, hogy mire megszerveztem volna az utat, túl veszélyes lett (háborús helyzet).
2022. nov. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 BeefEater ***** válasza:
51%
Nem. Ha eldöntöttem, hogy hova és mikor megyek, akkor megyek. Szervezni nagyon keveset szoktam, legyen meg a szállás (ha nem ugyan ott alszom az egész út alatt akkor általában csak az első éjszakára foglalok, a többit majd ott, ahogy kedvem tartja), az oda és visszaút. Amikor ott vagyok akkor meg felfedezem a környéket.
2022. nov. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 NTBS ***** válasza:
0%
Nem.
2022. nov. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!