Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Beakarom járni az egész...

Beakarom járni az egész világot , de nem keresek annyit ?

Figyelt kérdés

Imádok utazni, folyamatosan utaznék, de közalkalmazotti fizetésből nem bírok …

300 nettó, és nyílván ebből élnem is kell, mások, hogy csinálják?

Hogy lehet olcsón bejárni a vilàgot ?

Egyik nagy àlmom a karib tenger… de rengeteg pénz lenne :(



2023. máj. 31. 16:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
15%

Akiknek látod a kirándulgatós képet, legtöbbjének kifizeti apuci vagy a csávója.

Más pénzével könnyű villogni.

Ezeknek a nőknek a többsége, még a szomszédos városba sem tudna megengedni magának egy két éjszakás kirándulást, mert annyi pénze nincs.

Csak a képeken vetítenek.

2023. máj. 31. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
97%

regisztralsz mondjuk a couchsurfing weboldalon, vagy valami facebookos utazos csoportba, igy a szallast meg tudod oldani ingyen.

Talan meg enni is adnak.

Autostop megint csak nem kerul penzbe.

Nyilvan a karib tengerhez el kell jutnod, de egy oda vissza repulojegy nem olyan egetrengetoen draga

2023. máj. 31. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%
Akik tényleg folyamatosan utaznak azok vagy gazdagok vagy az online térben dolgoznak. Pl amikor fordítottam (angolról magyarra), aki havi 600-at is kerestem home office-ban és kitaláltam, hogy mi lenne ha egy olcsóbb országban csinálnám ugyan ezt. Na ki tudott a fülöp szigeteken élni két hónapot, utazgatni, jetski-zni? És még spórolt is? Csak internett kellett hozzá. Btw, nem sokkal utána összevesztem főnivel ésazóta sem találtam ilyan fasza munkát :(
2023. máj. 31. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%
Ajánlom figyelmedbe a Hogyan menjünk világgá? című könyvet.
2023. máj. 31. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 NTBS ***** válasza:
65%
Olcsó turizmus.
2023. máj. 31. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
72%

Az egyes méltatlanul le lett pontozva, pedig van benne igazság. Saját tapasztalatom volt, mikor aktívan hosteleztem, hogy inkább apu-anyu elküldi a gyereket világot látni, csak ne otthon dögöljön. Aztán a gyerek nem lát semmit, csak a bulika kell meg a shopping. Mondjuk ez engem aztán nem zavart.


Egyébként én nagyon sokszor szó szerint utazástól-utazásig raktam félre. Mikor megjött a fizu 10.000 forintot félretettem és azzal nem is számoltam. Aztán vérszemet kaptam és a komfort teljes hiányával laktam, de jártam egy csomó ázsiai országban, USA-ban stb. Végül kaptam egy olyan állásajánlatot, amire azt mondom, hogy szívesen csinálom és keresek is vele.


Hozzáteszem, nekem nincs gyerekem akiről gondoskodni kéne, szóval előnnyel indulok. De a hátizsákozás mai napig a szívszerelmem, nagyon magaménak érzem és akkor érzem, hogy igazán elememben vagyok. (tudom, a hátizsákos szóért mindig le vagyok pontozva)


Miről is van szó?

Kell egy rendes hátizsák. Ha nem akarsz megnyomorodni, akkor mondjuk 40-50.000 forintot rá kell szánni, de cserében hosszú éveken át társad lesz egy minőségi darab, így érdemes beruházni egyre.


Nézel olcsó szállásokat. Hidd el, a hostel nem az ördögtől való, sőt, nagyon jó kis közösségek verbuválódnak össze. Olyan hostelekben jártam, ami már nekem is néha szemöldökfelhúzós volt, de soha nem kaptam se gombát, se betegséget, szóval ez sem igazán erős érv. Ja igen, nem lopunk egymástól, amúgy sem visz az ember magával hostelbe Cartier karkötőt (meg nincs is olyanom, há).


A repjegyet sajnos fel kell köhögni, ez kétségtelen. De rengeteg blog szól a "repjegyvadászat" tudományáról, érdemes megfogadni. Első körben Skyscannerhez és Google flightshoz állíts be a vágyott járatokhoz egy-egy árfigyelőt, hogy lásd hogyan mozognak az árak szezonban és kívül.


Ne hidd el a gyengegyomrúak fikázódását, nyugodtan próbáld ki az utcai árusok kulináris különlegességeit. Sokkal frissebb és olcsóbb mint amit egy étteremben kapnál. Ugyanígy a piaccal: tessék bátran piacozni, venni friss-nyers alapanyagokat és megenni. Garantáltan jobb lesz mint egy étterem.


