Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Vármegye24 napijegy trükk?

Vármegye24 napijegy trükk?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Múltkor olvastam erről egy cikkben, de nem tudom már visszakeresni. Az volt a lényege, hogy állítólag lehet úgy csinálni, hogy tegyük fel el szeretnél jutni vidékről Budapestre vonattal, amelynek útvonala 3 megyét érint az utazás alatt, és ahelyett, hogy Magyarország24 napijegyet vennél, lehet venni 3 darab Vármegye24 jegyet az érintett vármegyékre.

Van esetleg ebben valakinek tapasztalata, hogy valóban lehet így csinálni?



ápr. 29. 13:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne lehetne? Ha jobban megéri. Nem fogja senki ellenőrizni, hogy melyik megyéből indultál.
ápr. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Az ujtarifa.hu weboldal vége felé van egy ábra a speciális esetekről, ott a "Lép-Bogta-Diósmegyer" leírt esete két vármegyét érint és a megfogalmazás úgy szól, hogy lényegében, amikor 2 vármegyét érint az utazásod, "akkor már országbérletre lesz szükséged" (napijegynél ugyanez a lényeg). Elképzelhető, hogy csak a szóhasználat megtévesztő? Illetve lehet azért írták így, mert nem gondolták, hogy bárki is így használná majd a rendszert?
ápr. 29. 14:06
 3/12 anonim ***** válasza:
35%

Nem trükk, lehet így.

[link]


"Előfordulhat-e, hogy a vármegyehatár utáni első településig még jó a vármegyebérlet vagy a Vármegye24 napijegy, mint egyes autópályamatricáknál?"


...

"Ha tehát két szomszédos vármegyére érvényes Vármegye24 jeggyel vagy vármegyebérlettel rendelkezel, átutazhatsz a vármegye határán is, ám helyjegyköteles vonatokat (a felármentes szakaszok kivételével) ebben az esetben sem vehetsz igénybe – helyjegyet csak országbérlet vagy Magyarország24 jegy mellé válthatsz!"


Azt hiszem ebben a lényeg benne van.


A bérleteknél meg inkább az a lényeg, hogy nem éri meg két vármegyebérletet venni egy országbérlet helyett, hiszen az áruk ugyanannyi, viszont utóbbi többet tud. Lehet, hogy ez a szöveg még korábbról maradt ott, amikor még nem voltak napijegyek.

ápr. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
3-as... a kérdésben nem bérletről van szó, hanem a napijegyről.
ápr. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
43%
#4: A válaszomban pedig a napijegyek is szerepelnek - a bérleteket csak a kérdező által idézett rész miatt említettem külön.
ápr. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
69%

Ez nem trükk, ez hivatalosan így van, vonattal ás busszal is lehet. Mivel a napijegyeknél 5 megye ára az ország, így 4 megyét érintő utazásoknál még megéri így. Többször utaztam így buszon, a sofőrnél sorban lecsipogtatom a Vármegye24 napijegyeket. A Volánbusz oldalán van egy olyan megtévesztő mondat, hogy a Vármegye24 napijegy nem alkalmas hosszabb út részbeni fedezésére, de én rákérdeztem a Volánbusz ügyfélszolgálatán és ezt a választ küldték:

"3-4 szomszédos vármegyében történő utazásra a 3-4 érintett vármegyére szóló Vármegye24 termék is megváltható, további menetjegy megváltása nélkül. Feláras besorolású járatokon az autóbusz-vezetőnél azonban a kiegészítő jegyet meg kell vásárolni. 5db Vármegye24 termék helyett már javasolt a Magyarország24 díjtermék váltása."

ápr. 30. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Szuper, köszi!
ápr. 30. 08:43
 8/12 Justinianus ***** válasza:

"A Volánbusz oldalán van egy olyan megtévesztő mondat, hogy a Vármegye24 napijegy nem alkalmas hosszabb út részbeni fedezésére"

Egy nem egy megtévesztő mondat, hanem ez így van.

A gyengébbek kedvéért a "hosszabb út részbeni fedezése" ugyanis azt jelenti, hogy van egy Vármegyebérletem vagy Vármegye24 napijegyem, de a vármegyehatáron túl utaznék mondjuk még 5 km-t, és ezt a hosszabb utat (= a Vármegyebérlet vagy Vármegye24 területi határánál hosszabb) szeretném részben ezekkel fedezni, úgy, hogy az utolsó megállótól veszek egy 5 km-es menetjegyet. Ez nem lehetséges a buszon. (A vonaton egyébként lehet.)

ápr. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Justinianus ***** válasza:

Lásd: ez a "hosszabb út részbeni fedezése".

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__tomegkozlekedes__..

máj. 1. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Justinianus ***** válasza:
De egyébként ennek a Lép-Bogta-Diósmegyer rettentő ostoba és primitív példának és ábrának, ahol a kiindulási és célállomás ugyanabban a megyében van, mi köze van a kérdéshez, hogy mondjuk Debrecenből Budapestre veszek három Vármegye24 napijegyet Hajdú-Bihar, Szolnok és Pest megyére, ami a napijegy alapvető felhasználási módja?!?
máj. 1. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!