Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Voltatok már Alanyában (Töröko...

Voltatok már Alanyában (Törökország ) vagy a környékén?

Figyelt kérdés

Most megyek először és nem nagyon ismerem a török kultúrát .

Milyen látnivalók vannak ott amit érdemes megnézni vagy kipróbálni ételeket stb. ? Vagy esetleg amire érdemes oda figyelni . ( mit ne mondjunk :D, öltözködés, esetleg zsebtolvajlás) . Kérlek adjatok tippeket !!


2011. aug. 12. 14:31
 1/3 anonim válasza:

Alanya: Bora Bora hotelbe ne menyj mert egy fos.

Latnivalok: Alanya kalesi = Alanya va'ra

10euro vagy lira a belepö asszem. Nincs semmi csak gyönyörü kilatas. A tengerparton at kell basszni azokat akik a napagyert penzt kernek. Mond azt hogy holnap jösz es akkor fizetsz.. es ne gyere vissza ugyanoda a strandra :)

50 euro az ernyös csonakozas, 30 a Jetski 50 percre.

Manavgatban is van vizeses ami szep.

Most ankaraban lakok. Szolj ha lesitteltek : 009005353347978

A követseg penzt ker hogy kihozzanak :) en ingyen megszöktetlek :) Ja es ne szorakozz, mert nem szeretem ha betyarkodnak a telefonon

2011. aug. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Arrafelé még nem jártam, de elég sok időt töltöttem Törökországban. :) A kultúra teljesen más, de mint nyaraló nem igen fogod tudni megismerni, pláne hogy turista paradicsomba mennél. Ha van, érdemes befizetni egy falu kirándulásra, ott tök jó dolgokat mondanak el a kultúráról, a vallásról, a szokásokról, stb. Szerintem ezt érdemes kipróbálni, már ha érdekel...


A zöldségeket, gyümölcsöket jól meg kell mosni, ha lehet akkor hámozni is. Csapvizet ne igyatok akkor sem ha amúgy iható és kétes eredetű kajákat se vegyetek utcai árusoktól.

Napszemüveged mindenképpen legyen, mert nagyon vakít a nap, a naptejről nem is beszélve persze. 50-es faktor legalább. :)

Az ételeket kipróbálni érdemes, de csak óvatosan szerintem. Pl. amikor kint voltam nekem azt mondták sokszor azért lesz a turistáknak gyomorrontása kint, mert sok étterem már többnapos kaját tesz asztalra. A helyiek többnyire tudják melyek ezek az éttermek, de a turisták nyilván nem.

Mecsetbe nem illik fedetlen vállal és cipőben bemenni, de amúgy úgy öltözöl ahogy akarsz. Pl. strandokon is tartják viszont, hogyha beülnek valahova enni, akkor azt nem bikiniben teszik, hanem felvesznek valami lenge ruhát legalább.

Egyébként nagyon kedvesek, vendégszeretőek a törökök, kellemesen fogsz csalódni! :)

2011. aug. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm az infókat , most értem haza és tényleg kellemesen csalódtam a törökökben . elég sok mindent sikerült megnézni jó idegenvezetővel , úgyhogy sok mindent megtudtam a török kultúráról :D a szálloda is klassz volt a Sea sightban voltunk , csak ajánlani tudom mindenkinek
2011. aug. 19. 22:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!