Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Mennyi ruhát tudok magammal...

Mennyi ruhát tudok magammal vinni a bőröndben, ha ki akarok költözni külföldre? Egyáltalán van korlátozás a reptéren, vagy pótdíjat kell fizetni, ha túl nagy a poggyász?

Figyelt kérdés
Lány vagyok, tehát nekem elég sok ruhám, felsőm van, amit szeretnék kivinni, de nem tudom mennyit tudok,mennyit lehet. Mások mennyit szoktak kivinni magukkal? Téli kabátom be se férne úgy lehet. Nem tudom, hogy hogyan pakoljak majd. Ami itt maradt, azt itthonról elküldhetik nekem?
2010. ápr. 9. 14:24
 1/10 anonim ***** válasza:

Elküldhetik, de lehet drágább mint mondjuk repülőn két poggyászért fizetni! :) Minden társaság meghatározza, hogy hány kilós lehet a feladott poggyász 15-20 kiló kb, ezen felül túlsúlyt kell fizetni. Elég egy otthoni mérleg csak hogy kb tudd beleférsz-e még a korlátba. Úgy tudom feladott poggyász méretét is korlátozzák néhány helyen, de azok elég nagyok szoktak lenni.

Ha van rá lehetőséged és hazajársz néha, akkor én azt javaslom, hogy gyere haza szinte üres táskával, és megint tömöttel vissza.

2010. ápr. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.USA-ba mennék, ahonnan sajnos nem tudok hazalátogatni. Még azt nem tudom, hogy a két csomagnak kell együtt 15-20kg-nak lenni kb., vagy egyenként?
2010. ápr. 9. 15:05
 3/10 anonim ***** válasza:

Malévval repülsz? Mert akkor a Malév honlapján pontosan el tudod olvasni a poggyászokról szóló szabályokat tarifákat

De gondolom nehéz neked kikeresni a neten így segítek

[link]

a poggyász szónál mindent megtalálsz..

2010. ápr. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Malev 23 kg a feladott, 10 a kezi, plusz laptop. De a legjobb ha megnezed a honlapot tenyleg, vagy felhivod a malevot, vagy azt a legitarsasagot amivel utazol.
2010. ápr. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Még nem tudom,hogy melyikkel utazom, sőt még bőröndöm sincs, abból sem tudom még, hogy milyet kellene vennem, elég az olcsóbb is, vagy inkább drágábbat, fogalmam sincs.A repülőjegyet egy hónap múlva veszem meg és azért kérdeztem, mert nem tudom,hogy működik ez a folyamat. Malévval nem tudok utazni,mert az nem visz Chicagóba. Köszönöm a válaszokat egyébként.
2010. ápr. 9. 16:34
 6/10 anonim ***** válasza:

Nézd meg annál, aki visz Chicagoba! Annyiszor kell kifizetned a poggyászdíjat ahány poggyászod van, tehát én úgy gondolom hogy nem együtt kell 20 kilónak lennie, de most megfogtál. Ha engem kérdezel tök mindegy, hogy olcsóbb, vagy drágább bőröndöt veszel. Legyen strapabíró! A jobbak műanyag vagy fém bőröndökkel utaznak, ezen meglátszik az összes zúzódás, fémeken horpadás, de legalább nincs az, hogy kilyukadt vagy szétmegy a cipzár dobálásnál. Ha egy cipzáros, lágyabb darab mellett döntesz, akkor jól tömd ki, nehogy egy hatalmas lyuk tátongjon rajta, mire odaértek. Vegyél olyat ami tetszik, csak ne valami nyüzögét, ami egy lehelettől szétesik.

Érdemes arra is figyelni, hogy ha egy sima feketét veszel, akkor valamivel jelöld meg. Elég annyi is, ha kötsz egy lila szalagot rá vagy ilyesmi, de így könnyedén felismerheted, nem kevered össze másokéval.

2010. ápr. 9. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó a tanácsot. Azon gondolkodok,hogy színes bőröndöt veszek, mondjuk rózsaszín végülis nő vagyok :), ha nem kapok, akkor meg ráteszek valamilyen jelzést, de ez a szalagos megoldás tetszik.
2010. ápr. 9. 19:15
 8/10 anonim ***** válasza:

Én 4 éve költöztem az USA-ba. Akkor még lehetett két bőröbd, most már csak egyet hozhatsz, ami 23 kiló lehet. A kézipoggyász meg 10 kiló, de abba nem tehetsz semmit ami folyékony, vág, szúr, stb.

Valósznű Deltával fogsz jönni, mert az jön egyedül közvetlenül. És ne hozz sok ruhát. Inkább otthoni személyes dolgokat. CD-ket, magyar nyelvű könyvet, fényképet a szerettekről. Ruhát, cipőt itt is tudsz venni. Felesleges otthonról cipelni. Csak minimális ruhát pakolj és abból is a nyáriakat. A téli ruhatárat majd megveszed itt.

Ami meg a bőröndöt illeti, ne vegyél drágát. Fölösleges. Én az utazás előtt vettem az Auchanba 12ezerét egy műanyagot, közepes méretet. Azóta már bejártam vele a fél világot. Még mindig jó. Nagyot se vegyél, mert mivel csak 23 kilót hozhatsz, a nagyba csak elvesznének a holmik. Közepes méretet vegyél. Én most a legjobban egy húzható sporttáskát vettem, mert abba pakolhatok kevest is és sokat is. Fel is adhatom, de fel is vihetem magammal.

Röviden: kevés ruha, sok személyes és magyar nyelvű cucc és közepes sporttáska vagy közepes bőrönd.

Plussz: párna és utitakaró, mert a gépen hideg lesz és asszem már sok társaságnál fizetni kell ezekért.

2010. ápr. 10. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Azt is vedd majd figyelembe,hogy magának a bőröndnek is van üresen is súlya..Én bolond divatos bőröndöt vettem (olyan kemény,gurulós,pöttyös bőrönd) ami üresen is vagy 5 kiló...
2010. ápr. 10. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, nagy segítség.


00:45-nek! Ahogy nézegettem a repülőjegyeket közvetlen járat nem igazán indul Amerikába, csak átszállással. Illetve volt egy, ami New Yorkba megy, de ugye nekem ott is át kell szállnom Chicago miatt. Namost még az érdekelne, hogy van-e jelentősége annak, hogy a New York-i géppel, vagy olyannal megyek-e, amivel át kell szállni valamilyen európia országban? Eddig csak egyszer utaztam repülőn Mallorcára, de akkor is társasággal,most meg egyedül megyek, félek is valamennyire.

2010. ápr. 10. 11:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!