Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Sóherság, ha utazásaim során...

Sóherság, ha utazásaim során nem szeretek éttermezésre költeni?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősömmel beszélgettünk, és szóba kerültek az adott ország éttermei, így rákérdezett hogy milyenek ott az éttermek. Én meg mondtam, hogy nem tudom, mert utálom az éttermeket, és felesleges pénzköltésnek gondolom. Ezt furcsálta, hogy hogy lehet ilyen.


Számomra hatalmas pénzpazarlásnak számít, hogy elköltsek 30-40 eurót egy ebédre/vacsorára meg 3 eurót egy kávéra. Nincs is rá igényem.



Általában mindig olyan hotelt próbálok keresni, ahol van minimum reggeli. A kaját meg nap közben megoldom.. de a legjobb ha reggeli + vacsora is van.



2023. jún. 30. 06:55
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Erre az esetre a sóherség nem értelmezhető. Sóher akkor vagy, ha inkább rosszul érzed magad, csak kevesebbe kerüljön.

Az emberek sokfélék, és sokféle a szokásuk is, igényük is. Sőt, ez még menet közben is változhat. Tehát aki szereti az éttermeket és van rá fedezete, tegye, mert ettől érzi jól magát. Aki más megoldásokat kedvel a pénzétől függetlenül, az meg tegyen így, he ez okoz örömet. Végtére az utazás célja ez.

Én appartmanba szoktam menni sok oknál fogva, délben azért nem eszem vendéglőben, mert sok időt rabol el, de egyszer Sevillában egy téren terven felül beültem egy étterem teraszára, inkább a program halasztódott,

egyszerűen ez esett jól. amúgy a kaja, az ital és a felszolgáló felséges volt. Ja és a téri hangulat is, megérte.

2023. jún. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Mások vagyunk, mások az igényeink. Mi reggelit szoktunk kérni, vacsizni pedig helyi étteremben szoktunk, mert mindketten szeretjük kipróbálni a helyi specialitásokat. Kivétel mondjuk Egyiptom és a hasonló országok, ahol szallodan kívül öngyilkosság enni vagy inni.
2023. jún. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
37%

Szerintem ugyanolyan lelki sivárságra vall nem érdeklődni a helyi ételek minőségi (nem büfés/street food vagy bolti, stb.) bemutatása, mint a helyi kultúra bármelyik másik aspektusa iránt. Nyilván ízlés kérdése, ahogy az is az, ha valaki boldog azzal, hogy 40 éven át ugyanabba a görög all-inclusive hotelbe jár nyaralni és soha be nem teszi a lábát egy múzeumba sem.


Illetve nem túl gyakorlott utazókra jellemző ez a hozzáállás, amit a #4-es komment is jól szemléltet:


"Sokszor marha sok időt elrabol, kommersz kajákat szolgálnak fel és lehúzós árakkal operálnak."


Mintha az egész világon egyedül Magyarországon létezhetnének "igazi", helyieknek szánt éttermek és a bolygó maradék 99,5%-án csak turistalehúzó lebujok üzemelnének. Meg kell mozdítatani a kis kacsódat és beletenni azt a kőkemény 2-3 percnyi munkát, amit az aktuális étkezés helyének kiválasztása megérdemel. Google Térkép, sima Google, Tripadvisor értékelések jó kiindulási alapok lehetnek ehhez, de figyelni kell, hogy mekkora arányban vannak a helyi nyelven írt értékelések (amit a Google úgyis automatán fordít) és azoknak nagyobb súlyt adni.

2023. jún. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Csak a saját szempontjaid és igényeid számítanak. Egyedül önmagadnak kell megfelelned.

Ha te jól érzed magad az otthonról vitt fasírtos szendviccsel és konzervekkel (vagy esetleg csak ezt engedheted meg magadnak), akkor étkezz úgy az utazás alatt és élvezd az utazás többi részét.

Ha érdekel és teheted, akkor érdemes megkóstolni a helyi ételeket is, de nem érdemes csak azért költeni, mert mások véleménye számít neked. Önmagad miatt csinálj bármit, hogy neked jó legyen.

2023. júl. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Én most jöttem haza nyaralásból. Volt, hogy Tescós alapanyagokból házilag készített szendvicseket ettünk, volt hogy beugrottunk egy pékségbe készen árult szendvicsekért és többször ettünk éttermekben is.


Nem volt kimondott cél, hogy nagyon spóroljunk, de azért feleslegesen költeni sem akartunk, ezért néhány olcsóbb megoldást is beiktattunk. Amikor viszont az időbe is belefért és utunkba akadt egy tetszetős helyi étkezési lehetőség, akkor kipróbáltuk.

2023. júl. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!