Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Ülhetünk egymás mellett a...

Ülhetünk egymás mellett a repülőn? + 1-2 kérdés a repülésről

Figyelt kérdés

Nem vagyok tini, de még sose repültem, így a segítségeteket kérem. Szóval egy ismerősöm most fog hazarepülni Németországból, én megvendégelem, és cserébe ő is engem, utána együtt megyünk vissza. Wizz airrel mennénk, viszont nem tudom, hogy ülhetünk e egymás mellet vagy sem. Még nem vettem meg a jegyeket, most tervezem, viszont végig futottam már azt a pár oldalt, amit ki kell tölteni, de nem találkoztam olyannal, hogyha esetleg többen repülnénk és együtt vennénk a jegyeket, akkor egymás mellé is kérhetjük. Nos mi nem együtt vesszük, de talán ha így történt volna, se lehetne? Mivel a honlapon ilyesmit nem láttam. De akkor mások, hogy oldják meg? Vagy fapadosnál sehogy? Egyébként hallottam sokat a wizz aires "rejtett költségekről", van valami alapjuk? Elolvastam mindent és elsőre úgy tűnik, csak akkor lesz ilyesmi, ha több csomagot rakunk fel, ami azért annyira nincs elrejtve, de sok embertől hallottam olyasmit,hogy külön kell fizetni a "lábtérért" meg ilyesmik. Ezeket nem igazán értem, elég butaságnak hangzik, de lehet csak én vagyok tapasztalatlan. Valamint leírják a csomag paramétereit, ami még "ingyen" szállítható az egy kézipoggyász. "Egy darab kézipoggyász, amelynek maximális mérete 55x40x20 cm, illetve tömege díjmentesen maximum 10 kg" Tehát ez fent lesz velem, és max 1 hátizsákot vihetek a méretek alapján? Viszont írják, hogyha a járatomat a Wizz Air Ukraine üzemelteti, akkor még 1 poggyász díjmentes, de honnan tudom ezt eldönteni? Lehet buta kérdés, de tényleg nagyon új még nekem.


Előre is köszönöm a válaszokat!:)


2011. jún. 11. 10:00
1 2 3
 1/30 A kérdező kommentje:
Tehát nem lehet valahogy elintézni, hogy egymás mellé kerüljünk, ha külön vesszük a jegyeket? Gondolom van rajtuk valamilyen székszám, vagy nincs, és mindenki szabadon választ helyet vagy ez légitársaságonként eltérő?
2011. jún. 11. 10:02
 2/30 A kérdező kommentje:
És mi a helyzet az illetékdíjjal? Mert ezt egyáltalán nem értem, és információt se találok róla.:S
2011. jún. 11. 10:15
 3/30 anonim ***** válasza:
Becsekkolásnál kapjátok a helyre szóló jegyet, ott már együtt legyetek és egymás mellé kérjétek. Egyébként ha nins dugig a repülő, akkor oda ültök, ahova akartok, vagy ahol találtok helyet. De ha nem jönne össze az egymás mellé szóló jegy és tele van a repülő, akkor valamelyikőtök mellett ülő utast megkéritek, hadd cseréljetek helyet.
2011. jún. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
Wizzairrel vigyázat, nekem úgy törölték a járatomat, hogy elfelejtettek róla értesíteni.
2011. jún. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:

A Wizz Air-ral még nem utaztam, de pl. a Norwegian-nál már internetes rendeléskor kirajzolja a képernyőre az ülések rendjét színesen mutatja a szabad és foglalt helyeket. Kb. 10 euróért választhatsz. Én választottam is de melléfogtam, mert a gép végül szinte üresen ment, foglalás nélkül is ülhettem volna bárhova...

De ahogyan 10:24 írta, legjobb becsekkoláskor intézni. És ha nem is sikerülne, az csak egy rövidke utazás lesz, nem Ausztráliába repülsz, hanem csak egy 1-2 órás kiruccanásra.

Ami a kézi poggyászt illeti: a kis börönd (50x40x20) az egyetlen, amit felvihetsz !! Láttam olyant is, hogy nem szóltak egy szinte ugyanakkora válltáskáért, mert siettek a beszállásnál, de ez nem regula. Olyant is láttam, hogy hajthatatlan volt és visszaküldte az illetőt a csomagfeladói részhez. Olyan is volt, hogy beszálláskor egy méretre készült sablonba kellett bedugni a kézipoggyászt - ba nem fért be, akkor vissza...

2011. jún. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:

Rendszeresen utazok wizzairrel.

