Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Melyik a legjobb hely? Görögor...

Melyik a legjobb hely? Görögország vagy Horvátország? (többi lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok. Sajnos idén lemaradtunk a külföldi nyaralásról, de jövőre megszeretnénk célozni. Segítsetek nekem, kérlek. Én még nem voltam külföldön, lenne néhány kérdésem. :)

1. Szerintetek melyik a legjobb hely? Hol szeretik a magyarokat?

2. Úgy tudom kell útlevél igaz? (kocsival mennénk)

3. Tudtok valami jó szállást?

4. Tapasztalatok? :)

Köszönöm a segítséget :)


2017. aug. 1. 21:35
 1/9 A kérdező kommentje:
+ Ilyenkor le kell beszélni a utazásirodával? Vagy ez hogy működik?
2017. aug. 1. 21:41
 2/9 anonim válasza:

Gorogorszagon altalaban homokos a tengerpart, Horvatban kavicsos/koves. Mindket helyen jartam mar, mindegyik nagyon szep, de en inkabb Gorogorszagra voksolnek. Utlevel az EU-s orszagokban nem kell, eleg a szenelyid is. Horvatba 100%, hogy nem kell, Gorogbe 2007ben mi utlevellel utaztunk.

A torokok es a lengyelek atlagosan szeretik a magyarokat, de szerintem ha nem vagy bunko es mosolyogva kerdezel kettot, masok is kedvesek lesznek veled, fuggetlenul attol, hogy magyar vagy-e, vsgy sem.

Utazasi irodakban remek arajanlatok vannak, erdemes ott erdeklodni szallas teren.

2017. aug. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Vagy neten intezed te magad, vagy utazasi irodan keresztul.
2017. aug. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

1. A magyarokat sehol sem szeretik, hanem a magyarok pénzét szeretik. De Horvátország Olaszországgal vetekszik drágaságban, míg a krízisben levő Görögország fele akkora árakkal egy mágnes a turisták számára.

2. EU-országokon mennél keresztül, vagyis elég lenne a személyi is... de én útlevél, EU-s egészségbiztosítási kártya és külön utasbiztosítás nélkül nem indulnék el.

3. Mindenki tud egyet-kettőt (ahol éppen volt), de te éppen oda fogsz menni ? Ne csak vakon vágj bele az utazásba, hanem készíts egy útitervet, miket szeretnétek (fürdés, ókori látványosságok, városnézés). Az szerint intézd magad a szállásokat időben (www.booking.com). A több százezer szállásból megkapod majd a neked megfelelőt. És kerüld az utazási irodákat.

2017. aug. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én Görögbe mennék szívesebben, egyszerűen mert oda több kellemes emlék köt. Horvátban szeretik a magyarokat, mert anno a délszláv háborúban mi őket támogattuk.
2017. aug. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Mi Horvátországot nagyon meguntuk, zsúfolt és drága, nem különösebben barátságosak - túl sok nekik is a tömegből, de a magyarokat szeretik. A tenger köves-kavicsos. Talán olyan szigetre érdemes menni, ahova csak komp megy.

Görögországban régebben jártam, de nem voltak valami profi vendéglátók. A szigetek szépek, jók a strandok is.

Mi mostanában Olaszországot preferáljuk...

2017. aug. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mind a két országnak vannak gyönyörű részei, és mindkettőben gyönyörű, kék és tiszta a tenger.

Görögország valóban olcsóbb, de csak elvileg. Ugyanis kétszer messzebb van mint az Adria, így az utazás költsége elviszi az árkülönbséget. Ráadásul levezetni sem kevés ekkora távot.


(Ha Horvátország mellett döntesz, ott tudok közvetlen tengerparti apartmant, 5 méterre a strandtól.)

2017. aug. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Egyértelműen Görögország a nyerő, szerintem. Sokkal jobbak a partok, lazábbak az emberek, szinte mindig tökéletes az időjárás. Sokszor voltam G.o.ban nyaralni, és egyszer esett az eső, kábé 5-10 percig Krétán, egyébként meg felhőt is alig látni. Valamelyik szigetre érdemes menni, de amúgy akik szárazföldi üdülőhelyre mennek, azok sem fognak csalódni. H.o. szerintem indokolatlanul túlhájpolt és irreálisan drága, és folyton azt érzed hogy úton útfélen meg akarnak vágni. Egyetlen előnye hogy közelebb van, emiatt tömegek zarándokolnak dugig megpakolt autókkal, főnek az araszolásban az autópályakapuknál csak hogy bazi köves partokon gumicipőben fürödjenek a tengerben. Hát, ez nem az én elképzelésem a nyaralásról, de hát ízlések és pofonok, ugye...
2017. aug. 4. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Horvátország egyetlen előnye hogy közelebb van...ez nem az én elképzelésem a nyaralásról, de hát ízlések és pofonok, ugye..."


Horvátország nem csak jóval közelebb van, hanem jóval kulturáltabb.

Pl. a szaros wc papírokat sem kell összegyűjteni egy szemeteskosárba és kitenni közszemlére -mint a görögöknél-, hogy a többiek is láthassák, hogy milyen színűre és állagúra sikerült az aznapi adagod!

De hát ízlések és pofonok, ugye...

2017. aug. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!