Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Melyik az a három, TOP3 hely,...

Melyik az a három, TOP3 hely, ahol már voltatok és bármikor visszamennétek, és melyik az a három, ahová soha nem térnétek vissza?

Figyelt kérdés

top3 , ahol voltatok, és visszamennétek, és top3, ahol voltatok és tuti nem mennétek vissza.


Valamint, melyik az a hely, ahol még nem voltatok, de sajnálnátok, ha kimaradna az életetekből. És a hely, ahová kb. ha fizetnének se mennétek.


És inkább város érdekelne, de jöhet ország is



jan. 7. 16:29
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
52%

Top 3: Vietnám egésze, Északkelet-Pakisztán, Antarktisz


Soha többet: Kisinyov, Fez, meg igazából majdnem bármi Marokkóban


Szeretnék menni: Afganisztán déli része, csak északra jutottam el eddig és lenyűgöző ország, Eritrea, Francia Guyanában egy kilövés megnézése


Semmi pénzért: nem nagyon van ilyesmi, eleve szeretem a gáz helyeket, nem nagyon szokott megállítani ha polgárháború vagy háború van, esetleg erősen instabil a térség.

jan. 8. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
49%

Ahol voltam, oda mind visszamennék, ha nem, az időhiány miatt (meg azért, mert túl sok, ami még hátra van).

#3-nak üzenem.

Seychelle-szigetek közül a főszigetre (Mahe) menj, ott is a Beau vallonra, az a legszebb. És kiváló a buszközlekedés, az egész sziget bejárható. Komppal át lehet menni Praslin szigetére, az is érdekes. Tovább még La Digue jön szóba, ott csak biciklivel lehet közlekedni, és pazar.

Ha Hurgadába mész, a Makadi öböl kiváló választás, van ott egymás mellett legalább 15 szálloda, közülük hagyd ki a Príma Life Makadi nevűt, mert lenyúlják a pénzed (a számládról). A teljes öblön végig mehetsz a parton bármelyik szállodához, kimenni a kerítésen kívülre nem érdemes.

#8-nak. Peruban azért még pár helyre mindenképpen érdemes elmenni. Cuzcoba Limából repülővel (előre foglalva), onnan Macchu Picura gyalogtúrával (helyi iroda), onnan a Titicaca, Arequipa, na és az északi hegyek, Huaraz. Ha még Truhilloban nem omlott ösze a homokváros, kihagyhatatlan.

És azért inkább menj Iránba. Mindent itthonról kell szervezni egy helyi irodán keresztül, kocsit vezetővel együtt adnak (olcsóbb, mint az USA-ban egy kis kocsi), ami kiváló idegenvezetőnek is. A nép nem azonos a vallási vezetőivel. Alapvetően barátságos, vendégszerető és a néznivalók páratlanok.

jan. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
46%

"top3 , ahol voltatok, és visszamennétek"

Róma

Lengyelország (Krakkó és környéke)

Felvidéki bányavárosok (Körmöcbánya, Selmecbánya, Besztercebánya)


"top3, ahol voltatok és tuti nem mennétek vissza"

Nincs ilyen

Bécs és Prága két olyan város, ahol többször voltam, de szinte soha nem éreztem jól magam, de nem biztos, hogy soha többé nem mennék már vissza.


"Valamint, melyik az a hely, ahol még nem voltatok, de sajnálnátok, ha kimaradna az életetekből."

Szentföld, Skócia, Franciaország déli része, illetve Párizs, Gdansk


"És a hely, ahová kb. ha fizetnének se mennétek."

