Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Szoktatok autót bérelni...

Szoktatok autót bérelni utazások során? Mennyire éri meg?

Figyelt kérdés
Az a nagy dilemmám, hogy bár 3 éve van jogsim, nagyon kevés a rutinom, nem nagyon vezetek, akkor is csak autómatát. Ugyanakkor nagyon sok országban nem tudsz meglenni autó nélkül. Van aki mégis megoldja kocsibérlés nélkül az utazásokat? Alapból ugye ott a stresszfaktor is, hogy mi van ha balesetetek lesz, ha karcolódik az autó stb.

2023. szept. 5. 13:27
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
91%
Szoktam, de valóban elég stresszes dolog. Úgy érdemes bérelni, hogy ne legyen önrész kár esetén, még ha ez drágább is.
2023. szept. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Mi tavaly béreltünk először autót (előtte gyalog, helyi buszokkal, taxival oldottuk meg). Csak egy napra béreltünk, de nagyon jó döntés volt, mert rengeteg olyan helyet láttunk ami máshogy majdnem lehetetlen lett volna. A földrajzi adottságok miatt hazudnék, ha azt mondanám, hogy könnyű volt, de nem is volt olyan nehéz, hogy bármi gondot okozott volna. Mindez Zakynthoson.
2023. szept. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Igen, szoktam. Vezettem Mexicoban, Uj Zelandon, Del Afrikaban stb. (Mexicoban termeszetesen megprobaltak lehuzni, de mivel kotottem Irorszagban, ahol elek, onresz biztositast, igy nem volt gaz)


Az onresz biztositas az vagy 3 euro naponta vagy 50 euro egy evre, sajnos nem ismerek magyar megfelelot, a brexit elott magyarorszagrol is kotheto volt brit cegnel, ma sajnos mar nem.

2023. szept. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Mi is Korfun béreltünk először autót egy napra, férjem vezetett, én tuti nem mertem volna.

Ezen kívül mindig megoldottuk szervezett túrákkal a távolabbi látnivalókat, de itt nem akartunk mindenre egy-egy napot szánni, így letudtuk a hármat egy nap alatt bérelt autóval.

Ráadásul ott a vezetési kultúra sem volt vészes, Olaszországban, Törökországban, Thaiföldön stb. tuti nem vállaltuk volna be.

2023. szept. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
93%

Igen, megérheti mert sok időt és kényelmet nyersz vele.

Az ilyen durvább vezetési kultúrájú országokban (pl. dél olasz, spanyol) csak full biztosítással érdemes, mert szinte biztosan megtörik az autót és horror magas a kaució és az önrész.


De önrész biztosítást mindenképp érdemes kötni, mert kavicsot bármikor-bárhol kaphatsz a szélvédőre.

2023. szept. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Tud valaki jó önrész biztosítást? Én is a 3. válaszoló által említettet ismertem, de az már nem köthető.
2023. szept. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Mi idén béreltünk Horvátországban. Zágrábig Flix busszal mentünk, onnan autóval a tengerpartra, Krk szigetre. Jó döntés volt, így nem kellett sokat vezetni, de mégis megvolt az autó nyújtotta szabadság, be tudtuk járni a szigetet.


Ha kötsz rá egy normális biztosítást, ha totálkárosra töröd (persze nyilván nem ez a cél), akkor sem kell fizetned egy forintot sem, így az általad említett "stresszfaktor" teljesen kizárható. Nyilván így drágább, mert magasabb a biztosítás összege, de a saját nyugalmad miatt megéri. Így sem volt olyan vészes, forintra átszámolva a bérlés kb. 60 ezer lett volna három napra, a teljes körű biztosítással együtt 80 ezer lett.

2023. szept. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
79%

Egyetlen egyszer nem bereltunk, mikor helyben nagyon jo turautvonalak voltak, es baromi jo buszjaratok, Mallorcan.

Nekunk megeri dragan is, kulonben nem utaznank azokra a helyekre, amiket nem egyszeruen onalloan akarunk felkeresni, de messzire keruljuk a szelfizo tomegeket.

2023. szept. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 NTBS ***** válasza:
100%
Néha, de megérte.
2023. szept. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Mi szoktunk, 40 felett pénzünk van, a tömegközlekedéshez idegrendszerünk meg nincs :). A biztosítást én is ajánlom, az olaszok egyszer találtak valamit a kocsin amit tuti nem mi csináltunk (mivel nem volt feltűnő, esélyes hogy már így kaptuk), simán ránk verték volna, de a biztosító fizetett. Bár az biztos hogy nem 3 EUR/nap volt, inkább a háromszorosa.
2023. szept. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!