Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Ha a barátommal külfölre...

Ha a barátommal külfölre szeretnénk menni 2 évre dolgozni, és előtte összeházasodunk, lehetséges, hogy nem engednek ki mindkettőnket, nehogy letelepedjünk?

Figyelt kérdés
2009. jan. 11. 22:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Miert, ha nem vagytok osszehazasodva, akkor is lehet, hogy kint majd osszehazasodtok, es ugy telepultok le.

Amerikaba akartok menni?

2009. jan. 12. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem tudom még pontosan, hová szeretnénk menni, ez még a jövő zenéje. Még el kell döntenünk, hogy Amerika, Anglia vagy Ausztria. Te melyiket választanád és mi alapján döntenél? (a nyelvtudás nem nagyon számít, mert németből felsőfokom van, és hamarosan angolból is meglesz)
2009. jan. 12. 11:20
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

europai uniosországokba mivel nem kell se belépési se tartozkodási engedély ezért annyira mindegy hogy házasok vagytok-e vagy sem. viszont be kell jelentkeznetek 3 hónap után lakcímre és oda kell a házasági anyakönyvi kivonat, ezért ha össze házasodtok akkor vigyetek másolatot belöle. Amerikát most hogy megszünt a vizumkérelem nem tudom hogy megy. de azt hiszem oda csak akkor adnak tartozkodásit ha turista vagy vagy van már munkád.

Szerintem oda menjetek ahol munkát találtok.

2009. jan. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Elso valaszolo vagyok. Angliaban elek, ide nagyon konnyen kitudtok jonni dolgozni, tenyleg csak egy utlevel, repulojegy, penz, es talpraesettseg kell hozza. Ha a nyelvet beszelitek, az super dolog, es ha az elejen barmilyen munkat elvallaltok ugrodeszkakent, akkor pedig van jovotok itt. A hazassaggal kapcsolatban semmi teendotok nincs, nem elony, nem hatrany. Es ha hazaskent jottok mar, le is telepedhettek, nem akadaly. Senki nem kerdezi toletek meg.

Ez a hazassag dolog csak Amerikaban lehet gond, de foggalmam nincs, nem tudom. Az viszont biztos, hogy Angliaba johettek, nemcsak 2 evre, hanem orokre, letelepedni, gyereket vallalni is lehet itt, mindenfele komplikaciok nelkul. Nezd meg ezeket az oldalakat is: londonimagyarok.hu iranylondon.hu hunvagy.hu

Ausztriaba is kimehettek parkent, viszont az ottani munkavallalasi engedelyeket nem tudom hogy hogyan mukodnek. Angliaban nem kell mas, itt kaptok egy adoszamot (national insurance number)igy hivjak, ezt csak az kapja meg aki legalis itt, es ezzel tudtok dolgozni. Valamint utlevel, ennyi. Tenyleg egyszeru.

2009. jan. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!