Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Költenétek nagyobb összeget...

Költenétek nagyobb összeget egy egzotikus utazásra, ha max három millió forintotok van a számlátokoj?

Figyelt kérdés
Tudom, kijöhet pár százezer forintból is egy út, de engem mégis zavar, hogy költök. Ha saját pénzből utazom, az mindig csak pár nap. Pont emiatt eddig főként a szüleimmel mentem nagyobb útra.

nov. 14. 13:19
1 2 3 4
 1/33 anonim válasza:
92%
A pénzt nem viszed magaddal a sírba, akkor van csak értelme ha elköltöd. Különben csak számok meg értéktelen papírfecnik. Én költenék és költeni is szoktam utazásra függetlenül attól hogy mennyi pénz van a számlámon. Annyit szoktam rajta tartani hogy ha történne valami, két évig ugyan ilyen életszínvonalon tudjak élni, a maradékból meg nyugodtan költök mindenre ami épp megtetszik. Mindenkinek más ez a biztonsági összeg, ajánlom hogy határozz meg te is egy ilyet, aztán maradékból meg utazgass, kényeztesd magad
nov. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
Igazabol azert is szorongok, mert hetekre nem merem ott hagyni a munkahelyet sem.
nov. 14. 14:17
 3/33 anonim ***** válasza:
100%
Igen, szoktam. Az élményekből tudok táplálkozni, azok lendítenek át a szürke hétköznapokon.
nov. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
92%

Nem kell hetekre otthagyni, ha nem akarod.

Nekem is olyan a munkám, hogy a határidők miatt nem tudtam 2-3 heteket kivenni mindig, a férjem meg főleg kevesebb szabadidőből gazdálkodott vállalkozóként (vendéglátás, ott nem lehet csak úgy bezárni 2 hétre, mert elszokik a vendég...).

Ettől függetlenül jártunk a Karib-térségben, Ázsiában, igaz, hogy csak 7-8 éjszakát tudtunk ott tölteni, de még így is csodálatos volt, és mindent láttunk, amit igazán akartunk. Az összes látnivalóhoz meg két hét is kevés lenne (anyagilag meg ne is nézzük...).

Össze kell állítani egy listát a látnivalókról, aztán ha muszáj, akkor ezekből szelektálni, úgy, hogy pihenésre is jusson idő.

Saját szervezéssel sokat lehet spórolni (én leginkább a szálláson szoktam, amíg nem egy lepukkant koszos putri, addig szinte mindegy, hogy hol alszom, inkább az elhelyezkedést néztem mindig).

De jól írják az előzőek, az élményeidet nem veszi el tőled senki (max. a memóriazavar 🙃), én például az ilyen esős, szeles, hideg, nyirkos időben vagy a korábbi fényképeimet nézegetem, vagy a következő nyaralást szervezem fejben, akkor is, ha egyelőre biztos nem tudok menni sehova 😊

Sok ember, ha 3M forint lenne a számláján, venne egy 5M kocsit hitelre... annak több értelme lenne? 🙂

Jó ötlet kalkulálni egy vésztartalékot, és az a feletti összeget költeni utazásra, bár nem tudom, hogy mennyire keresel jól, ha pl. fél év alatt megspórolod az út árát, akkor kisebb vésztartalékot állítanék be, mintha 2 év munkámból jönne ki egy út.

nov. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
nov. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
25%
Fogj inkább egy jó gazdag sugar daddy-t. Nem lesznek anyagi gondjaid.
nov. 14. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
91%
A vilagon a legjobb dolog az utazas. En miatta mar mondtam fel munkahelyeken csak azert hogy tobb honapra el tudjak menni utazni. Szoval ne sajnald a penzt.
nov. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim válasza:
89%

Kevés az infó!


- Miből és milyen könnyen/nehezen jön a pénz?

- Nincs fontosabb dolog, amire kellhet?

- Egzotikus pár százezerből??? Hová mennél, Ózdra? Mert nővéremnek csak a repjegy volt 350 Dél-Koreába. Csak oda!!!

nov. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
91%
@8 Dél-Koreánál Ukrajna is egzotikusabb, ezer helyre lehet menni elég olcsón. A legdrágább retúrom (jó, ez nem igaz, mentem pár elég extrém helyre, de azokat vegyük ki az egyenletből), maximum 200-ból megállt, ennyiből lehet horgászni Délkelet-Ázsiáig vagy Kolumbiáig is jegyet, helyben meg 3 ezer per fő per éjért meg napi 5-6k költőpénzért kapsz fehér homokot meg végtelen utcai kaját.
nov. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%

A repülőjegy-vásárlás egy külön tudomány.

Rengeteget utaztam már, és a kezdetekkor igen nagy pénzeket fizettem a jegyekért, mára már tapasztaltabb vagyok, néha szemtelenül olcsón tudok jegyet szerezni.

Volt pl. olyan, hogy Jakartából hazafelé nem közvetlenül Frankfurtba mentem, hanem Jakartából Szingapúrba. Onnan másnap Frankfurtba. Ezzel az egynapos szingapúri várakozással pont a feléért értem haza, mint ha közvetlenül Jakartából repültem volna Frankfurtba.

nov. 14. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!