Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Mennyire gyakori repülésnél,...

Mennyire gyakori repülésnél, hogy elhagyják a bőröndöt? Mit kell ilyenkor csinálni?

Figyelt kérdés
Ma délután repülök (Wizzair), és úgy félek, hogy elhagyják a bőröndömet :S Oké, hogy a kézibe tettem az értékes dolgokat, de a feladottban olyan személyes tárgyak is vannak, amik nekem sokat jelentenek, nem szeretném, ha elveszítenék őket. Gyakran fordul elő, hogy elhagyják a bőröndöt? Elő szokott kerülni?
2011. jan. 28. 07:40
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem, nagyon ritka. Amúgy igen, szólni kell, nyomon követik, hogy mi hova kerül, mert számítógép, futószalagon viszi az adott géphez, az emberek csak a legvégén bedobálják a hasába.


Ha esetleg mégis elveszne, akkor odamész ügyfélszolgálat, megmondod melyik géppel jöttél, honnan, ki vagy, és az előkerítik.


De ne félj, nem fog ilyen történni :)


Én már 20-30 repültem, és egyetlen egy bőröndöm sem veszett el :)

2011. jan. 28. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez főleg akkor jellemző, ha átszállsz valahol, én pl. egyszer az USA-ba repültem, és a csomagom valahogy Hollandiában maradt, hát legalább 2 hét volt, mire előkerítették, még jó, hogy van az az alapelvem, hogy mindig legyen tiszta fehérnemű és fogkefe a kézipoggyászban. :D


De ez elég ritka eset, ne félj tőle.

2011. jan. 28. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ilyen átszállásos esetről én is hallottam már, de nyugi, amúgy nem túl sűrűn keverik el a bőröndöket.
2011. jan. 28. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az igaz, h az átszállásnál szokott ilyen előfordulni inkább. Ami szerintem okos dolog, hogy a bőrönd külsejére teszel egy cetlit a neveddel, címeddel, elérhetőségeddel, és a belsejébe is teszel mondjuk egy a/4es lapot ugyanezekkel az adatokkal. Továbbá szerintem érdemes valami feltűnőt is tenni rá, pl egy matricát, azért, h ha másnak is van olyan bőröndje, ne a tiédet emelje le a szalagról. (Az egyik ismerősöm pont nemrég járt így, h az illetőt, aki felkapta az ismerősöm csomagját, a taxiból kellett kirángatni, h ugyan adja már vissza a bőröndjét, és keresse meg a sajátját.)
2011. jan. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A csomag feladásakor adnak egy csomagszámot. Ha elveszne, akkor az alapján az ügyfélszolgálat előkeríti.


Mi Londonba mentünk átszállással és a BA elhagyta. 24 óra múlva a Lufthansa hozta házhoz, mert valahogy hozzájuk keveredett.

2011. jan. 28. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Annyira nem ritka, de azért előfordulhat, hogy nem érkezik meg veled a bőröndöd. Elveszni nagyon ritkán szokott, inkább azt mondanám, hogy késve jön meg. Sajnos ez nem csak az átszállásos járatoknál fordul elő, Európán belül is simán előfordulhat. A bőröndödre, címet, elérhetőséget nem célszerű ráírni, mert esetleg látják, hogy elutaztál, látják a címedet és tudják, hol kell kirabolni a lakásodat. Ilyen is előfordult már sajnos! Elég, ha a nevedet és esetleg az országot, várost (HUNGARY, BUDAPEST) írod rá. Célszerű, ha többen vagytok, több bőröndbe úgy pakolni, hogy minden bőrönde mindenkinek jusson cuuca. Az nem jó, ahogy sokan csinálják, hogy az egyik bőrönd az apáé, másik anyáé, harmadik gyereké például, mert, ha az egyik bőrönd nem érkezik meg véletlenül, akkor valakinek semmi cuuca sem lesz, másnak meg minden. Minden bőröndbe célszerű egy -két alsóneműt, pólót, nadrágot, inget, blúzt pakolni mindenkinek, hogy senki se maradjon ruha nélkül.
2011. jan. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

akkor fordul elö általában(velem is így történt), ha átszállásnál kevés a várakozási idö. Ilyenkor Te még eléred a gépet, de a böröndöddel senki sem fog rohanni, az egy késöbbi járaton megy utánad.

Ilyenkor jegyzökönyvet vesznek fel, elmondod a börönd márkáját, színét, azt hogy nagyjából hogy néz ki. Aztán pár napon belül többnyire elökerül. Postázzák az általad megadott címre.

Fóliázz(házilag!-auchanban lehet kapni vastagabb fóliát), és én pl. le sszoktam fotózni indulás elött 2 oldalról az összes poggyászt.

Jó utat!

2011. jan. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!