Ilyen meglepően sok van: Dubai (meg úgy az egész UAE), Szaúd-Arábia, Katar, Thaiföld, Kína (igen, az egész), Észak-Korea, Maldív, India (igen, az egész), meg a nagyon nyomorgó harmadik világbeli országok

jan. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
67%
Új-Zéland, Szingapúr és Spanyolország a top, és az arabokhoz soha nem mennék vissza.
jan. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 Huddersfield ***** válasza:
64%

Top 3: Pakisztan eszaki resze; Zakopane; Dugi Otok


Nem szerettem: Uk ( itt elek es Yorkshiren & Skocian kivul nagyon nem szeretem), USA, nagy varosok...

jan. 10. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
66%

Végre egy érdekes kérdés! :D


1) Voltam és szívesen visszamennék:


Azori szigetek/Flores - és ez egyben a "nem voltam még, de szívesen mennék" kategóriában is benne van, mert anno "csak" 10 napra mentünk, nem akartunk rohanni így csak 2 szigetre volt időnk, szívesen eltöltenék ott 1-2 hónapot utazgatással a többi szigeten is. :D


Párizs - csak pár napot voltam ott kb. 10 éve, csomó mindent megnéznék még szívesen


Róma - csak pár napot voltam ott kb. 25 éve, nagyon csóró fiatalként egy nagyon spórolós úton, nagyon-nagyon sok mindent megnéznék és megennék ott :D


2) nem mennék vissza

Miskolc (:D)


És igazából nincs több, nem vagyok egy világutazó, de azért voltam jó pár városban, itthon is, külföldön is, de nincs közte olyan, ahová ne mennék vissza.


3) Rengeteg van, bár inkább régiók mint egy-egy város


Azori szigetek "maradéka"


egy dél-európai tengerpari túra (Portugáliától Szicíliáig), ha választani kell, akkor Szicília


Madagaszkár


futottak még: Izland, skandináv országok-körtúra, USA-körtúra, Kanada - tudnám sorolni napestig :D


4) Ahova semmi pénzért nem mennék: háborús/polgárháborús övezetek vagy ahol nincs konkrétan háború, de nem tudsz normálisan úgy túristáskodni, hogy magadnak szervezel túrát, városnézést, városok közötti utazást stb. anélkül, hogy ne kellene _nagyon_ körültekintően szervezni, rengeteg no go (_tényleg_ no go) zóna van, börtönbe csuknak ha véletlenül megcsókolod a férjed vagy túl sok helyre (élet)veszélyes menni egyedül. Mondjuk Madagaszkár is necces ilyen szempontból, pedig oda nagyon-nagyon szeretnék eljutni. Jónéhány közel-keleti ország, Afrikában több olyan ország van, ahova nem mennék, mint ahova mennék, Dél-Amerikában is van néhány, pl. Kolumbia.


Ami egyébként azért szomorú, mert ezekben az országokban is vannak gyönyörű helyek, amiket amúgy szívesen megnéznék, meg amúgy érdekelne az ország, a kultúra, de nem úgy, hogy kizárólag zárt buszban, szervezett túra keretében tudok menni A-ba vagy B-be, utána vissza a hotelbe/őrzött tengerpartra, és ennyi (és még így is valós veszély, hogy valami gáz lesz). :(

jan. 11. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
16. Madagaszkar semmilyen szempontbol nem necces.
jan. 11. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
17-es: pár éve (mondjuk lehet, hogy nem pár, hanem 5+ éve) rémlik, hogy cikkeztek róla, ha nem is polgárháború, de mindenféle belső villongások voltak, vaníliaültetvények körüli "viták" rémlenek, meg, hogy a keleti v. nyugati oldalára nagyon nem ajánlott menni stb. De most egy másik kérdés kapcsán utánaolvastam, és úgy tűnik, most nyugi van, tényleg nincs semmi korlátozás, kb. mindenfelé vannak vezetett túrák. Most viszont 6 hónapos terhes vagyok, szóval várnia kell még egy kicsit! :D
jan. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Bizony nyugi. En tavaly voltam hatizsakosan taxi broussei-vel utazva es nem Nosy Be-n. Biztonsagos es nagyon kedvesek.
jan. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!