Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Nyáron /julius elején/ melyik...

Nyáron /julius elején/ melyik egzotikus uticél a megfelelo?

Figyelt kérdés
Szeretnék a nyári szunetben kicsit messzebbre utazni, ahol ebben az idoben nem esik az eso és nincs tul nagy forroság /az egyiptomi meleg még simán belefér-itt már jártunk/.
dec. 13. 12:53
 1/9 anonim ***** válasza:
83%

Pl. a Seychelles- és Maldív-szigetek egész évben jó lehet.

Srí Lankának országon belül is változó az éghajlata, de a keleti partot pont nem télen ajánlják.

Balin sincs már akkora különbség a tél és a nyár között, manapság már az is inkább egész éves.

A Karib-térséget viszont nem tanácsolom, ott hurrikánszezon van akkortájt, nem is csak annyi a gond, hogy ha pechetek van, kaptok pár esősebb napot 🙂

Összességében tehát az Indiai-óceán térségében nézelődnék, ott van mindenféle ország, parton punnyadós, búvárkodós és kirándulós, kulturálisabb úticél is 🙂


U.i.: 2015 májusában voltunk a Maldív-szigeteken, kicsit felhősebb, de meleg, száraz időnk volt, egy este volt egy kb. órás eső és ennyi.

dec. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Azt az apróságot érdemes lenne megemlíteni, hogy mit szeretnétek csinálni... Vagy helyes az első feltételezése, hogy szimplán tengerparton feküdni?


Szafarizásra, természetjárásra ideális időszak Afrika keleti és déli részének bármelyik országában. Én Zambiában és Zimbabwében voltam tavaly, nagyon bírtam.

dec. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
utolso, en jovore akarok egy zambia zimnabwe utat, ha van egy kis idod meselhetnel egy kicsit persze ha hatizeakos utazo vagy es egyenileg jartad be az orszagokat foleg arak, tomegkozlekedes, helyek elerhetosege, stb erdkelne. Koszi.
dec. 13. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

1. mi áprilisban voltunk a Maldív-szigeteken, nekunk végig napos és meleg idonk volt, azota is visszavágyom, de nyáron nem merem bevállalni.


Mindenképp tengerparti helyre mennénk pihenni két tini gyerekkel, de pár napot biztosan csavarognánk, nyáron milyen lehet Tanzánia vagy Zanzibár? A szafarizás tuti jo lenne.

dec. 13. 18:10
 5/9 anonim ***** válasza:
Zanzibár jó választás. Az egyetlen hátránya a markáns árapályjelensèg, akár bő száz métert is visszahúzódhat a tenger, így a programok tervezéséhez jó, ha figyeled az árapálytáblázatot. De apály idején elmész medencézni vagy kirándulni.
dec. 14. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Kozben utánanéztem, ilyen ido van nyáron Zanzibáron:

Átlag hőmérséklet: 24-26 °C

Csapadékmennyiség: minimális

Óceán átlag hőmérséklete: 25-26 °C

Ez nekunk nagyon hideg a furdozésre, ide télen kellene elmenni.

dec. 14. 07:52
 7/9 anonim ***** válasza:
26%

El nem tudom képzelni, ugyan miért kellene nyáron a világvégére elutaznia valakinek. Ha egzotikus helyekre szeretnél eljutni, utazz oda télen. Jó idő lesz, a télből a nyárba + más kultúrába eljutni hatalmas élmény. És erre (talán) megéri a ráforditás, a sok pénz és idő.


De nyáron? Komolyan ahelyett, hogy itt Európában felfedeznéd az évezredes kultúrát, gasztronómiát, mediterrán szépséget olcsón ehelyett el akarsz menni valami egészen rettenetes messze?

Tényleg csak ennyire vitted utazásilag?

dec. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nem tudom mit kell ezen agyalni, nem is ez volt a kérdés, de akkor a gyengébbek kedvéért:

Europában már szinte mindenhol voltunk, tobb, mint 20 éve utazunk, mindig máshova megyunk, de szeretnék távolabbi helyeket is felfedezni, viszont télen nem tudunk a munka és iskola miatt elutazni.

dec. 16. 09:29
 9/9 anonim ***** válasza:
#7 nyáron pont a mediterrán európai országokba nem ajánlott utazni, mert elviselhetetlen a forróság, nem ritka a 40-45 fok. Nekem az utóbbi években már teljesen élvezhetetlen volt így a nyaralás, nem is járok már oda. Én most voltam Mexikóban, 30-35 fok volt, pont kellemes nyaralós idő, gyönyörű tengerpartokkal. Nyárra olyan desztinációt ajánlok, ha mindenképp csak akkor tudtok menni, ahol akkor épp nincs esős évszak / és ahol nincs 50 fok, mint Dél-Európában.
márc. 11. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!