Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Manapság hova érdemes külföldr...

Manapság hova érdemes külföldre költözni az én esetemben?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 19 éves lány vagyok és ezekben a hónapokban iszonyatosan elveszve és magamba zárkózott lettem. Hálásan fogok fogadni minden tanácsot!

"Fura" családi körrel rendelkezem, de csak a leglényegesebb dolgokat fogom leírni nektek, hogy hogyan kellene elképzelni az élethelyzetemet.

Mivel szerbiai vagyok, ezért magyar állampolgárságot kérelmeztem, amit április körül fogok a kezembe kapni. Ekkor már "szabadon" mozoghatok az EU-ban munkakeresés terén. Odáig sajnos minden nap fog kattogni az agyam a jövőmön, plusszban tanulom az angolt (ez már jól megy) és a német nyelvet.


A terv eddig az volt, hogy anyum városába költözöm (Bécs), viszont valóban ellaposodott és ellenszenvessé vált a kapcsolatunk. Ennek meg van az oka, hogy miért akarok tőle távol maradni. Már meg van az olcsóbb fajta albérlet, (számomra tényleg tökéletes kis garzon stb, szóval jó ötlet volt lefoglalni) viszont ő már ott él benne, ami nem baj MÉG, de tudom, hogy majd az én nyakamon fog csüngeni, mert mindig más férfi nyakán élősködödött idáig és most velem fogja ezt tenni, mert jó kis haszon tudok lenni neki. Többször fogalmazott úgy, hogy ezt higyjem róla. Különben is csak akkor keres, ha segíteni kell neki. Nem érzem azt, hogy szeretne. [ Valószínűleg egy hálátlan utálatos fruskának hisztek, de most nem ez a lényeg ] Van amikor minden nap részeg az anyám és az idegeimet tönkreteszi, hogy milyen dolgokat művelt aznap. Valahogyan így tenne tönkre, ha Bécsben maradnék vele. Utálom a felhajtásokat és a hangos embereket.


Kiábrándultam ebből az ausztriai utazásból. Szeretnék minél messzebb kerülni tőle, mert akármilyen undorítónak tűnök, akkor sem vagyok képes anyám közelében megmaradni.


Szerintetek melyik országba lenne így ideális költözni? Remélem, ez a vírus pánik eltűnik tavaszra.

Vendéglátásban, kereskedelemben dolgoznék először. Van elegendő megspórolt pénzem. Utána megpróbálnék valamilyen képzést. Nagyjából ennyi.



2020. nov. 23. 21:03
 1/7 D. Brasco ***** válasza:
86%
A kérdésedet kb 2 mondatban le lehett volna irni,anyuka kihagyásával,tekintve hogy teljesen lényegtelen ami vele van a kerdes szempontjából.Nyilvan a nyelvtudásod jelentősen behatarolja a lehetosegeidet.igy marad ausztria csak Bécs helyett mas varosban vagy németország esetleg a britek bár a brexit miatt őket lehet hanyagolnám,meg amúgy is,tekintve hogy olyan szinten lejárt lemez már anglia,hogy onnan az emberek már inkább elfele mennek és nem oda igyekeznek.
2020. nov. 23. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%

Tavaszra semmi nem fog eltűnni a vírusból, sőt nyárra sem sok.

A vendéglátás most nem a legjobb ötlet szerintem.

2020. nov. 24. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
2# igaz, igaz.
2020. nov. 24. 12:39
 4/7 anonim ***** válasza:
76%

Attól függ melyik légkört szereted. Nekem bejön Izland Norvégia Finnország meg ilyenek de lehet hogy te megőrülnél abban a hidegben és sötétben. Először acsaládi háttered helyett azt írd ki hogy mik a szempontok.

Pl melegebb vagy hidegebb éghajlat? Milyen nyelveken tudsz? Ha pl csak angolul akkor hajlandó vagy-e új nyelvet tanulni? Stb ilyen dolgokat írj le és kB meg tudjuk mondani.


Látatlanban Svájcot mondom. Mert van munka, gazdag ország és viszonylag közel vannak az olasz tengerpartok ha olyanra vágynál.

2020. nov. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
89%
Esetleg Hollandia? Az angol és a német jó kombináció, bár nem tudom, hogy vendéglátáshoz kell-e holland is.
2020. nov. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
35%
Ott ahol nem erőszakolnak meg, és nem nézik meg a seggedet az utcán.
2020. nov. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
38%

#6 Ilyen minden országban előfordul sajnos....


A helyedben Norvégiába mennék, vagy Svédországba.

2020. nov. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!