A helyzet a következő.Minél korábban veszed meg a jegyet annál olcsóbb,és annál esélyesebb leszel arra,hogy korábban felkerülj a gépre.Ez úgy zajlik,hogy amikor becsekkolsz a beszállókártyádra ráírják az A vagy B,C vagy VIP betűket.Aki VIP.jeggyel megy az megy fel elsőként.Majd mennek az A betűsek,majd B és így tovább..Minél korábban engednek fel a gépre annál több lehetőséged van hogy szabad helyet foglalj.Ha előtted már többen felmennek akkor már oda tudtok ülni ahol hely van.Bár ha úgy járnátok,hogy nem lenne egymás mellett két hely,meglehet kérni az ott ülő utast,hogy cseréljen helyet veletek mert ti együtt szeretnétek ülni.HA rendes az utas helyet cserél(de nem kötelező)

Wizzairnek nincsenek "rejtett" költségei.Legalábbis olyan nincs amit nem tudsz észre venni a foglalásnál.

Amikor veszed a jegyet olvass el mindent,és amire nincs szükséged azt ne pipáld be,és nem fizetsz rá.Én például nem kérek utasbiztosítást..

A kézipoggyász mérete le van írva hogy mekkora lehet.Azt viszed fel a gépre,és a gépen van egy kis tároló(a fejed felett) ahová be kell tenni.A kézipoggyász ingyenes,de figyelj arra,hogy csak 1 csomagod lehet.10kg 1 db kézipoggyász.Nem lehet nálad + laptop vagy kis hátizsák.Ha ezek vannak akkor mindenképpen tedd bele a kézipoggyászodba.

A feladandó bőrönd max.32 kg lehet. ez nincs benne a jegy árába.Ezt amikor fizetni akarod a jegyet fel teszi a kérdést hogy lesz-e nagy bőröndöd.Ha igen akkor X.összegbe kerül.Ha nincs nagy bőröndöd akkor annál kevesebb lesz az összeg amit fizetni fogsz.Figyelj arra,hogy ne lépd túl egy bőrönd súlyát sem,mert vagy kifizeted a túlsúlyt vagy ott helyben kipakoltatják veled.Figyelj arra is,hogy a kézipoggyászodban bizonyos tárgyak ne legyenek benne.A honlap pontosan leírja,hogy mi nem lehet benne,mert azt elkobozzák.

2011. jún. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
Tavaly mentem Wizzair-rel. Oda ülsz, ahova éppen jut hely, szóval érdemes fürgének lenni a beszálláskor. Akkor legalábbis még így volt. Sajnos a többi kérdésedre nem tudok válaszolni, nekem semmi rejtett költségem nem volt, annyit fizettem, amennyivel lefoglaltam a jegyet, semmi plusz. Hazafele viszont volt egy plusz bőröndünk (kicsit túl sokat vásároltunk), azért kellett pár ezer forintot fizetni, de azt még kint telefonon indulás előtt lerendeztük, nem a reptéren. Íratni kellett egyikünk jegyéhez egy poggyászt. Nem akarok hazudni, de mintha ez olyan 6000 Ft körüli lett volna, de lehet rosszul emlékszek.
2011. jún. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
wizzairrel oda ülsz ahová akarsz. Ha időben beszállsz (előre állsz a sorban a gate-nél) akkor ülhettek egymás mellé.
2011. jún. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Akkor már csak 2 dolog nem világos 1. A valaki azt írta, hogy csak kicsi gurulós bőröndöt vihet, az kb 1-2 centivel nagyobb a kerekek miatt, most akkor az jó vagy sem? Olvastam már mindent, olyat is,hogy nem engedték fel és olyat is,hogy igen.

2. A, B és egyéb jelzések, akkor most olyan sorrendben engednek fel, ahogy megvettük a jegyeket, kivéve a VIP jegyeseket, vagy ez nem törvényszerű? Nem azonos nap vásároltunk, ő csütörtökön és pénteken fizetett,én meg most vasárnap tervezem és hétfőn utalok.

2011. jún. 11. 11:02
 10/30 A kérdező kommentje:
Szóval biztos ami biztos, inkább hátizsáokat viszek,gondolom kisebb lehet, csak nagyobb nem, viszont a hátizsák az olyan, hogyha nagyon megtömöd szélesebb lesz, szóval nem tudom mi a jó. Sőt ha nem tömöd túl, akkor is "nagyobb lesz."
2011. jún. 11. 11:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!