Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Évi 5-6 nyaralás luxusnak szamít?

Évi 5-6 nyaralás luxusnak szamít?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm tavaly december-januárban volt Dubaiban két hétre, áprilisban Spanyolorszagban 1 hétre, júliusban Izrael 2 hét, augusztusban 2 hét Abu-Dhabi, mist novemberben 2 hétre Miamiban és még decemberben megy 10 napra síelni Svajcba. Azt tudom, hogy külföldön dolgozik, ennyire jobb nyugaton? Azt tudom, hogy elvileg 2 nyaralást a munkahelye fizet, de akkor is...

2022. nov. 21. 18:13
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
79%

Akinek nem futja rá, annak luxusnak számít. Aki megengedheti magának, annak nem biztos, hogy luxus.


Viszont nem biztos, hogy mindenki tényleg megengedheti magának, aki elmegy ennyiszer nyaralni.


Néhány hasznos olvasmány a témában:

[link]

[link]

2022. nov. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
93%
Külföldön élek, jól élek, de anyagilag és szabadság szempontjából is max. 3 nyaralást tudok megengedni magamnak.
2022. nov. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
85%
Ez kedv, és igény kérdése is. Mert én például elég lusta vagyok utazgatni, és akkor se mennék évente 5-6x, ha megengedhetném magamnak. 1x 2 hét bőven elég lenne. Bár az tény, hogy a magyar átlagnak ez luxus. A felső tízezernek, de talán még a tehetősebb 100 ezres réteg is megengedheté, csak az is kérdés hogy fordítanának-e annyit rá pénzben, energiában, időben.
2022. nov. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
20%
#23 Felső 100 000-ben mennyivel lehet benne lenni?
2022. nov. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
75%
Miert irjak azt nehanyan hogy menekul? Hova? 😂 Van penze, gondolom neki ez lehet a fo hobbija is az eleteben.
2022. nov. 22. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 NTBS ***** válasza:
42%
Igen és időben sem hiszem, hogy kijön. A hat út 7 hét+10 nap. Ez 59 nap. Levonva a hétvégét 43 nap. Ennyi szabadság elég ritka és akkor csak utazik.
2022. nov. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim válasza:
83%
Luxusnak számít, ugyanis ha a pénzt nem nézzük, még az éves szabadságom kerete sem elég ennyi mindenre
2022. nov. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
81%

Magyarországon élek, jól keresek, de nem olyan jól, mint mondjuk egy informatikus, vagy egy mérnök.

Én 3-4 utat egy évben megengedhetek magamnak. Luxusnak tűnhet, de általában a legolcsóbb légitársasággal megyek, hostelben alszok (minek mennék szállodába, úgyis csak aludni megyek "haza"), plusz nem lakást bérlek, hanem lakótársakkal lakom és csak egy szobát, rengeteget dolgozom, a heti 100 óra sem ritka, és amúgy nem igazán költök semmire, a ruháim alapdarabok, addig hordom, amíg nem lesz kopott, a kaját otthon főzöm, a kávét szintén, káros szenvedélyem nincs, se költséges hobbim, kb. havi egyszer megyünk szórakozni a barátaimmal a városba, egyébként mindig az van, hogy valamelyikünk otthonában gyűlünk össze, ami sokkal olcsóbb. Elektronikai eszközt akkor veszek, ha muszáj, inkább könyvtárba megyek, és nem veszem meg a könyvet, stb.

Szóval szertinem kifejezetten visszafogott életet élek költekezés szempontjából, ezért fér bele ennyi utazás. Anyagilag igazából többet is megengedhetnék, de a hétköznapok során nincs rá igényem, az utazásaim időtartamát meg behatárolja, hogy mennyi szabim van.

2022. nov. 22. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
18%

28: Ez már igazából fösvénység hogy saját magadtól sajnálsz alap dolgokat, bár ha neked ez igy megfelel akkor nincs gond, csak másoknak ez szembetünő lehet, ami eléggé égetően kellemetlen tud lenni, feltéve ha ezt észreveszed, mert te igy szoktad meg.

Igazából nem is kell megfelelni mások elvárásainak és mindig azt kell csinálni ahogy az ember saját maga gondolja, ami jó neki, csak ma olyan a kultúra az emberek közt hogy mindig megnézi a másikat és az alapján itélkezik, mint pld. a kérdező is, aki irigykedik az ismerősére.

2022. nov. 23. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
93%
Nekem ez így természetes, és nincs is igényem többre. Miért foglalnék egy ötcsillagos szállodát, amikor az adott városra vagyok kíváncsi és ott fogok mozogni egész nap, miért laknék egyedül egy nagy lakást, amikor csak aludni járok haza, meg elintézni a fizikai szükségleteimet, miért utaznék a drágább légitársasággal, amikor ugyannarra a desztinációra negyed annyiért is el tudok jutni, miért is tartsak autót, ha nekem komfortosabb a BKV, stb... Megértem, ha valakinek jobb egyedül élni egy lakásban, és pl. minden nap kádban fürdeni, meg kaját rendelni. Nekem ezekre nincs igényem. Nem fösvény vagyok, csak igénytelen :D Új ruhákra sincs igényem, amíg még jó a régi, nem kopott, addig minek?! Nem vonok meg magamtól semmit. Csak tudom, mit jelet az a szó, hogy "elég".
2022. nov. 23. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!