Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » A párom nagyon fél a repüléstő...

A párom nagyon fél a repüléstől. Hogyan lehet segíteni rajta?

Figyelt kérdés
Először is évekig repült, semmi baj nem volt. Majd egyszer repülés közben a gép elég nagy viharba keveredett, elég húzós volt. Azóta nem akar repülőre szállni. Én teljesen megértem, csak az a baj, hogy külföldön élünk és a családom meglátogatása Magyarországon elég nehezen megoldható repülés nélkül. Van valakinek valami ötlete, hogyan nyugodhatna meg? Esetleg valami nyugtatót ha szedne csakis előtte? Mit gondoltok?
2011. márc. 9. 11:55
 1/6 anonim ***** válasza:
35%

Én nem eröltetném a repülést. Járj a családodhoz egyedül, amikor lehet, amikor meg nem, menjetek busszal/vonattal/kocsival, még ha macerásabb is.

Felesleges nyugtatózni, nekem fontosabb lenne ennél a párom egészséges és jó közérzete.

2011. márc. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
nem az volt a kérdés, hogy te mit tennél....hanem, hogyan lehetne segíteni rajta. De ezen az oldalon már megszoktam, hogy senki nem a kérdésre válaszol.
2011. márc. 9. 13:11
 3/6 anonim ***** válasza:
32%

Nézd már meg az utolsó mondatod!

A válaszoló arra válaszolt, nem?

Ha meg "megszoktad, hogy nem kapsz itt értelmes választ", akkor minek itt kérdezed. Menj el orvoshoz, pszichiáterhez és kérdezd őt. Biztos okosabb lesz, mint mi.

2011. márc. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Meg lehetne próbálni, hogy hallgasson zenét repülés közben. Fülhallgató a fülébe és olyan hangerő, hogy ne hallja se a repülőgép hangját, se a gépen történteket. Plusz még egy alvószemüveg a szemére, hogy ne is lásson semmit.

Szóval próbálja elfelejteni, hogy hol van. Képzelje, azt hogy egy buszon alszik.

Te pedig fogd a kezét, vagy ilyesmi, hogy érezzen valami biztonságot.

Hm?

2011. márc. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egyetértek az utolsóval.. zenehallgatás, alvószemüveg, rágcsálnivalók..

valamint nagyon jó az is, ha fognád a kezét közben.. tényleg biztonságban érezné magát..

Ha nem akar zenéthallgatni, beszélgess vele.

Ha edig nagyon-nagyon fél és nincs más lehetőség, akkor konzultáljatok egy orvossal,h adjon egy gyenge nyugtatót, vagy próbálkozzatok homeopátiás készítményekkel. Ilyen esetben szerintem, ha csak fél, de nem retteg a repüléstől, homeopátiás készítménnyel is megoldható. Akkor elég bemenned a gyógyszertáérba, elmondod a panaszodat, h ezért-és-ezért szeretnél kérni egy gyenge nyugtató hatású készítményt, vagy teát és biztosan tud majd valamit ajánlani neked.

2011. márc. 13. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mondd meg neki, hogy magától a zord időjárástól még SOHA egy gép se zuhant le. Én is keveredtem szélviharba már gépen, de semmi nem történt és nem is történik, azon kívül, hogy dobálózik a gép. Egyébként én az alkohol javasolnám. Sokan isznak repülés közben, előtt, nem véletlenül. (amúgy én is félek, de leküzdöm; valószínűbb, hogy elcsapnak a zebrán minthogy lezuhanj)
2011. márc. 14. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!