Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Aki el tud menni 2-3 hetes...

Aki el tud menni 2-3 hetes nyaralásokra, az mit dolgozik általában?

Figyelt kérdés

dec. 25. 08:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%
Akármit, enyi szabadsága mindenkinek van
dec. 25. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
kevés helyen lehet ennyit kivenni egyszerre.
dec. 25. 09:12
 3/15 anonim ***** válasza:
88%
Nem mindenki alkalmazott, és azok közül sem mindenki dolgozik kötött munkarendben.
dec. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ilyen félig irodai félig vevőszolgálat - szerű munkám van, párom üzletkötő (egy cégnél dolgozunk). Szerencsére egyáltalán nem szól bele a cég hogy ki mikor veszi ki a szabadságot. Annyi, hogy a helyettesítést meg kell oldani, és nyilván két egy munkakörben dolgozó ember nem mehet el egyszerre. Mondjuk nekem pont nincs helyettesem mert egyedül vagyok ezen a pozíción, de amig szabadságon vagyok elosztom a munkámat 2-3 másik kolléganőm között. Pl az egyik megkapja a telefont, a másik az emailt, a hamradik meg a sok kis apróságokat.
dec. 25. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
85%
en alkalmazott vagyok egyszeru irodai es 4-5 hetet veszek ki egyben, ahol ezt nem tehetnem meg ott nem dolgoznek
dec. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk aki nem akart elmenni nyáron 2 hétre, azt "erőszakkal elküldték".
dec. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem annyira munkahely vagy munkakör kérdése, hanem sokkal inkább munka kapcsolat, légkör kérdése. Ha normális viszonyban vagy a kollégákkal, vezetőséggel, akkor sokkal könnyebb megbeszélni az ilyen dolgokat is, mint ha rossz a kapcsolat velük. Ha meg nagyon rossz a légkör és a viszony, akkor az nem egy jó hely, nem biztos, hogy érdemes olyan helyen dolgozni...
dec. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Barátnőm irodai munkát végez, az előző munkahelyén is, meg a mostanin is egyértelművé tette, hogy neki nagyon fontos a szabadság. Hol utazás, hol meg csak otthon pihenés és családi időtöltés miatt. Mindenhol megértették, hogy neki ez fontos, számára ez motiválóbb, mint a fizetés, előléptetés vagy bármi más. Tudják, hogy lehet extra szabadnapokkal motiválni, ilyesmiért bevállal külön feladatokat, túlórát is néha. Sikerült mindenki számára jól működő rendszert kialakítani.
dec. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Nyilván olyan (back office jellegű) munkakörökben könnyebb ilyesmit megoldani, rugalmasabban kezelni a munkaidőt, ahol van lehetőség a tevékenységek átcsoportosítására, ütemezésére.


Front desk és ügyfélszolgálati, eladói munkaköröknél, gyártósori termelő munkánál nehezebben megoldható tud lenni, hogy minden napra állandó termelékenységet, létszámot kell biztosítani, miközben valaki két hétre folyamatosan eltűnik a munkájából és máshonnan kell a munkáját tartósan pótolni.

Meg ilyen munkaköröknél hajlamosabbak is a vezetők kevésbé megbecsülni a munkaerőt, így az elégedettségük sem feltétlenül annyira fontos nekik.

dec. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Alkalmazottként dolgozom egy kislétszámú innovációs projekten. Én vagyok a mechanikáért felelős gépészmérnök.

Tavaly három hétre mentem el nyaralni a nyár közepén a feleségemmel. Három hét, három külföldi ország.


Az utat előre le kellett foglalni, odaálltam a főnök elé, és mondtam, hogy egyben kell a három hét. Azt válaszolta, hogy át kell gondolnia, hogy megoldható-e. Mondtam, hogy gyorsan tallja ki, mert akkor felmondok, kitöltöm a felmondási időt, nyugalomban elmegyek nyaralni, és jelentkezek ismét, ha visszajöttem. Mást úgyse tud találni a helyemre. Mondta, hogy mehetek.


Úgy hagytam ott a kollégákat, hogy előtte előre dolgoztam, és minden héten egyszer betelefonáltam, hogy "most internet közelében vagyok, gyorsan tegyék fel kérdéseiket". Egyszer sem kellett dolgoznom, megoldották.

dec. 30. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!