Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Külföldre hova érdemes költözni?

Külföldre hova érdemes költözni?

Figyelt kérdés
Ha kint éltek valahol, ami bejött nektek, megírjátok a tapasztalataitokat? Miért szeretitek? Mennyiért lehet lakást bérelni? Stb.

2023. szept. 29. 18:56
 1/6 anonim ***** válasza:
79%

Angliában élek 16 éve.

Annak idején nagyon jó volt, mert kisvárosba költöztem. Akkor a férjemmel ketten kibéreltünk egy 3 szobás kis kertes házat 500 gbp + rezsi. Council tax-al( 50 font volt havonta) együtt akkor havonta mindenestül olyan 650 fontot fizettünk. Tetszett, hogy mindenki olyan "letojom a világot, nem érdekel ki mit gondol rólam" elv szerint élt. Magyar szót ritkán hallottunk, ahogy román szót is. De évről évre egyre rosszabb lett. Még mindig ugyanabban a lakásban élünk ( már 16 éve) de most a bérleti díj havi 850 font+ rezsi+ council tax ( 130 font havonta) Most több mint 1200 fontot fizetünk havonta. ( csak mondom: Londonban egy olyan ház mint a mienk a bérleti díja havi 1300.1500 font+ rezsi+ council tax. ) Emelkedtek az árak, spórolni kell a fűtéssel mert az ember gatyája rámegy a gázszámlára. Sajnos egyre több a román, a sok afgán, és egyéb migránsok. Voltaképpen miattuk emelték a counciltaxot, mert ők dolgozni nem akarnak csak segélyt kapni. Egyre több a drogos, balhés, alkoholista akiket nem is lehet kikerülni, mindig látod, érzed őket. Romlott a közbiztonség is. Betörés szinte már minden napos. Ennyi év elteltével az állandő esőzés, a bizonytalan időjárás is megterhel, migrénes lettem tőle. Pár hónap hosszabb megfontolás után végül is úgy döntöttünk, hogy hazamegyünk. Otthon van Pesten és Egerben is lakásunk, munkát találunk, és ha levonjuk a bérleti díj összegét amit otthon nem kell fizetnünk, anyagilag sem leszünk rosszabb helyzetben. De ennek ellenére soha nem bántam meg a 16 évet. Sokat tanultam, sokat tapasztaltam, és amíg jó volt, sokat utaztam.

Én minden fiatalt arra biztatok, hogyha van nyelvtudása, menni akar akkor menjen. Legalább megismer egy másik ország életszínvonalát.

2023. szept. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
20%
Hiába írom, hogy BALI, ha nincs rá lóvéd, nem tudsz nyelvet, és nincs piacképes melód.
2023. szept. 29. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
72%
2: inkább a BALEK a te szavad, ha azt hiszed oda sok pénz kell, az indonéz kb. az legegyszerűbb nyelv a világon, félév után beszéltem. Oda nem dolgozni mennek, hanem kb. a leggyakoribb a digitális nomád.
2023. szept. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
47%

"Ha kint éltek valahol, ami bejött nektek, megírjátok a tapasztalataitokat?"


Monacoba költöztem és vittem a cégemet magammal, mert egy adóparadicsom.


"Miért szeretitek?"


Monte Carloban élek, meg van minden amire szükségem van.


"Mennyiért lehet lakást bérelni?"


Sosem béreltem, egyből saját ingatlant vásároltam, hogy a bevételeimre a monacoi adózási szabályok vonatkozzanak, ami jóval kedvezőbb, mint a környező országokban.

2023. szept. 30. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Sehova maradj itthon. Nem akarom a szüleid nyugdíját kidolgozni.
2023. okt. 1. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ugye ez csak fideszes propaganda? Méghogy a UK-ben nem kolbászból van a kerítés, tudod ki hiszi el
2023. okt. 6. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!