Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Volt valaha ilyen utazásotok?

Volt valaha ilyen utazásotok?

Figyelt kérdés
Amikor gyakorlatilag semmi vagy minimális nyelvtudásod volt? Melyik országban volt ilyen?
2023. jan. 14. 18:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem vagyok rá büszke, de magyaron kívül semmi mást nem beszélek.

Komoly nehézségbe csak egyszer kerültem, amikor a kocsim és telefonom egyszerre ment tönkre.

Helyek: Baden-Würtenberg, Bajorország, Csehország, Szlovákia, Horvátország, Szerbia, Szlovénia, Ausztria és Korzika.

2023. jan. 14. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az adott ország nyelvét többször nem beszéltem már az utazásaim során, de mivel tudok angolul, németül és spanyolul, így általában valamelyikkel mindig el szoktam boldogulni. Úgyhogy igen meglepődtem, mikor Hongkongban kézzel-lábbal mutogatva kellett útbaigazítást kérnem, mert se elolvasni, se elmondani nem tudtunk egymásnak semmit az emberekkel. Pedig még egy hivatalos információs pont is volt ott. Előtte azt gondoltam, angolul beszélniük kell. Hát, a hotelben és Disneylandben igen, máshol nem igazán. :D
2023. jan. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Némi tájszólással de tudok oroszul jelenteni, de csak úgy, hogy "nem hiányzik senki".

Ennek ellenére a fél világot bejártam és a másik fele is tervben van.

2023. jan. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Angolul tudunk feleségemmel, meg valamennyire németül, de voltunk olyan helyen, ahol egyiket sem beszélték. Pl. Bulgáriában a tengerpartot és Szófiát leszámítva alig van ahol tudnak angolul, szálltunk meg több helyen is, ahol konkrétan mutogatással ment a kommunikáció, volt ahol kedvesek, segítőkészek voltak, így nem votl gond, volt ahol kihasználva a helyzetet megpróbáltak átverni.


Romániában volt ahol nem volt közös nyelvünk, egyetlen közösen ismert szót találtunk a szállasadóval, az a pálinka volt, de nagyon segítőkészek voltak, így mibdent meg tudtunk értetni egymással.

2023. jan. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen. Horvatorszag. Elegge meglepetes volt szamunkra, de Horvatorszagban angollal nem igazan boldogultunk tobb helyen. Parom nagyon minimalis nemet nyelvtudasa tobbszor segitett, mint 4 ember tarsalgasi szintu angolja.
2023. jan. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!