Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Melyik az a három, TOP3 hely,...

Melyik az a három, TOP3 hely, ahol már voltatok és bármikor visszamennétek, és melyik az a három, ahová soha nem térnétek vissza?

Figyelt kérdés

top3 , ahol voltatok, és visszamennétek, és top3, ahol voltatok és tuti nem mennétek vissza.


Valamint, melyik az a hely, ahol még nem voltatok, de sajnálnátok, ha kimaradna az életetekből. És a hely, ahová kb. ha fizetnének se mennétek.


És inkább város érdekelne, de jöhet ország is



jan. 7. 16:29
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
58%

40 vagyok, van ahol gyerekkoromban jártam, azért úgy más, szivesen mennék most a férjemmel meg a gyerekekkel. Legyen mondjuk Olaszország, Magas-Tátra, és bármelyik osztrák sípálya.

Ahova nem vágyom vissza (de ettől még nem kizárt hogy visszamegyek, mert a gyerekek még nem voltak): leginkább a nagyvárosok, London, Brüsszel; Ceuta.


Nepál, Erdély, Madeira


Ha fizetnének, kb bárhova mennék, kivéve a veszélyes helyeket, pl Afganisztán, Csernobil, Fekete-Afrika rosszabb részei.

jan. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
67%

Dalmácia, Korzika, Szlovénia. Anyagilag ezekre futotta, és bármikor újra elmennék ide. Időm már kevés. Még a pénzemnél is kevesebb. De pl. Vietnámba is emennék.

Higy hova nem mennék soha? Alaszkába. Túl sokk (!) ott a sapkasálkesztyű.

Komolyra fordítva: oda nem mennék, ahol kisnyugdíjasként is milliomosnak érezném magam. Ha segíteni nem tudok, legalább ne élvezkedjek a nyomoron.

jan. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
58%

Top 3:

Lárnaka (Ciprus)

Caye Caulker (Belize)

Tulum (Mexikó)


Soha 3:

Nincs ilyen, legalábbis olyan városok közül, ahová direkt mentem, turistaként.

Mindegyikban volt valami jó(/szép, érdekes)


Bakancslista top 3:

Whitehaven (Ausztrália)

Seychelle-szigetek bármelyik nagyobb szigete

Hughada/Makadi Bay (Egyiptom)


Ahová nem mennék:

("Soha ne mondd, hogy soha", de most, ami például egyáltalán nem vonz:)

Bécs

Amszterdam

Berlin stb.

jan. 7. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
54%

Én általában a vidéket preferálom:

Top 3: Szicília, Yorkshire, Veneto

Soha 3: Németország, Ausztria + Párizs (ez tetszett, de nem vágyom vissza)

Bakancslista top 3: Júlia Alpok, Riga, Írország

Ahová nem mennék: Szlovákia, Belgium, Arab országok (én nőként egyedül szeretek utazni, és szeretek adott helyen össze-vissza bóklászni, felfedezni, letérni a "bevett turistautakról"; nem hiszem, hogy ez gördülékenyen menne...)


Szóval eléggé Európa-centrikus a lista :D Ha nagyon elrugaszkodna a fantáziám, akkor szívesen mennék az USA valami vidéki régiójába.

jan. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
76%

Top3:


Azori-szigetek

Skócia

Kolumbia


Soha többé:


Nincs ilyen, azt a kevés helyet, amit kifejezetten utáltam nagyobb utazások részeként látogattam meg, ahol a többi megálló jobb volt. Mondjuk a kínai nagyvárosokat igyekszem kerülni.

jan. 7. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
68%

Vegyesen.

Husvet sziget

Pakisztan

Madagaszkar


Ahova nem megyek vissza az Malajzia.

jan. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
46%

Ja ahova meg szertnek top3 Venezuela, Yemen, PNG

Ahova ha fizetnenek sem mennek

USA

Izrael

Emiratusok

jan. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
66%

Ahova bármikor visszatérnék

- Antalya (Törökország)

- Bhaktapur (Nepál)

- Kairó (Egyiptom)


A nem mennék vissza top3

- Ibiza (túl sok az igénytelen 60+ német bácsika, meg a gyökér angol tinik, meg úgy az egész hely gáz)

- New York (egyszer jó volt, szép volt, elég volt)

- Málta (meg fogtok kövezni érte, én untam)


Bakancslista

- Venezuela és az Angel-vízesés

- Los Angeles (az még pont kimaradt és az Universal Studios tour keretében meg lehet nézni a Lilaakác köz házait [Született feleségek] ami egyik nagy álmom még)

- Machu Picchu (mert Peruba még nem jutottam el, és az a hely önmagában bakancslistás)


Ha fizetnének se mennék listám

- Irak

- Irán

- mindenféle "isztán" - tisztelet a kivételnek, mert a tádzsikok jófejek ;)

jan. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
36%

Balaton nekem a top. Nyáron. Nagyon jó, hogy az egész csak egy giga úszómedence, édesvízű, sekély, élő, vihatok se durvák. Biztonságban érzem magam. Tehngernek is vannak előnyei, meg más vizeknek is, de a jó öreg balcsi az egyetlen, ahol ha kedvem van, akkr úszok pár km-t. Sajnos csak nyáron, de épp elég. A vendéglátás az magyaros sajnos, de a kirándulóhelyek jók. Badacsony a kedvenc.


Alpok. Kimeríthetetlen természeti csoda, végtelen számú hegy, völgy, tó, folyó, barlang, akármi... retekdrága 🙃🙃🙃


Görög strandok. Persze sok mediterrán országnak vannak szép homokköves öblei, homokos parttal, azúrkék vízzel. De mégis csak egy jó girosszal az igazi 😎 ez van, giroszos vagyok 😃 az ottani vendéglátás nekem bejön. Bár az igénytelenséggel problémák vannak... hát balkán, sajnos. De a jobbik része.


hely, ahol még nem voltatok, de sajnálnátok, ha kimaradna az életetekből

Kuba, ausztrália, grúzia


És a hely, ahová kb. ha fizetnének se mennétek.

Olaszország. Tényleg hogy szép a természeti és épített környezet. A kaja az top. De az emberek az 👎👎👎 oké, túristás helyen voltunk mindig, elhiszem hogy ez sok a helyieknek, de hát nem hinném, hogy más lett volna ez 30+ évvel ezelőtt akár. A vendéglátás pocsék mindenhol. Angolul se nagyon szeretnek beszélni, de még érteni sebigazán. Nem, nagyon nem tetszik. Elég volt, fúj! Még van ott sok néznivaló, de max csak szervezett utakra megyek, ahol nem kell érintkezni helyiekkel. Sajnos. Annak meg nem biztos, hogy van értelme. Akkor már inkább más országot választok.

jan. 8. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
40%
Nyolcas vagyok. Árulja már el nekem a lepontozó fotelhuszár, hogy mi nem tetszett a válaszomban! Az, hogy te maxmimum fejben jutsz el Debrecenig? Csak egy érvet mondj, amiért a piros x-et nyomtad!
jan. 8. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!