Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Elutaznál egy trópusi országba...

Elutaznál egy trópusi országba a veszélyek ellenére?

Figyelt kérdés

Tegyük fel hogy anyagilag beleférne, vagy a munkahelyen lenne rá lehetőséged (de nem volna kötelező).

Bevállalnád az esetleges betegségeket, illetve kockázatokat?



márc. 17. 21:11
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem, félnék a betegségektől
Nem, félnék a közbiztonságtól
26 szavazat
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
77%
Nemrég voltam Mexikóban. Dehogy hagytam volna ki csak azért, mert utána pár napig ment a hasam :D Persze vannak cifrább betegségek is, de azok itthon is. Ennyire ne legyél hipochonder, mert csodás dolgokat hagysz ki.
márc. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
75%
Ja viszont olyan helyre nem mennék, ahol rossz a közbiztonság. Mexikóban az üdülővárosokban semmi veszély nincs, de nincs az a pénz, amiért elmennék mondjuk Hondurasba, Haitire, Észak-Koreába, Pakisztánba vagy ilyen országokba…
márc. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
83%
Decemberben jartunk tropusi orszagban, nagyon szimpatikus volt. Szemelyes szemszogbol bevallanam ujra vagy mennek mas orszagba (nehany kivetellel, mint most peldaul Haiti). Munkahelyen pedig nem igazan sok valasztas van. Ha olyan a munkakor, ahol utazni kell, akkor mesz vagy keresel uj munkat.
márc. 17. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
83%
Miért kell lepontozni a 2-es válaszom? Valakit zavar, hogy én nem akarok veszélyes országba menni?🤣Aki akar, menjen, de ne szúrja már a szemét, ha én nem akarok. Lol.
márc. 17. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
89%

Eleve nem mennék olyan országba, ahol igazán veszélyben érzem magam, mert olyan rossz a közbiztonság, ehhez nem kell a trópusokra szűkíteni a kört.

Viszont a legtöbb (nyilván nem mind) trópusi ország veszélytelen ilyen szempontból, a neccesebb helyek is a turistákból élnek, vigyáznak rájuk (elég ha csak visszagondolok, hogy a mexikói rendőrök micsoda fegyverekkel rohangáltak 😀).

A betegségektől meg annyira nem tartottam, az első trópusi utunk előtt be akartam oltatni magam, de tájékozatlan voltam és kicsúsztam az időből, utána meg már nem is jutott eszembe... A szúnyog által terjesztett betegségekkel nem nagyon lehet mit kezdeni, a szúnyogriasztó sem mindenható, de a többi betegség ellen jól lehet védekezni a higiénés szabályok fokozott betartásával meg azzal, ha nem eszünk-iszunk össze mindent, nekem pl. még a hasam sem ment szerintem soha utazások alatt.

Eddigi tapasztalataim alapján ezek a veszélyek kicsit fel vannak fújva, tehát a válaszom: igen, továbbra is szívesen mennék.

márc. 17. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
86%
Én is elmentem Egyiptomba, pedig mindenhol mentek a fenyegetések, hogy egész héten a vécén fogunk ülni. Hát egyáltalán nem így lett. Egy percig sem volt hasmenésünk.
márc. 18. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim válasza:
100%

Úgy tűnik, elég sokféleképpen érti a nép a trópusi országot. Pl. külföldnek. :)

Trópusi égövön belül sem azonosak a kockázatpk. Szóval milyen veszély és milyen mértékű kockázat, ezen múlik. Karib-szk - mennék. Panama - öööö, véleményes, rövid időre ugyan kezelhető kockázat, de kérdés, hogy minek.

márc. 18. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
78%
Eleve utalom a paras meleget, es szepsegben sem ez az idealom. Egyedul a kulonleges allat- es novenyvilag erdekelne, amit nem turistas helyeken lehet tanulmanyozni.
márc. 18. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

Elég rendszeresen el is utazom. Erre vannak az oltások. Egy csomó mindenre van, azok ezzel kizárhatóak, azon kívül meg leginkább csak a maláriával kell vigyázni adott esetben, ha valaki nagyon félős, arra is szedhet megelőzés jelleggel Malarone-t, mondjuk nincs az az isten, hogy én ilyet csináljak.


Kérdés amúgy, hogy mit értesz trópusi ország alatt, amíg nem mész Közép-Afrika dzsuvább helyeire vagy nem tévedsz egy mianmari ópiumföldeken, addig azért elég közel lesz az első nyugati szinten felszerelt kórház.

márc. 18. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindegy, hogy melyik országba. Mexikóban voltam már, és egyszer sem ment a hasam, míg Pesten kb. heti rendszerességgel sikerül valami olyan kaját ennem.
márc. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!