Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Hogyan járnak az egyetemisták...

Hogyan járnak az egyetemisták hétvégente mindenféle országba?

Figyelt kérdés
Mindig nézem, hogy az egyetemista ismerőseim teszik ki a storykat, hogy éppen Spanyolországban, vagy Olaszországban, vagy Franciaországban vannak, de nekik is elméletileg most van szorgalmi időszak és egyébként csomóan ezt csinálják, ráadásul nem is dolgoznak és nem a szüleikkel, hanem a barátaikkal mennek. Szóval valószínűleg ők fizetik. Hogy lehet ezt megoldani, ha én is szeretnék utazgatni?

2023. márc. 30. 15:44
1 2
 1/15 anonim válasza:
89%
Hát figyelj nem minden szakon kell ám sokat tanulni. Az tud utazni akármikor akinek olyan beadandói vannak, hogy nézzen meg egy filmet és fejtse ki a véleményét róla, vagy töltessen ki egy google formot 50 emberrel :D :D Szüleik meg adják nekik a lóvét, hadd utazzon, bár végülis miért ne, ha nincs dolga és van rá. Neked az a megoldás, hogy végezd el az egyetemet aztán ha lesz rá pénzed vegyél ki szabadságot és lehet menni. Ne aggódj, nem mindenki utazgat, csak aki a szobájában ül az nem rak ki róla storyt. Én az egyetemi éveim alatt szinte alig voltam házon kívül mert taknyosra...
2023. márc. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Egyébként belegondolva, lehet jobb is, ha nem utazgatok most, nem érezném jól magam, mert bűntudatom lenne, hogy nem tanulok.

Én ELTE programtervezőre járok, akik utazgatnak azt hiszem gazdaságot meg szabad bölcsészetet tanulnak. Nem tudom az mennyire nehéz, de az én szakom r.hadtul az. :((

2023. márc. 30. 16:01
 3/15 anonim válasza:
42%
#1 vagyok - most egy mély levegővel együtt nem mondok semmit az említett és ehhez hasonló szakokra :D Átérzem, én mérnökinfón voltam. Ez ilyen, valószínűleg te fogsz nagy pénzt leakasztani nem azok akik most várost néznek itt-ott tanulás helyett. Nem fognak megszökni ezek a helyek később sem
2023. márc. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Remélem igazad lesz!

Bár mindig azt hallani, hogy a programozóknak nincs sok szabadidejük meg szabadnapjuk, remélem nekem lesz valamennyi

2023. márc. 30. 16:14
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Én saját magamról tudok nyilatkozni.


Általában a szorgalmi időszakom elég laza, de cserébe a vizsgaidőszak legalább ennyire húzos. Szóval ilyenkor van időm elmenni 1x-2x valahova. A másik kérdés az, hogy miből:


Heti kb 20-30-40 órát dolgozok, de ez nem lenne elég ha magamat tartanám fent. Otthon élek, a szüleimmel, akik anyagilag is nagyon sokat segítenek, arról nem is beszélve, hogy lakbért sem kell így fizetnem. Szóval tudok félretenni. És a félretett pénzből olcsóbb országokba nem nehéz eljutni. Igen, pl Spanyol is ilyen. Maga Spanyolország tényleg nem olcsó, de egy diáknak 1-1 utazásra tud az lenni. Pl: 30 a repjegy (van, hogy annyi sem), 8-10 ezer a bulihostel éjszakára, ahol a pia is olcsóbb. Számoljunk kb 2 éjszakával, az is 20 ezer. Pia még 10, de számoljunk 15-re. Taxi ugyan ennyi. Kaja pedig kijön 20-ból. Ez 100 ezer forint egy hétvégére, én pedig kb 180-at keresek egy hónapban. Tehát minden hónapban el tudnék menni valahova, de nem akarok. Inkább félre rakok és "csak" 2-3-4 hónaponta utazok valahova. A félretett pénzt pedig majd egyetem után elköltözéshez akarom majd elhasználni.

2023. márc. 30. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

40 órát hogyan lehet dolgozni szorgalmi időszakban?

Illetve milyen szakon?

Én 20 órát dolgozom frontend gyakornokként és ez is nagyon necces ha rendesen akarok tanulni.

A pénz az nekem se lenne gond, de pont a munka amivel a pénzt lehet keresni, az veszi el az időm elég nagy részét.

2023. márc. 30. 18:25
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát úgy, hogy nem járok be órára xd. Egyébként büfészakos vagyok.
2023. márc. 30. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Megveszik a legolcsóbb repjegyet. Jó esetben az egész hétvégét ott töltik (talán van kint egy-egy ismerős, akinél alszanak pár órát), rosszabb esetben reggel odarepülnek, este vissza. Az adott városból semmit sem látnak. Inni meg itthon is lehet.
2023. márc. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

#7 ha büfészak akkor miért választottad? Kapsz rá diakkedvezményt és ennyi?

#8 valamennyit azért biztos látnak a városból, anélkül nagyon nagy pénzkidobás lenne.

2023. márc. 30. 21:25
 10/15 anonim ***** válasza:
Miért választottam a büfészakot ha tudom, hogy az? Mert ezt akarom tanulni. Tudom, hogy marha nehéz lesz elhelyezkednem, és valszeg maximum is csak egy okén fizető állást tudok majd találni, de az igazság az, hogy én ezt akarom csinálni. Tudom, hogy mással többet keresnék, de én ezt akarom. Én is sokszor elgondolkodom, hogy mi lenne ha mást kezdenék el tanulni, de ezt akarom inkább. Talán ha ebből meglesz a mester, elmegyek pszichológiát tanulni, de én ezt szeretném elsődlegesen.
2023. márc. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!