Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Első útként egyedül hova...

Első útként egyedül hova mennétek Januárban?

Figyelt kérdés
Nincs kivel utaznom, de már szeretnék menni. Még nem választottam úticélt és kicsit tartok is tőle, ezért elfogadnék tanácsokat.

2022. dec. 26. 14:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%
Erdély hegyvidék, ha szereted a havat.
2022. dec. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
96%
Magastátra.
2022. dec. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Aztán milyen távolságban gondolkodsz? Anyagiakban mennyi a keret?
2022. dec. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Távolságra nem mennék nagyon messzire, mert max 1hétben gondolkodom.

Keret az van rá bőven.

2022. dec. 26. 15:13
 5/14 anonim ***** válasza:
97%

Első útnak valami európai ékszerdobozt javasolnék:


*szubjektív vélemények*


1) Én első helyen mindenképpen Prágát javasolnám. Nem egy drága város, közel van Magyarországhoz, kb. minden közlekedési eszközzel könnyen elérhető. Maga a város bájos, és szerintem egy 3-4 nap bőven elég a felfedeznivalókra - nyilván nem platina trófea, de az alapok mindenképp beleférnek. Találhatsz a belvároshoz közel olcsón szállást, vagy kipróbálhatod a hostelt, abból is van jópár. A gasztronómia nem igazán az én ízlésem, de sokan szeretik + az isteni sörök is sokat nyomnak a latba.


2) Ha bírod a "kicsit lehangoló" építészeti remekeket, akkor Berlin. Első látogatásom alkalmával nagyon nem tetszett, olyan szürke város, viszont 2-3 látogatás után már az egyik kedvencem lett. Az alapnevezetességekre szintén elég 3-4 nap, de kb. bármennyi időt el lehet tölteni. Ha bulikedvelő vagy azért, ha műkedvelő azért, ha leather bdsm domina izé rajongó vagy azért stbstb. éri meg jönni, egyszóval mindenki talál magának izgalmas programot.


3) Ha csak hosszúhétvégre vágysz, akkor Brüsszel vagy Koppenhága. Utóbbiban azért több időt is el lehet tölteni, előbbiben szerintem nem érdemes. Árban kb. egy szinten vannak és nem túl olcsó helyek, de egy hétvége abszolút beleférhet. Kb. minden órában indul valami repülő így könnyen össze lehet hozni egy 6 órás indulást és egy 19 órás visszaindulást.


+1 Ha Európán kívül gondolkodsz, akkor kezdésnek mindenképp Thaiföldet javasolnám. Januárban pont jó az idő is és egy turistakönyvvel meg kis utánaolvasással kb. nem lehet mellélőni. Nem egy nehéz desztináció. Viszont a jegyárak most nagyon magasak, szerintem érdemes várni egy picit, hátha.


(Tanácsomban csak fővárosok szerepeltek, nyilván Európa nem csak fővárosokból áll, de talán első körben érdemes azokkal kezdeni, én úgy gondolom)


Kellemes utazást!

2022. dec. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Velencei karneválra.
2022. dec. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
68%

#6

Ami ugye nem januárban van.

2022. dec. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

ha nem szereted a havat, akkor Szicília/Dél-Olaszország, Spanyolország, Kanári-szigetek, Görög szigetvilág (pl. Kréta)

Ha igen, akkor Magas-Tátra, Lengyelország, Svédország, Norvégia, Lappföld.

Valamint én még szívesen javaslom Bécs és Prága városát, mindkettő nagyon szép és érdekes

2022. dec. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
#7 Dehogynem. Január végén kezdődik.
2022. dec. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
17%

#9

Február 4, mióta január vége?

2022. dec. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!