Készíts programtervet: ez megint szentségtörés és jön a lepontozás, de azt nézd meg ami érdekel és ne azt amit mások szerint meg kell nézned! Akik max. Csobánkáig jutnak, azok harsogják, hogy MINDENT meg kell nézni. Na most nekem ha fizetnének se rángatnának egy parókamúzeumba, rádiómúzeumba, babakiállításra és még sorolhatnám. Ha valami nem érdekel, nyugodtan hagyd ki.

2023. jún. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

Én nem hiszek önnek.

2. Én sokat utazik és kint csak szexmunkas magyar lányokkal találkozók akik éppen ott dolgoznak. Most is külföldön vagyok , de már itt is láttam, pedig távol vagyok. De nekik kell az 50000km.

2023. jún. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
34%

Persze, hogy sokan vetítenek a neten keresztbe-kasul. Illetve mindenki.

De, egyrészt, ha a pasija, apucija fizette, akkor nem volt ott? De, ott volt és azért mutogatja, hogy te aki nem tudsz oda eljutni, kevesebbnek érezd magad. Bármilyen szégyenteljes is, neki a te frusztrációd örömet okoz, mert ettől többnek érzi magát.

Sokkal sunyibb dolog, ha többnek akarja láttatni az élményét, mint ami. Mit tudom én, kiáll a végtelenített medence szélére, alant hátterben a dzsungel Balin, arról filozófálva, hogy milyen fennséges ilyen közel a természethez, csak azt nem teszi fel, hogy kilépve a bungallóból szemét-szemét hátán, míg elrobogózik valahová; kicsit jobbra fordítva a kamerát már a szomszéd hangoskodó orosz/német/amcsi társaságot láthatnád.

De miért is várjuk, hogy egy önreklám online faliújságon a posztoló a valóság minden részletét kifejtse? Hogy itt mosolygunk apával Egyiptomban, de már évente kétszer nehezedik csak rám, azt sem túl nagy sikerrel. Hogy borzasztó sikeres fiatal pár vagyunk, de az utat még apósodék fizették. Hogy ami a tányéron van, az épp a legolcsóbb tétel volt az étlapon. Hogy szép a múzeum bejárata, de nem mentünk be, mert kettőnknek 110 dollár lett volna.

Nincs ezzel semmi baj, miért kéne mindennek a negatív oldalát is mutogatni. Helyén kell kezelni a dolgot.

Kérdezőnek viszont azt mondanám, hogy gondolkodjon merészebben. Think out of the box. Nem mindenki nyaral, aki utazik. Lehet úgy is utazni, hogy pénzt keresel vele. Az, hogy becsavaroghasd a világot, az nem jár. Ha nincs apuci pénze, akkor neked kell előteremteni. Olyan tudást kell felmutatni, amit vagy itthon, vagy külföldön de megfizetnek. Egy tengeren túli jegy, most ha szerencséd van is 7-800 euró, de ezen a nyáron nagyon elszálltak az árak, nagy mákod van, ha ilyen áron kifogod. Viszont az igaz, hogy ez az összeg egy átlag magyarnak nem ugyanakkora teher, mint egy mondjuk hollandnak, sőt amerikainak.

Aztán függ az életkorodtól is. Amikor én huszas éveim elején jartam, le sem lehetett lőni, állandóan mentem. Fát lehetett vágni a hátamon. Ha kellett padon aludtam a vasútállomáson, búzatáblában az út mellett, homokfal tövében a tengerparton, karambolos vagonban a pályaudvar félreeső vágányain. Tudom, ma már nem könnyű, mert vannak országok ahová be sem engednek elegendő pénz nélkül, de menni kell, mert mire 50 leszel és rájössz, hogy még mindig nincs pénzed, már késő...

2023. jún. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

🤣🤣🤣

Hat barátom vannak meg ezzel így pár milliardan de sajnos nem sokan születnek milliomos családba vagy lesznek gazdagok

Ez van, szted nem lenne mindenki bora boran egy hónapig a retkes gyár helyett???


Nincs pénz

2023. jún. 4. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
93%
Először is lejjebb kell adni az igényeket hozzá, pl külön hotel helyett hosteleket keresni, ott elég olcsón meg lehet szállni. El kell engedni a konkrét úticélokat és mindig azt választani úticélnak, ami a legjobb áron van. Lehet, hogy nem a legnagyobb városokba fogsz tudni olcsó jegyet találni, az is lehet, hogy másik városból olcsóbb hazarepülni, szóval keresgélni kell. Én a legtöbb helyen, ahol jártam 2-3 napot voltam, de nagyon intenzív városnézés volt, 40 kilométereket gyalogoltam egy nap, hogy mindent lássak, ami csak belefér. Étkezés téren is olcsóbb a boltban venni valamit, mint étteremben és az idő sem megy vele annyira, mintha beülsz valahova. Persze az is nagyon jó tud lenni, ha az embernek van pénze, mert a helyi ízeket kipróbálni felér egy külön utazással.
2023. jún. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!