Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Hova menjek nyaralni nyár után?

Hova menjek nyaralni nyár után?

Figyelt kérdés

Röviden: Egész nyáron külföldön fogok dolgozni és még úgy is egy aránylag nagyobb összeggel fogok hazatérni, ha nem kuporgatok, hanem egy elengedettebb életet fogok kint élni arra a 3 hónapra.


A kérdésem az, hogy hova lenne érdemes elmennem nyaralni? A költségem kb egymillió forint lesz, lehet kevesebb, lehet több, de akörül.

Nagyon szeretnék végre egy picit exkluzívabb helyre is eljutni, nem csak Európán és amerikán belül utazgatni.

Amire eddig gondoltam az a Fülüp-szigetek és Mauritius volt.

Nem mindennapi tájakat akarok majd megnézni, aránylag olcsón (tudom, olcsón nem lehet mindent, de na, mégiscsak egy félállású egyetemista vagyok :D ).

Milyen ilyesmi helyeket tudnátok ajánlani?


2023. márc. 16. 08:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
58%
Izland
2023. márc. 16. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Gondoltam rá, azt majd körbe szeretném autózni, de még nincs jogsim és a nyári munka miatt, addigra nem is lesz meg :/
2023. márc. 16. 10:25
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

@1 Izland az "aránylag olcsón" paraméterre nagyjából az elképzelhető legrosszabb tipp.


Szeptember környékén ennyi pénzből szerintem Indonézia a legjobb opció, ha találsz 300k alatt retúr repjegyet (annyiért azért lesz, maximum nem túl ideális átszállásokkal). Akkor még nincs esős évszak, olcsó az ország, buszokkal és kompokkal olcsón lehet közlekedni, a fennmaradó 700k nagyon simán elég arra, hogy a 30 napra kapott vízumod teljes ideje alatt nyaralni tudj. Kezdés Jáván, ha akarsz turistadagonyát, akkor arra ott van Bali, lehet orángutánokat nézni Szumátrán vagy Borneón, satöbbi. A Fülöp-szigetek ebben az időpontban még nem szerencsés, esős évszak van.

2023. márc. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Izland szuper uticél, ha valaki alaposan felkészül, és valóban autóval. Mauritius kevésbé, csak egzotikusan hangzik, és baloldali ott a vezetés, autó nélkül kellően nehézkes.

Délkelet Ázsia tapasztaltaknak való (és kissé nagyobb pénzűeknek).


De van számodra javaslatom, sokféle szempontnak megfelel. Seychelles szigetek.

Meg lehet úszni viszonylag jól a repülőt, esti indulással, például Dubai átszállással, kora reggeli érkezéssel. Mivel majdnem az egyenlítőn van, mindig jó az idő. Szállást is lehet találni, bár az olcsó nem túl elegáns. Legjobb a Beau Vallon nevű település (reptérről busszal is oda lehet jutni). Ott számtalan helyen fürödhetsz, rengeteg kirándulás lehetséges a trópusi erdőben, minden egyéb megoldható, van éjjeli szórakozóhely is, bár akkor több pénzt vigyél. Az egész sziget bejárható olcsó busszal, sőt igazán ez a jó megoldás. Ha kedve tartja, két hét alatt minden nap más egzotikus strandon fürödhetsz (bár ez azért fárasztó). Az emberek kedvesek, angolul tudnak, és egy kezdő is kitapasztalhatja az utazás problematikáját nagyobb veszély nélkül.

2023. márc. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
@4 Olyan, mintha valami alternatív univerzumból írnál? Délkelet-Ázsia nagyobb pénzűeknek, de ott van helyette a Seychelle-szigetek? Vietnámhoz képest minimum ötszörös a szorzó árakban és akkor még jóindulatú voltam.
2023. márc. 16. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

3-as: Hmmm, ez elég jól hangzik. Feltettem a listára, köszi. Mindenesetre én is utána nézek előtte természetesen.

4-es: Neked is ment a zöld, de nem tudom mi a mauritiussal. Mármint, közlekedni kocsi nélkül nehéz, de mi a baj egy baloldali vezetéssel? Ugyan ez, mi baj lenne egy jobboldani vezetéssel?

A Seychelles szigetek meg tudtommal drága, de ránézek mindenesetre, köszönöm.

2023. márc. 16. 18:01
 7/11 A kérdező kommentje:
Meg idk, olyan téren jobban is örülök egy baloldali vezetésnek, hogy feltételezhetem, hogy foglalkoznak a természet és állatvédelemmel, szóval szebb helyeket tudok megtekinteni.
2023. márc. 16. 18:10
 8/11 anonim válasza:
100%

Szio!

Én nyáron utazok apukámmal Japánba, 7 éjszakára. Kettőnknek 7 éjszakára Kiotóban egy 4 csillagos szállodában 255.000 Ft, és a reggeli benne van. A repülőjegy kettőnknek 700.000 a wizzairnél, tehát ha ezt elosztod, ugye akkor az 300.000 Ft körül van. Olcsóbban is találsz egész jó szállást, de ha mindenképpen egy extrás szállodába szeretnél menni Tokió és a Fuji hegy környékén, az 500.000 Ft körül lesz. Az ottani költségek( látványosságok, étkezések) persze nem tudom még, hogy mennyi, de ezeket leszámítva 500.000-600.000 Ft körül lennél a szállással és a repjeggyel+az ottani költségek. És Japán kultúráját, valamint szépségét nem hinném, hogy be kell mutassam, eszméletlen gyönyörű, 5 éve voltam utoljára, és azóta ki sem tudom verni a fejemből.

Esetleges nehézséget okozhat:

- nem megfelelő japán tudás, mert elég kevés helyen írnak ki angolul dolgokat, bár a mai google fordítoknak köszönhetően ez nem okoz túl sok fejtörést szerintem


Oltások nem nagyon kellenek, jó ha van 3 Covid-oltásod, de ha nincs, az sem tragédia, az utazás előtt 3 nappal kell tesztet csináltatni, és ha negatív, minden okés.

A legszebb( és egyben lehdrágább) időszak Japánban a március- május, ugyanis ekkor virágzik a cseresznyefa, és ilyenkor nyilván jól megemelik a szállások és a repjegyek árát, úgyhogy ha mindenképpen a virágzásra mennél, kétszer akár háromszor ennyi is lehet a költség.


Ha vonzz a japán kultúra, építészet, művészet és természeti szépségek, mindenképp menj el oda. 🥰🥰

Remélem, hogy segítettem, ha van bármi kérdésed Japánnal kapcsolatban, nyugodtan írj privátban😉

2023. márc. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Japánul már egy ideje tanulok (nehéz... nagyon nehéz) és nagyon szívesen el is mennék oda, de akkor már nem csak 1-1 városban lennék. Kyoto, tokyo, osaka, nara, macskák szigete, fuji hegy, nyulak szigete, hirosima stb. Sajnos nem olcsó, a vonatjeggyel pedig még annyira sem. Valóban elég lenne rá a pénz ha 1 szállodában lennék végig, csak sajnos én legalább 2-3, de inkább 4 hetet szeretnék majd ott eltölteni, ami sajnos nem most lesz, de köszi az ajánlást. ❤️
2023. márc. 16. 22:22
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Észak-Korea
2023. márc. 16. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!