Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Sóherság, ha utazásaim során...

Sóherság, ha utazásaim során nem szeretek éttermezésre költeni?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősömmel beszélgettünk, és szóba kerültek az adott ország éttermei, így rákérdezett hogy milyenek ott az éttermek. Én meg mondtam, hogy nem tudom, mert utálom az éttermeket, és felesleges pénzköltésnek gondolom. Ezt furcsálta, hogy hogy lehet ilyen.


Számomra hatalmas pénzpazarlásnak számít, hogy elköltsek 30-40 eurót egy ebédre/vacsorára meg 3 eurót egy kávéra. Nincs is rá igényem.



Általában mindig olyan hotelt próbálok keresni, ahol van minimum reggeli. A kaját meg nap közben megoldom.. de a legjobb ha reggeli + vacsora is van.



2023. jún. 30. 06:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyáltalán nem sóherság, te ilyen vagy, más pedig másmilyen. Nekem sem kedvenceim az éttermek amikor utazok, a legtöbb drága, még akkor is ha nem is turista éttermekbe megyek.
2023. jún. 30. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
95%
Nem feltétlen sóherság, de azon sem csodálkodozom, hogy az ismerősöd furcsállta. A legtöbb ember - ha nyaralás céljából megy külföldre - kipróbál egy-két éttermet, hogy megkóstolhasson egy-két helyi fogást, plusz mivel nem mindenki apartmanban száll meg, ezért valamit enni kell - nem feltétlen párizsis zsömlét.
2023. jún. 30. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
92%

Én megértem, ha nincs rá igényed.

De az ismerősödet is megértem. Már csak kíváncsiságból is kipróbál egy-egy helyi éttermet, vagy helyi jellegzetes ételt a legtöbb ember, ha utazik.

2023. jún. 30. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem nem.


Sokszor marha sok időt elrabol, kommersz kajákat szolgálnak fel és lehúzós árakkal operálnak.


Azért egy-egy helyi fogást ki szoktam próbálni. De annak én sem sok értelmét látom, hogy egy csomó pénzt és időt elpazaroljak mondjuk egy hamburgerre vagy egy grillezett csirkemellre, amit bárhol-bármikor ehetnék.

2023. jún. 30. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
66%

Én valahol a kettő között állok. Szeretek néha beülni egy-egy étterembe - főleg ha az valami jó kis helyi családi trattoria. De azt én sem értem aki a reggeli-ebéd-uzsi-vacsi kombóját mind-mind étteremben bonyolítja. Biztos jó és finomakat eszik, de speciel erre nekem sincs igényem.


Én nagy hátizsákos koromban rengeteget hosteleztem, ott sokszor főztünk úgy hogy megvendégeltük egymást és minden nap a vacsit valami náció tagja főzte (a gulyáslevest éveken át próbáltam megszerettetni az emberekkel, de a csirkepaprikás a befutó nokedlivel ;) ). Ez egy vicces rendszer volt és tényleg benne volt a buli, a jó hangulat meg finomakat ettünk (legtöbbször :D )


Most már így vegyesen szoktam, egy-egy étterem azért belefér, de reggelit igyekszem a szálláson megoldani, vagy ha apartman, airbnb akkor csinálok magamnak. Nap közben meg rengeteg lehetőség van, főleg Ázsiában az utcai étkezésre, na az az igazi, vacsi alapanyagot meg piacon szoktam venni és akkor olyan amit én szeretek de mégis helyiből így általában teljesen más a végeredmény.

2023. jún. 30. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
79%

Nem sóherség. Én mondjuk úgy szoktam, hogy másfél-két hét külföldi út során 3-4 alkalommal étterembe megyek. Egyrészt mert már a vége felé nagyon unom, hogy egész nap szendvicsen élek, másrészt azért a helyi ízeket is meg akarom kóstolni.

Nyilván függ mindez attól is, mire telik az embernek. Az nálam is prioritás, hogy látnivalókat lássak. Ez sokkal fontosabb, mint a minőségi étkezés abban a másfél-két hétben.

2023. jún. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
84%
Számomra kifejezetten élmény beülni esténként egy helyi étterembe és végigkóstolni a legtöbb helyi ételt. Nem kell ezen spórolnom és nem is spórolnék rajta, mert számomra ez az élmény része. A szállásom sosem túl drága (sosem megyek hitelekbe, csakis saját aparttman/airbnb), a reggelit magamnak dobom össze, kevés belépős turistás helyre megyek így ezekre se sokat költök.. Kinek mi. Engem aztán egyáltalán nem zavar, ha valaki máshogy utazik, mint én vagy más prioritásai vannak.
2023. jún. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Azon mulik, mi a fontos az utazasban. Regen en kimondottan nem elveztem az etterembe menest, megvaltas lett volna boltbol vasarolni. Most viszont a ferjemmel imadunk altalunk kinezett helyeken inni, enni, elvezni a kilatast, a helyet. De ha olyan etterem van, ami nem
2023. jún. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
8-as folyt. ami nem tetszik, inkabb maskepp oldjuk meg.
2023. jún. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez egyéni preferencia kérdése. Én el nem tudnám képzelni , hogy ne kóstoljak meg helyi specialitásokat, lehetőleg olyan helyen, ahol inkább a helyi közönség eszik. Ehhez kell kutatómunka, kell akár plusz idő is , hogy egy külvárosi helyre juss, de mindenképp muszáj. De ez en vagyok .
2023. jún. 30. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!