Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » A feladandó poggyász egészségü...

A feladandó poggyász egészségügyi okokból nem haladhatja meg az X kg-ot. De miért egészségügyi okból?

Figyelt kérdés

Meghúzza a munkás a hátát vagy mi? Meg van társaság, ahol mondjuk max 20 kg adhatsz fel, meg van, ahol vihetsz 30kg-t. Ezt nem értem, bár lehet én vagyok ennyire hülye :D


(még mielőtt bárki leoltana, tényleg kíváncsi vagyok, és nem azért kérdezem, mert keveslem azt az X kg-t) :D :D


2010. dec. 9. 12:24
 1/4 anonim ***** válasza:

A kilók súlya minden légitársaságnál változó..Vannak olyan légitársaságok ahol engedélyezik a 30 kilót,van ahol nem..

De ennek az is az oka,hogy maga a légitársaság milyen munkavédelmi szerződésben van..

Ugyanis ha valaki 20 kilónál többet vinne,és nem jelezné a légitársaság neki(vagyis nem fizetne + csomagdíjat),és ő tényleg valami csoda folytán megsérülne,akkor mehetne is és perelhetné a légitársaságot,hogy nem figyelmeztették a nagy súly hátrányaira..

De ha 20 kiló a max. és többet visz,de a légitársaság jelez neki,és az utas tudomásul vesz,majd ki is fizeti a többletsúly díját,már nem lehet senkit perelni,mert tisztábban volt a veszélyekkel..

Ezért írják,hogy egészségügyi okokból van korlátozva a csomag súlya..

Egyébként nem meglepő,hogy ennyire belemásztak a biztosítási törvényekbe,mert nagyon sok ember abból él,hogy az ilyen kiskapukat megtalálják,és perelnek(többnyire nyernek is)

2010. dec. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Bocsi, de így sem tiszta. :D Értem amit írsz, de az nem a kérdésre válasz. Vagyis az félig-meddig, de nem lettem sokkal okosabb. Tehát logikus, hogy én, 45 kilósan nem fogok elbírni semmi esetre sem egy mondjuk 40 kilós csomagot, hiába fizetek érte túlsúly díjat, mert tudom, hogy megsérülhetek, meg igazából el sem bírnám. A wizz-es 32 kg-t sem fogom kihasználni, mert nem bírnám el még ezt a súlyt sem. :( :)

Azért köszönöm szépen a választ! :D

2010. dec. 9. 13:29
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem arról van szó,hogy te elbírsz 43 vagy 32 kilót..

Minden légitársaság biztosít csomagszállító kocsikat,így cipelned nem nagyon kell.De a biztonsági előírás szerint akár olyan baleset is történhet veled,hogy 32kliós csomagod amit egy kocsin szállítasz,éppen rád esik.Vagy pl:éppen felmosnak és felborul a kocsi..Bármi történhet..Ha nem előírásszerű a csomag súlya,és így sérülsz akkor lehet menni a bíróságra..

Ezért is írják,hogy van egy megengedett súlyhatár aminél a sérülsz nincs jogod perelni,mert a légitársaság megfelelően járt el..

Nyilván senki nem fog 32 vagy 40 kilós csomagokkal mászkálni...de felkészülnek minden esetleges balesetre..

2010. dec. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Na, így már értem! Köszönöm! :D És a túlsúly díjat is ezért kell fizetni, hogy ne perelhessem őket, ha mondjuk viszek 50 kg-t egy csomagban, és valamilyen oknál fogva sérülést okoz nekem! Értem! :D


(hogy mik vannak, eszembe nem jutott volna, hogyha rám esik a csomag, és pl kificamodik a bokám, akkor a légitársaságot bepereljem...)

2010. dec. 10. 10:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!