Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Melyik országokat találtátok...

Melyik országokat találtátok drágának ?

Figyelt kérdés
Ugye manapság van egy olyan dolog a médiában hogy mindenhol olcsóbb mint Magyarországon. Főleg a szállás árakban. Nálatok melyik országoknál volt ez megtapasztalható ?
febr. 28. 16:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon nem nagyon szoktam megszallni, így ezzel kapcsolatosan nincs viszonyítási alapom.

Az pl. beugrott, hogy Panamavárosban tizenpárezer forintért kaptunk egy lakosztályt egy 4* hotelben egy éjszakára, azon meglepődtem.

Ahol viszont eddigi útjaim során az "életet" találtam drágának (azaz a boltokat is, vagy feltűnt, hogy az éttermek meglehetősen drágán kínáltak még alap ételeket is), az Horvátország és Törökország volt.

De egyik helyen sem a napokban voltam, szóval azóta változhatott.

febr. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
32%

"Ugye manapság van egy olyan dolog a médiában hogy mindenhol olcsóbb mint Magyarországon"


Nem. Az ominózus The Economist cikk azt állítja, hogy a vizsgált 35 európai városban Budapesten a legdrágábbak az egyszobás albérletek árai a fizetésekhez képest.


[link]


Ezt egyes hírportálok újságíróinak sikerült értelmezniük, mások inkább hergelést csináltak belőle, és csak azt az állítást ragadták ki, amit te is megkérdeztél. Csak a szokásos.

febr. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ahol jártam:


Magyarország, Csehország, Szlovákia, Thaiföld.


A szállás Magyarországon volt a legdrágább. A helyi közlekedés szintén.

Az élelmiszerek ára változó, van, ami itt drágább, van, ami Szlovákiában (határ mellett lakom, néha "átmegyek" a hídon.)

Csehország és Szlovákia nagyjából megegyezik.

Thaiföld pedig európai szemmel nagyon is olcsó.


De ha összehasonlítjuk a magyar és thai béreket?

Magyarország: 320,000 Ft, melynek fele elmegy lakbérre

Thaiföld: 160,000 Ft-nak megfelelő Thai baht, melyből 4-6000 Baht (40-60 ezer Ft) egy másfél szobás belvárosi apartman bérleti díja Bangkokban, azaz kb. a munkabér negyede-harmada.

febr. 28. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ahol hosszabb ideig tartózkodtam eddig: Anglia, USA (Minnesota).


Anglia: A vonatjegy, mozijegy, szállás, sokkal drágább, a boltban az árak kb azonosak mint itthon. A fizetésem azonban jobb volt, bár megtakarítani nehezen tudtam. Simán elköltöttem egy nap 100-200 forintnak megfelelő fontot anélkül, hogy ésrevenném.

USA: Angliában csak pár hetet voltam, de amerikában már "pár" hónapot, így itt jobban bele tudok menni a részletekbe. A havi fizum 3000 dollár körül volt havonta. Ebből lement az adó, ami kb 14% volt (kb 420 dollár havonta). Utána lejött a szállás, itt egy szobát béreltem de voltak lakótársaim, ez 800 dollár volt havonta. A kajám az változó volt, a vége felé egyre többet főztem otthon, de nem hiszem, hogy volt hónap ahol többet fizettem volna a kajáért és egyéb otthonra szükséges tárgyankért mint 1000 dollár, de ez a maximum összeg, amikor pl egy héten elköltöttem egy hónapban 100 dollárt csak mozira. Így is több mint 500 dollárom maradt havonta, ami kb 150 ezer forint. A megélhetés drágább volt kint mint itthon, de többet tudtam megtakarítani is.

febr. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
69%
Én nem is nagyon szoktam Magyarországon pénzt költeni azon kívül, ami nagyon kell (pl. alapélelmiszerek vagy benzin). Ami nem sürgős, azt tuti megtalálom olcsóbban külföldi webshopokban. Turistaként meg utóbbi időben Olaszországba szoktam menni. Olaszországról nem tudom, hogy tételesen olcsóbb-e a Balatonnál (habár szerintem igen), de tengerparton vagyok, középkori városközpontokban sétálok, és olajban úszó lángos helyett kagylós tésztát eszem. Szóval ár-érték arányban biztosan jobban megéri.
febr. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A kérdés címe és szövege egymásnak ellentmond. Ahol a szolgáltatások árát és minőségét nem éreztem összhangban az Hollandia és Belgium voltak. Osztrák-német színvonal +50%-os árakon.
febr. 29. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Izland azért elég izmos volt árakban.
febr. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Svájc :D


Most, hogy itt élek és itteni fizuból utazok külföldre, nem, viszont a kiköltözés alaphangon 1,5 millióval indult - plusz amit a cég még segített a lakásbérlésben.


De amikor hazamegyek Mo-ra megdöbbenek, hogy frankba átszámolva otthon bizony magasabb az élelmiszer ára.

márc. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól számoltam, eddig 32 országban jártam Európában. Ebből Svájc és Hollandia volt a legdrágább, de ott sem az élelmiszer, hanem inkább a szolgáltatások drágák. Az élelmiszer kb. annyi, mint nálunk, vagy alig drágább.
márc. 4. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!