Kezdőoldal » Utazás » Európa » Hogyan lenne érdemes külföldre...

Hogyan lenne érdemes külföldre költözni?

Figyelt kérdés

Mennyire lehet megbízni a munkaközvetítőkben?Van értelme egymagam menni ismeretlenül?Angolt beszélek, viszont nincs szakmám.Mi az, amit semmiképp ne csináljak?

Segítsetek légyszi, ha tudtok!



2019. dec. 16. 19:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

"Mi az, amit semmiképp ne csináljak?"


Szakma nélkül ne menj ki!

2019. dec. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
81%

Igen, egy dologra vigyázz, ha nem vagy önmagadtól, segítség nélkül egyedül is életképes odakint, akkor bele se fogj. Szakma nélkül pláne ne. Az alternatív javaslatom hogy szerezz itthon egy ingyenes szakmát aztán ha jó vagy benne, itthon is királyként élhetsz. Irodai középvezető vagyok, de csak könnyes szemmel nézem mennyit keres egy jó burkoló vagy villanyszerelő. De tulajdonképpen bármilyen szakmát mondhatnék. Ma hívtam volna a redőnyöst, mondta hogy február közepén majd érdeklődjek időpontért.

Kimehetsz mosogatni, de rosszabbul fogsz élni mint itthon, valamivel magasabb ugyan a fizetés, de sokszorosan drágább a megélhetés. Megértük hogy itthon már jobb a perspektíva, ha valaki tud és akar is dolgozni.

2019. dec. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Én diákként nyári munkán hotelben voltam reggeliztető meg animátor. Ismerősökkel mentem, egyedül nem vállaltam volna be. Nekünk a hotelben volt teljes ellátás + szállás, így a fizetés nagy része a zsebemben maradt. Szerintem már csak az élmény és tapasztalat miatt is megéri, de hosszútávon nem csinálnám.
2019. dec. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Magyar munkaközvetítők zöme befog csapni, de a külföldi munkaközvetítők megbízhatóak. Legalábbis Angliában nyugodt szívvel mehetsz munkaközvetítő irodába munkakeresés ügyben.

Nyugodtan kijöhetsz úgy is, hogy nincs szakmád. Nekem van szakmám (igaz halott szakma) de nem is a szakmámban dolgozom. Férjemnek nem volt szakmája csak érettségije amikor kijött. Mindketten jó cégnél dolgozunk. Én amikor kijöttem irodában takarítottam ami nagyon könnyű, kényelmes volt, megfizettek, és mellette tudtam tanulni is. Férjem gyárban kezdte. Majd őjabb gyárba ment, és közben letett két szakmát is. Ma egy vasút társaságnál menedzser, én meg ma egy gyógyszergyárban vagyok elemző.

Amikor kijöttünk csak a férjem tudott angolul, én nem. Érettségi mindkettőnknek van, de itt kint semmit nem ér.

Mi is egymagunk jöttünk ki (előbb a férjem, én majdnem 1 évvel később jöttem utána ki) se ismerős, se rokon senki nem volt kint.

Ha valaki tényleg nagyon ki akar menni külföldre, akkor 2 fontos dolog kell.

1. Legyen kezdő tőkéje

2. Legyen nyelvtudása.

Nyelvtudás a legfontosabb. Saját tapasztalatomból mondom,hogy nyelvtudás nélkül nehéz munkát szerezni. A kezdeti irodai takarítós munkámat is, a férjem angol barátja intézte. Senki nem akart alkalmazni nyelvtudás nélkül.

Munka, hogy mi az amit semmiképp nem csinálj? A fekete munka. Angliában komolyan veszik, és büntetik is.

2019. dec. 16. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Neked sehogy. Szakma nélkül el se indulj.
2019. dec. 16. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
magyar közvetítőcégekben én se bíznék. és igen, a nyelvtudás és a kezdőtőke a legfontosabbak. érettségi olyan értelemben ér valamit, hogy a CVbe bele kell írni a pozícióhoz releváns tárgyaid jegyét (komolyan mondom nem értem kit érdekel, hogy pl. matekból hányasom volt egy eladói munkakörbe, de kérik), és ezt az érettségi bizonyítványodból simán kimásolhatod.
2019. dec. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
52%

"angolt beszélek" -- magyarra fordítva elmakogod, hogy "a caffee...öhm please", talán meg is értesz egy-két dolgot a tv-ből, de hivatalos ügyet önállóan már nem tudsz intézni

"nincs szakmám" --- ergo van egy érettségid, és most szarul élsz, mert itthon sehova nem kellesz legalább fél éve, és most jöttél rá, hogy valamit elbasztál.


Na szóval ilyen kompetenciákkal a kérdésedre válasz a sehogyan. Ha tudnál angolul még oké, de így odakint is max mosogatónak állsz be, esetleg valami szalag mellé. Ezt itthon is megtudod tenni, pár plusz lehetőséggel


Felkéne már nőni a sok 0 tudásúnak, hogyha itthon is 0 tudás van, külföldön se lesz top manager (pláne nem normális nyelvtudás nélkül), havi 2500 fontos fizetéssel, luxusautóval, évi 2 karibi nyaralással...

2019. dec. 16. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Látom ezen az oldalon is sokan osztják az észt, ami semmi nincs.
2019. dec. 17. 07:36
 9/14 D. Brasco ***** válasza:
67%
Az a szomorú,hogy a legkevesebb eszed itt neked van,megis te vergődsz a legjobban csak tudnám mire......ja mert a válaszadók nem kezdtek el itt aszisztálni a csodás kis tervedhez,hogy szakma/nyelv meg bármi nélkül neki menni a nagy vilagnak??hát látod valószinüleg ez nem véletlen,ezen kellene elgondolkoznod,de neked az úgysem fog menni!Minden esetre jó mosogatast vagy meki parkolo sepregetést kivánok neked........
2019. dec. 17. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Mibol gondolod hogy en vergodok a legjobban?Egyebkent nem az a gondom hogy nem segitenek, hanem hogy ilyen lelketlen emberek irkalnak mindenhova, mint amilyen szerintem te vagy.Tobb volt kollegam ment el kulfoldre, es most mar sokkal jobban keres raktari munkakkal, mint itthon rendszergazdakent.Attol hogy valakinek nincsen szakmaja, attol ugyanolyan ember mint a hentes, vagy a miniszterelnok.Ahogy elnezem ez az oldal is olyan mint mondjuk a GK.Magyar szinvonal...
2019. dec. 17. 10:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!