Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » 1 millió forintból hol tudok...

1 millió forintból hol tudok elélni hómapokig?

Figyelt kérdés

Itt hagyom az országot, munkahelyemen felmondok, hova utazzak, ahol pár hónapig eléldegélek ennyi pénzből? Thaiföld jó választás lehet?

Sajnos nagyon kiégtem idehaza kell egy kis környezetváltozás..



febr. 28. 21:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Utánanéztél útiköltségnek, szállásköltségnek, hogy a célzott helyen milyenek az élelmiszer és egyéb árak ( tisztálkodó szerek, mosószerek, tömegközlekedés) ?!

Hm?


A visszafele jegyet azért vedd meg előre.

febr. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Délkelet Ázsia és Dél afrikát szokták mondani, ami igaz is, de kb minden kevésbé fejlett országban lehet kevés pénzből aránylag sokáig elleni. Itt viszont számít, hogy milyen igényeid vannak. Mert pl én tudok olyan helyet Thaiföldön ahol egy hónapra a szállás 35 ezer forint, de pl nincs wc vagy fütés. De olyat is tudok ahol egy éjszaka 180 ezer, cserébe még személyzetet is kapsz.


A helyzet az, hogy egymillió forint nem sok, főleg ha ebből kell a repjegyedet is venned.


Egyébként mananpság már a szállások 90%-át ki tudod keresni online.


Pl most eljátszok neked a gonolattal Thaifölddel kapcsolatban. Puhket-be a repjegy 300E körül van. Phuketben találtam bungallót egy hónapra 122E-ért, bár a medence az közös másokkal. ( [link]


A kaja is naaaaagyon sok mindentől függ, hol eszel, mit, mennyit, de számoljunk mondjuk 10E-vel per nap. Az 30 napos hónapban 300E. Természetesen lehet olcsóbban is, pl ha magadnak vásárolsz, de nálam egy átlag költés ez volt kint, akkor amikor eatout-oltam, tehát nem otthon ettem hanem étterembe.


Összeadva 300E+122E+300E Az 722 egy hónap. Viszont ez a 300E repjegy oda vissza. Tehát ebből a pénzből én Thaiföldön 1,5 hónapot tudnék mondani, de ismétlem, ez sokban föüggaz igéyeidtől. Mert pl én Thaiföldön másfél hónapot voltam, kicsivel kevesebb mint 600E-ből. Hostelekben aludtam, a legolcsóbb helyen ettem és olcsó Kínai légitársasággal repültem amint kiléptem az EU-ból, szóval én ezt meg tudtam oldani, mert nem nagyok az igényeim. De tudom, hogy a legtöbb ember nem olyan mint én.

febr. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
De miért Phuket? Chiang Mai sokkal olcsóbb, vagy ha tengerpart kell akkor Hua Hin. 2-3 hónapig el lehet lenni
febr. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én Nigériában néztem szállást, 2-3 csillagos szállodában 2 embernek 35k volt reggelivel több helyen is az ár egy hétre. Abban az országban hosszú ideig el lehet lenni szerintem 1 millából.
febr. 29. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Voltál mar ott? Tudod milyen ott az áltálanos biztonsági helyzet egy szegény fehér ember számára, akiről nem hiszik el, hogy szegény?
febr. 29. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nigeria kifejezetten jo hely a tapasztalatlan utazoknak. Sok iroda egyaltalan nem szervez oda utakat mert barmikor bajod eshet
márc. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Voltál is ott? Tényleg kíváncsi vagyok
márc. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Indiai falvakban meghúzhatod magad, patkány húst grilleznek ilyesmi, életed végéig te leszel a leg gazdagabb
márc. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez rasszizmus! Hol van ilyenkor a TEK?
márc. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!