Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Melyik hely tetszett a legjobb...

Melyik hely tetszett a legjobban Görögországban és miért?

Figyelt kérdés
2023. júl. 24. 19:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én néhány szigetén jártam - Korfun, Rodoszon, Kelet -és Nyugat Krétán.

Nagyon változatosak a tengerpartjai, a látnivalók, a táj egy szigeten belül is.

(Vettük ki motort, és minden napot máshol töltöttünk, majd este vissza a szállásra.)

Mindig jár egy kis szél, jók a kaják, a helyiek barátságosak, az árak hasonlóak.

2023. júl. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Rövidebb, ha azt írom le, mi nem tetszett: Zakynthost untam, az olimposzi riviéra meg az a tipikusan agyonturistásodott tömeghelyszín. Imádtam viszont Krétát, a Meteorákat, az Égei-tengeri szigeteket (legjobban Hydra és Skiathos tetszett) és minden hibája ellenére Athént is.
2023. júl. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes, szerintem Skiathos sokkal unalmasabb, mint Zakynthos. Persze előny, ha van egy motorcsónakod, anélkül lehet h tényleg uncsi. XD
2023. júl. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
95%
#3 motorcsónak pont nem volt, de hajóval és busszal bejártuk a sziget (mármint Zakynthos) elég sok részét. Engem nem kötött le, de nem vagyunk egyformák. Igaz, nem is én akartam éppen oda utazni, hanem az akkori párom választotta.
2023. júl. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Kései Sirató ***** válasza:
97%
Krétán a Minoszi palota tetszett, és a Szamária szurok, Korfun a Sisy Kastély, Rodoszon a sziget fővárosa csodás egy az egyben, pl a kikötö, ahol egykor a rodoszi kolosszus állt..
2023. júl. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Krétát imádom, amiért bejárhatatlan, bármikor vissza tudsz úgy menni, hogy tuti, találsz valamit, ami új. Samos, mert nincs rajta a térképen és gyönyörű. Santorini-t sikerült még megnézni talán az őrület előtt, amikor napi 10 hajó helyett, még csak 5 kötött ki, aztán ott van Lefkada a másik oldalon, vagy a tök nem görög Korfu.
2023. júl. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Lehetetlen választani


Talán ikaria mert turista mentes

2023. júl. 25. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 tambi3 válasza:
24%

Meg fogtok kövezni, de én is ama "egyszerű" emberek közé tartozom, akiknek a nyaralás abból áll, hogy a legfrissebb ismeretterjesztő szintű kozmológiai könyvvel a kezében elnyúlik a parton a napágyban, és egy-két hétig nagyon jól el van. Magamat ezért is szoktam úgy jellemezni, hogy "a kétdiplomás parasztgyerek" (vagy lelkileg csupán hat elemis?).


Kedvenc kismacskám olyan hosszú virslit lopott az asztalról, hogy a hasa alatt végig érte az egész állatkát ahogy félve ugyan, de büszkén rohant el a zsákmánnyal. Szerintem ilyen a jó kép, nem a Mona Lisa, vagy az Éjjeli őrjárat, a Guernica-ról már nem is beszélve...


Ezért lepődtem meg, amikor megpillantottam a Meteorákat. Ipari objektumokat építő cégem van, így egészen pontosan fel tudom mérni, amit görög eleink szinte a puszta kezükkel véghez vittek. Megrázó volt az élmény, le kell borulni az emlékük előtt. Szerintem...


Össze sem hasonlítható az Akropolisz-szal, vagy a Colosseum-al. Ha teheted, mindenképpen nézd meg!

2023. júl. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!