Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Ülhetünk egymás mellett a...

Ülhetünk egymás mellett a repülőn? + 1-2 kérdés a repülésről

Figyelt kérdés

Nem vagyok tini, de még sose repültem, így a segítségeteket kérem. Szóval egy ismerősöm most fog hazarepülni Németországból, én megvendégelem, és cserébe ő is engem, utána együtt megyünk vissza. Wizz airrel mennénk, viszont nem tudom, hogy ülhetünk e egymás mellet vagy sem. Még nem vettem meg a jegyeket, most tervezem, viszont végig futottam már azt a pár oldalt, amit ki kell tölteni, de nem találkoztam olyannal, hogyha esetleg többen repülnénk és együtt vennénk a jegyeket, akkor egymás mellé is kérhetjük. Nos mi nem együtt vesszük, de talán ha így történt volna, se lehetne? Mivel a honlapon ilyesmit nem láttam. De akkor mások, hogy oldják meg? Vagy fapadosnál sehogy? Egyébként hallottam sokat a wizz aires "rejtett költségekről", van valami alapjuk? Elolvastam mindent és elsőre úgy tűnik, csak akkor lesz ilyesmi, ha több csomagot rakunk fel, ami azért annyira nincs elrejtve, de sok embertől hallottam olyasmit,hogy külön kell fizetni a "lábtérért" meg ilyesmik. Ezeket nem igazán értem, elég butaságnak hangzik, de lehet csak én vagyok tapasztalatlan. Valamint leírják a csomag paramétereit, ami még "ingyen" szállítható az egy kézipoggyász. "Egy darab kézipoggyász, amelynek maximális mérete 55x40x20 cm, illetve tömege díjmentesen maximum 10 kg" Tehát ez fent lesz velem, és max 1 hátizsákot vihetek a méretek alapján? Viszont írják, hogyha a járatomat a Wizz Air Ukraine üzemelteti, akkor még 1 poggyász díjmentes, de honnan tudom ezt eldönteni? Lehet buta kérdés, de tényleg nagyon új még nekem.


Előre is köszönöm a válaszokat!:)


2011. jún. 11. 10:00
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:

ma 10:53 vagyok

A becsekkolásnál legyetek ott minél előbb,és úgy írják a számokat.Bár mint írtam sokat repülők wizzaorrel,és eddig még nem jöttem rá,hogy azért vagyok A vagy B csoportos mert korán kint voltam a csekkolásnál vagy azért mert korábban vettem a jegyet.De ezen kár agyalni,mert úgyis akkor fogod tudni.HA fent vagytok a gépen akkor látni fogod a lehetőséget.Oda ültök ahol van hely.Ha van két egymás melletti hely akkor leültök egymás mellé.Ha már nincs akkor megkértek valakit,hogy cseréljen helyet veletek.

A kézipoggyászról annyit,hogy megvan adva a méret.Azt nem szabad túl lépni( a 10kg súlyt sem)

Többször tapasztaltam,hogy az ügyintéző hölgy a kézipoggyász sokszor szemre saccolja.Ha úgy gondolja hogy jók a méretek akkor nem kéri hogy tedd a mérődobozba.A súlyt leszokták mérni.

Sokan használják a kis bőröndöt kézi poggyásznak (gondolom a kisebb méretű bőrönd)Nekem például a kézipoggyászom egy válltáska amilyen a linken van.

[link]

A fiam például hátizsákot használ amibe belefér a laptopja.

A lényeg,hogy a megadott méretet és a súlyt ne nagyon lépd túl.Pár centi különbségnél nem vitáznak.

