Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » 400ezerig 2 főre 5 napra...

400ezerig 2 főre 5 napra külföld, hova?

Figyelt kérdés
Van tippetek? idén mennénk először külföldre egyelőre 400k van félretéve(max 500ig eltudunk menni)(2fő).
2023. márc. 19. 13:15
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
72%

Menjetek olyan helyre eloszorre, ahol jó beach van, kisebb a kultúrsokk. Prágába, Krakkóba stb. majd később.


Ciprus közel van, jó hely, sok a látnivaló, nemcsak a beach, de könnyen elszaladhat az a pénzkeret és az 5nap kevés Ciprusra.

Talán valamelyik igényesebb görög sziget jobb elsőre, ahová van közvetlen járat. Nem nézem meg, hová lesznek az idén, de talán Mykonos vagy Rhodosz nem lenne rossz.

2023. márc. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
48%
Krakkóra sztem túl sok az 5 nap, az inkább egy 3 napos hétvégéhez jó. Egy hétre inkább messzebb érdemes menni.
2023. márc. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
90%

Mykonos :D

Inkább ne, csak milliós szállások vannak kb

Rodosz, Kréta, Korfu, Lefkada, Zakhyntos, ezek vannak kb szerintem


Mi most vagyunk Cipruson, 6 nap, bőven elég egyelőre, repjegy 100e/3 fő volt, szállás 85e/6éj/3 fő

Kettő főre 120-ból kijöhet ha még most jönnek

Április 1-től már a medencék is nyitnak a szállásokon


Árakról meg annyit hogy nyilván annyit költ, amennyit akar. Mi is befizettünk egy teljes sziget túrára, ami 40e volt hármunknak, plusz 15e az állatkert 3 főre transzferrel, több programra nem fizettünk be. A városba nem kell tönegközlekedes, gyalog bejárható, étteremben eddig 1* ettünk a 3 nap alatt,azt se kötelező, másik 3 nap mondjuk valszeg megyünk majd mondjuk vacsorázni, boltban voltunk ezért azért. Eddig 3 nap alatt 90 ezret költöttünk 3-unkra, saccra olyan 150-170 lesz a vége. Szóval 350-ből kijött 3 főre.

De ez a téli szezon, május júniustól már nem ennyi lesz, az tuti.

2023. márc. 21. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Aki március közepén megy Ciprusra, hogy spóroljon, annak bőven elég az 5 nap, mert a lényeg kimarad XD.

Főleg, ha azt hiszi, csak egy város: "városba nem kell tönegközlekedes, gyalog bejárható" lol

2023. márc. 21. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Nem azért jöttünk, hogy spóroljunk, hanem minden évszakban megyünk valahova, most ez volt a soron következő, amúgy is azt mondják ilyenkor a legszebb, nyáron kopár és sivár :) Nem kizárt, hogy egyszer megnézzük nyáron is, mert megtetszett. De idén nyárra már le van foglalva Madeira, októberre Madrid, télre pedig valszeg Zakopaneba megyünk.


Annyit látunk amennyi látunk, nem célom gyerekkel minden szegletet bejárni, nyilván a kérdező is ha 5 napra akar menni, akkor elég nekik egy kis nézelődés és nem 3 hetes bakancsos túrát akar. Neked nem mindegy ki mennyi mindent néz meg adott helyen? Ami engem érdekel itt jelenleg azt láttuk amúgy ;)

(Troodos hegység, Omodos, Lofou, borászatok, Millomeris vízesés, Lárnaka, Páfosz kikötő, hajóroncs, világítótorony, erőd, tengerparti sétány,Páfoszi állatkert, Coral Bay, Páfosz teljes város) Talán Nicosia maradt ki egyedül, ami érdekelt volna, de elég messzi van ide. De akárhova mész nem fogod az egész országot bejárni hacsak nem vagy valami full home officeos, nekünk egyszerre 1 hét szabi megy csak max.

2023. márc. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Mindenesetre egy ország több, mint a városba bemenni.
2023. márc. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Leírtam a városon kívül kb 10 helyet ahol voltunk, de ha hiszed ha nem, Angliából pl Londonon kívül semmi sem érdekelt pl, és elég sok ország van, ahol csak a főváros érdekel. Majd a kérdező is eldönti mit akarnak. Van olyan, aki elmegy 10 napra Törökországba és fekszik csak a hotel medencéjénél. Én sem értek vele egyet feltétlen, de mindenki maga tudja, mit akar, pihenni, járkálni, vagy túrázni éjjel nappal. Ha nem lenne gyerek velünk itt is béreltünk volna quadot is, de gyerekkel azt se lehet, mindenkinek mások a lehetőségei meg preferenciái, ezen érdemes túllépni :)
2023. márc. 21. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

17: 10 hely 5 nap alatt rohanás. Keverni fogod félév múlva a helyeket. Én nem csinálnék ilyet, hogy ki legyen pipálva, ami belefér.

15: régen, mikor még alkalmazott voltam, már akkor is több idő adódott egyben, mint 1 hét. Ez valami extrém hajcsár munkaadó lehet.

2023. márc. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Van éves szabim 24 nap, abból kb 10 elmegy arra hogy óvoda szünet, ilyen olyan nevelés nélküli munkanap stb, férjemnek szintén, felváltva vesszük ezeket ki, a maradék 10-15 nappal tudunk kb gazdálkodni, azon sok varia nincs, ha többször akarunk menni egy évben :) Egyikőnknek sincs hála ég hajcsár munkahelye, de ennyi a keret, dolgozz bárhol. Én tudok home officeból dolgozni a világon bárhonnan, de a férjem nem.
2023. márc. 21. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!