Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Beakarom járni az egész...

Beakarom járni az egész világot , de nem keresek annyit ?

Figyelt kérdés

Imádok utazni, folyamatosan utaznék, de közalkalmazotti fizetésből nem bírok …

300 nettó, és nyílván ebből élnem is kell, mások, hogy csinálják?

Hogy lehet olcsón bejárni a vilàgot ?

Egyik nagy àlmom a karib tenger… de rengeteg pénz lenne :(



2023. máj. 31. 16:05
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
52%

Sokaknak itt elég szegényes a fantáziája ha azt hiszik csak apuci meg a gazdag csávó pénztárcáján lógva lehet utazni.

Biztos olyan is van, de tapasztalatom alapján az a kisebbség.

Én munka miatt RENGETEGET utaztam kb 6 éven át (évi kb 200 beszállókártyát gyűjtöttem össze, vezető ITs voltam egy légitársaságnál), nagyon sok éjszakát töltöttem mindenféle hotelben, esténként a hotel bárjában ill. a reptéri kávézókban ücsörögve nagyon sokféle sztorit hallottam már. A leggyakoribb az ha valaki hivatása miatt utazik vagy családot látogat. A turista inkább kisebbség, elsősorban nyáron jellemző. Óccsó helyek (pl Budapest) meg inkább a nyugati középréteg hétvégi bulicélpontja.

Valamint rengeteg ma már a digitális nomád, akik járják a világot és közben dolgoznak mert netes melójuk van. Én is csináltam egy darabig, egy hónapig spanyolban, egy hónapig olaszban, egyben meg uj zelandon nyomtam. dolgozva nyaralas a legjobb sztem.

2023. jún. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
70%

A 11-est teljes mértékben alá tudom támasztani. Engem is megmosolyogtak már itt a gyk-n, kételkedve abban, hogy tényleg annyit utazom-e. Pedig a Covid időszak kivételével 5-6x kerülöm meg a földet évente, nem lóháton. Természetesen én is munka okán utazom, de szerencsére már vagyunk olyan helyzetben, hogy sokszor el tudom vinni magammal a feleségemet is. Egy idő után nyomasztó az egyedül utazás, bár huszonévesen ezt még másképp gondoltam.

Én is azt tapasztalom, mert nem csak nyaraló szezonban repülök, hanem bármikor, hogy vannak népcsoportok akik egész másképp állnak a repüléshez, mint mi közép-európaiak. Eleve vannak akiknek a repülés olyan magától értetődő, mint a buszozás. Sokkal többen utaznak munka, család miatt, mint ahogy mi itthon azt elképzeljük.


Igen, a világnem olyan, ahogy a tévében látjuk...

2023. jún. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!