2011. jún. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
10.54 vagyok. Mi tavaly a kis gurulós bőröndöt vittük fel, nem volt gond. Sőt, a kutya meg se nézte, hogy mekkora. Még az jutott eszembe, hogy 3 éve mikor Hollandiába mentünk, akkor busz vitt a géphez, és 2-szer fordult a busz. Volt valami szám a kártyán, gondolom tényleg a csekkolási sorrend szerint, és az első buszra megmondták, hogy hanyas sorszámig lehet menni. Mi persze csak a másodikkal mehettünk, ergo a jó helyeket már lefoglalták. :-)
2011. jún. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:
11.15-ös Köszönöm szépen a segítséged, igazán sokat segítettél. Megkérdezhetem, hogy te kb mennyivel szoktál előtte kint lenni? Mert írnak egy kb időpontot, de gondolom, ha mindeki akkor megy, akkor az úgy meg se elég jó, viszont nem szeretnék fél nappal előtte már ott lenni. Ezek szerint az a sok panaszkodás 1-2 centi miatt a kerekeknél csak kitaláció? Mert van olyan kisbőröndöm, az kényelmesebb lenne, meg kicsit több fé bele,mint a hátizsákba, viszont ha nagyon muszáj, akkor hátizsákot viszek.
2011. jún. 11. 11:22
 14/30 A kérdező kommentje:
11.24 neked is köszönöm. Mit tanácsoltok mennyivel menjünk ki előbb, ha azért mégis egymás mellett szeretnénk ülni és viszonylag hamar beszállni? Nagyon keveset tudunk találkozni, és minden percet kihasználunk a beszélgetésre.:)
2011. jún. 11. 11:23
 15/30 A kérdező kommentje:
Még valami, a jegyet tényleg ajánlatos kinyomtatni? Mint mondtam, még nem foglaltam le, csak hallottam/olvastam, hogy 2 lehetőség van.
2011. jún. 11. 11:25
 16/30 anonim ***** válasza:

ma 11:15 vagyok

A jegyet mindenképpen nyomtasd ki és legyen nálad.Nem mindig kérik(a gépben már benne vagy mint utas,és az útlevéllel tudnak azonosítani,de jobb ha van kinyomtatott jegy nálad ha lenne valami gond a jegyeknél.Avval tudod bizonyítani,hogy te neked van érvényes jegyed.

Én egyedi eset vagyok mert nekem nagy utazási lázam van,és mindig kimegyek az indulás előtt 2-3 órával.Ezért többnyire az első között állok a sorban.Én annyira parázok utazáskor,hogy amikor már megtudom hol lesz a csekkolás,már be is állok a sorba még akkor is ha még le van zárva.De mint írtam én ilyen "lökött" vagy.Egyébként azt mondják hogy indulás előtt legalább 40 perc vagy 1 órával legyél kint.

A kis bőröndről annyit,hogy én eddig nem tapasztaltam,hogy a kerekek miatt nem engedték fel.Eszembe jutott,hogy a testvéreim amikor kijönnek látogatóba mindig kis bőrönd a kézipoggyászuk.De ha nagyon parázol a kerekek miatt akkor szereld le a kerekeket.egy gonddal kevesebb :)

2011. jún. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
10.54 vagyok. Én nem nyomtattam ki a jegyet, viszont a foglalási kódomat felírtam és magammal vittem. Ezt ráadásul kérték is, mikor hazafele a plusz bőröndöt kértük. Elég volt csak a személyimet odaadni csekkoláskor. Én is 2-3 órával ott voltam előtte, mert még előtte 100 km-t autóztunk, és elindultunk időben, nehogy baleset legyen az úton. De jó neked, én is úgy repülnék már megint valahova!
2011. jún. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítségeteket! Ha bármi hasznos eszetekbe jut még, ami nektek már rutin, de egy kezdőnek fontos lehet, akkor írjatok bátran. Jaj, én is mindig lázban égek, akárhova megyek, de eddig még nem kellett repülnöm, viszont mindenhol sokkal előtte ott vagyok, úgyhogy szerintem én is kimegyek kb 3órával korábban.:) Mindenesetre tényleg sokat segítettek a válaszok, kicsit izgulok, nem félek a repüléstől, csak izgatott vagyok, illetve alapjáraton borzasztóan tériszonyos vagyok, de a repülőn ez nem hiszem, hogy gond lenne, majd meglátjuk.
2011. jún. 11. 13:05
 19/30 anonim ***** válasza:
10.54 vagyok. Ne aggódj, én is rettentő tériszonyos vagyok, de ott teljesen más. Ami még eszembe jutott, hogy ha nézelődni akarsz az ablakból, akkor inkább a szárny elé ülj, de semmiképpen ne a szárnyra, mert akkor nem látsz szinte semmit. Jó utat neked, biztosan nagyon fogod élvezni! Ja, és ne lepődj meg, ha le kell venni a cipődet az átvizsgáláskor! :-)
2011. jún. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
Én első repülésemkor egy rettenetesen tériszonyos ismerősömmel mentem, mondtam neki, nehogy kinézzen az ablakon. Végül csak nem bírta ki, kinézett de semmi baja nem lett, sőt hazafelé kész sprintet levágott, hogy legyen helye az ablaknál.
2011. jún. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!